Help for English

Množné číslo #1

Komentáře k článku: Množné číslo 1

 

Škoda, že není více testů pro začátečníky. Jsou opravdu výborné. Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ninamusa vložený před 17 lety

Škoda, že není více testů pro začátečníky. Jsou opravdu výborné. Díky

Re:

Nebojte, budou.

Re: Určitý člen

Protože THE PILOTS jsou nějací konkrétní piloti, např. ti, o kterých byl právě pořad v televizi apod. Pokud ale o několika lidech říkáte, že to jsou piloti, je to nová informace, říkáme jen, co jsou zač. Tam se používá tzv. ‚nulový člen‘, tedy THEY ARE PILOTS.

skoda ze tady toho neni vic pro zacatecniky

chce to za každou gramatikou test, pl.

výslovnost

Teď jsem si přečetla v jednom kursu hezkou poučku pro výslovnost : V množném čísle říkejte na konci -z, když to nejde, říkejte -s, když ani to nejde, říkejte -iz. Určitě je lepší se to naučit, ale jako první pomoc dobré, ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

výslovnost

Teď jsem si přečetla v jednom kursu hezkou poučku pro výslovnost : V množném čísle říkejte na konci -z, když to nejde, říkejte -s, když ani to nejde, říkejte -iz. Určitě je lepší se to naučit, ale jako první pomoc dobré, ne?

Re: výslovnost

ano, tak nějak to taky někdy studentům říkám. :-)

Re:

původně anglická slova či slova, která angličané považují za svá (i když jsou převzatá), přidávají ES. (heroes, potatoes…)

Slova, která jsou vnímána jako CIZÍ, přidávají pouze S (pianos, concertos, videos, radios…) Jsou to většinou taková ta mezinárodní slova.

Množné číslo 2

Dobrý den,

bylo už vytvořeno množné číslo 2, tedy tvoření nepravidelného množného čísla (a child – children etc.)? Nemohu to nikde najít :-). Děkuji za odpověď.

Re: Množné číslo 2

Viz lekce v této unit: FAMILY VOCABULARY 1.

Dobrý den, mohl byste mi, prosím poradit, kde bych našel nějaký přehled slov, u kterých se tvoří nepravidelné množné číslo (children, fish, women atd.). Děkuji

Zadejte do našeho vyhledávače ‘nepravidelné množné číslo’. Hned první výsledek.

Dobrý den i tady by tuším mělo být, že koncovka -ES je i po písmenu z ..Buzz-buzzes

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.