Help for English

Přepis vět #1

Komentáře k článku: Přepis vět 1

 

Zase člen

jako bych tam to „a“ před tim fire neměla nahoře napsaný že.. sem to ale debilka… btw. existují nějaká pevně daná pravidla pro psaní členů… u vlastních jmen už to zvládám, ale u takovýhle abstraktních mě to dělá dost vážné potíže…

Ach jo, dvě mi utekly jen kvůli členu. Vždycky na ně zapomínám…

Při troše pozornosti těžký není.
V Cambridžských zkouškách (FCE) se doplňují 2 až 5 slov. V deváté větě jich je šest.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od robil vložený před 17 lety

Při troše pozornosti těžký není.
V Cambridžských zkouškách (FCE) se doplňují 2 až 5 slov. V deváté větě jich je šest.

Re:

Ok, devátou větu trochu upravím. Díky.

good

:-) jjo,dobrý, to se mi povedlo na 100%…takže kdyby to u té PET vypadalo přímo takto, daly by se nachytat body… :-)

Není to sice přímo k tématu,ale rád bych se zeptal,jestli je nějaký významový rozdíl mezi TRY TO DO STH x TRY DOING STH ? Dík za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od SW8 vložený před 17 lety

Není to sice přímo k tématu,ale rád bych se zeptal,jestli je nějaký významový rozdíl mezi TRY TO DO STH x TRY DOING STH ? Dík za odpověď

Re:

Ano, je v tom rozdíl. Je vysvětlený v mém článku o gerundiu.

Re:

Ať počítám, jak počítám, tak jich je tam 5.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ASedlinka vložený před 17 lety

Re:

Ať počítám, jak počítám, tak jich je tam 5.

Re: Re:

To proto, že už jsem to upravil.

Re: Re: budovatelský návrh

Jenom ještě jedna taková maličkost – pokud to jde tak to udělat tak aby to uznávalo i zkrácené verze. #3 mi neuznalo " ‚ve been living here for " (použil jsem ‘ve místo have). Je to samozřejmě maličkost, ale snižuje mi to procento úspěšnosti :P
Nebo se u Cambridgeských zkoušek zkrácené tvary nesmějí používat?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr_B vložený před 17 lety

Re: Re: budovatelský návrh

Jenom ještě jedna taková maličkost – pokud to jde tak to udělat tak aby to uznávalo i zkrácené verze. #3 mi neuznalo " ‚ve been living here for " (použil jsem ‘ve místo have). Je to samozřejmě maličkost, ale snižuje mi to procento úspěšnosti :P
Nebo se u Cambridgeských zkoušek zkrácené tvary nesmějí používat?

Re: Re: Re: budovatelský návrh

Můžou se používat, jen mě nenapadlo, že to někdo bude zkracovat. Přece jen je zde za ‚I‘ mezera – vy najednou doplňujete čast slova. I'VE se totiž v angličtině bere jako jedno slovo, alespoň technicky vzato to jedno slovo je.

Ale i tu zkrácenou verzi přidám mezi správné odpovědi.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re: Re: Re: budovatelský návrh

Můžou se používat, jen mě nenapadlo, že to někdo bude zkracovat. Přece jen je zde za ‚I‘ mezera – vy najednou doplňujete čast slova. I'VE se totiž v angličtině bere jako jedno slovo, alespoň technicky vzato to jedno slovo je.

Ale i tu zkrácenou verzi přidám mezi správné odpovědi.

Re: Re: Re: Re: budovatelský návrh

Aha máte pravdu, to s tou mezerou mě nenapadlo, považoval jsem to jenom za odsazení před HTML prvkem INPUT.

Tak nakonec jen jedna chybka : in a case of fire namisto in case of fire… skoda ..ale vice takovych testiku 8-)

jedna chyba a to kvuli preklepu na klavesnici.. misto fire jsem napsala fite :-(

Mozna trochu hloupa otazka – kde se zobrazuji spravne odpovedi? :oops:

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.