Help for English

Minulý prostý a průběhový čas

Komentáře k článku: Minulý prostý a průběhový čas

 

Míša

Jo, tak dvě chybičky.. :-D To si myslím, že je o.k…díky..

Dík za stránky

Fakt Dost stránky!!! SUPER

Pridam se k dikum

Vase stranky jsou prvni, kde vidim pekne zpracovane testy i gramatiku s VYSVETLENIM CHYB. To je dle mne velmi dulezite pro pochopeni jednotlivych jevu. Pridam se k vrelym dikum a doufam, ze mi to pomuze v absolvovani tretiho pokusu bakalarske zkousky z aj.

0

hezkýýý,0 chyb :-) ani se mi nechce věřit…nee

Yeah…

Tak jsem si nastudoval minulé časy a jak je vidět, přineslo to své ovoce = 0 chyb, takže radost veliká. Jinak stránky jsou EXTRA skvělé-děkuji za ně :-D

Jen aby mně to vydrželo

Tři chyby!!! Kdyby mi to vydrželo i při zítřejším testu, který píšu ve škole. Prosím, držte mi palce :-)

double but

Ve 4. větě to dvojité „but but the bus“ má nějaký speciální význam, nebo je to jen překlep :?:

juj

měla jsem 4 chybičky – na to že je mi 12 dost dobrý, ne ?? :-D :?:

hoj

ja nepoznám jestli je to veta v prostym nebo v prubehovím !! ja sem s toho jelen !!!

Ja vim ze tento clanek je asi uz dost out of date ale presto bych se zeptal. V te 6. vete, co kdybych ten konec zmenil na: …AND SAW THAT A LOT OF SMOKE HAD BEEN COMING FROM THE BACK OF THE CAR. Ve smyslu toho, ze ten kour vychazel z auta uz predtim nez se podival a pokracovalo to dale. Tedy zamena minuleho prubehoveho za predminuly prubehovy.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Ja vim ze tento clanek je asi uz dost out of date ale presto bych se zeptal. V te 6. vete, co kdybych ten konec zmenil na: …AND SAW THAT A LOT OF SMOKE HAD BEEN COMING FROM THE BACK OF THE CAR. Ve smyslu toho, ze ten kour vychazel z auta uz predtim nez se podival a pokracovalo to dale. Tedy zamena minuleho prubehoveho za predminuly prubehovy.

Re:

Tady ale jde o to, co viděl. On neviděl, co se dělo předtím, viděl pouze to, co se dělo v ten moment. Kdyby tam bylo např. že zjistil, že už mu NĚJAKÝ ČAS vychází z auta kouř, nebo mu to řekli, že už se mu z toho auta nějaký čas kouří, pak ano. Pokud ale člověk říká, co viděl, když vykoukl, potom tu předminulý nebude.

predprit.prubeh versus minuly prubeh.

Jupii…te prvne co jsem tady docilil 100% ..se stestim :)
Jen se chci zeptat, dal by se pripravit testik ktery by nachytaval studenty na svestkach na rozdilech mezi predpritomnym prubehovym a minulym prubehovym casem? Nebo se to plete jenom mne?!
A jinak se pripojuji k dekovacce za stranky, meli by vam vytesat sochu! :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Dočekal vložený před 16 lety

predprit.prubeh versus minuly prubeh.

Jupii…te prvne co jsem tady docilil 100% ..se stestim :)
Jen se chci zeptat, dal by se pripravit testik ktery by nachytaval studenty na svestkach na rozdilech mezi predpritomnym prubehovym a minulym prubehovym casem? Nebo se to plete jenom mne?!
A jinak se pripojuji k dekovacce za stranky, meli by vam vytesat sochu! :)

Re: predprit.prubeh versus minuly prubeh.

:-D Díky za sochu.

To s těmi dvěma časy, nemyslím, že zrovna tato dvojice patří mezi ty často pletoucí se. Ale určitě tu nějaké takové testíky máme, zkuste v sekci ‚testy‘ najít nějaký zaměřený na časy obecně, myslím že tam jsou např. ‚intermediate tenses‘, tam určitě budou nějaké otázky, kde bude potřeba vybrat mezi různými minulými a předpřítomnými ča­sy…

Re: Re: predprit.prubeh versus minuly prubeh.

Thank U Mr Veet :) I was looking for some test and I found it…

Sloveso would v minulém čase

Dobrý den, nevěděl byste prosím, zda je možné použít sloveso would k vyjádření opakované činnosti při vyprávění o minulosti? Jako například „he would run for a beer“? Měla by tato fráze za určitých okolností smysl? Moc děkuji!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.