Help for English

"Your Love" by Laura Doyle

Komentáře k článku: "Your Love" by Laura Doyle

 

:? no, já dosáhla taky 80%,to je divný, že ona tam ty dva refrénový verše zpívá pořád dokola,ale mně připadá, že jí nejde vůbec rozumět-ty koncovy:já nevím, jestli si mám myslet …me off,of,all nebo co jinýho a ono je to up! :oops:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 17 lety

:? no, já dosáhla taky 80%,to je divný, že ona tam ty dva refrénový verše zpívá pořád dokola,ale mně připadá, že jí nejde vůbec rozumět-ty koncovy:já nevím, jestli si mám myslet …me off,of,all nebo co jinýho a ono je to up! :oops:

Re:

To je jasné, ani američan by asi nerozuměl, co je to za slovo, kdyby se izolovalo a pustilo se jen tak. Důležité je podívat se na to, co je předtím a co potom, pak už žádná jináý možnost být nemůže. FILL ME _ WITH YOUR LOVE – takovou doplňovačky byste možná zvládli i bez poslechu.

Tato dovednost není důležitá jen v takových cvičeních s písničkami. I při běžném používání angličtiny se to hodí. Nikdy nebudete rozumět všem slovíčkům, spousta v nich se v mluvené řeči oslabuje (pomocná slovesa, předložky, spojky, členy apod.), student se musí naučit umět si to přebrat. Proto většině lidem dělají problémy poslechové testy…

njo, to je určitě pravda, akorát právě u těch poslechových cvičení mám třeba já problém, že něco pořádně neslyším a začnu o tom přemýšlet-trošku mi to trvá, protože já jsem skoro ve všem dost pomalá-no a pak mi uteče kus textu…jinak to je jasný no,že nikdy nebudeme rozumět úplně všemu, ale stejně by mě zajímalo, jestli se tohleto dá vytrénovat… :?:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 17 lety

njo, to je určitě pravda, akorát právě u těch poslechových cvičení mám třeba já problém, že něco pořádně neslyším a začnu o tom přemýšlet-trošku mi to trvá, protože já jsem skoro ve všem dost pomalá-no a pak mi uteče kus textu…jinak to je jasný no,že nikdy nebudeme rozumět úplně všemu, ale stejně by mě zajímalo, jestli se tohleto dá vytrénovat… :?:

Re:

Určitě dá, ale pomáhají k tomu i dopcela obyčejné věci, jako je třeba četba v angličtině… člověk musí být vystaven co nejvíc angličtině a spousta frází a vazeb se prostě zažije.

:? tak to je dobrý, já to zkusím vytrénovat, jenomže mně se stejně zdá, že to jde pomalu nebo že to nejde, protože já dost čtu v aj nebo takhle,ale zatím skoro nic…asi jsem moc netrpělivá no, jinak vy to můžete posoudit:mají dděcka spíš talent na mluvení, na psaní nebo na poslouchání???

Po zbytecnych chybach 80%

No je to teda celkem těžké, seděli jsme na tom min. hodinku a jenom 49. :-)

Krásná písnička

S angličtinou teprve začínám,ale s touhle písničkou je poslech hračka.Zpěvačka to krásně vyslovuje a i když nevím co ta slova znamenají tak je přirozeně odvodím.5 chyb z 15 se mi nezdá tolik.

někde musí být chyba – 100% :-)

Poprvé 56%, podruhé už 87%. Některá slova jsem prostě neslyšela a stydím se za to :oops:. Smekám před těmi, kdo mají 100% – dámy a pánové, klobouk dolů.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.