Help for English

Cloze: The Sahara Desert

Komentáře k článku: Cloze: The Sahara Desert

 

:? nooo, tak teda nic moc lehkýho-62%, ale neru na vědomí to upozornění…mohlo by být:
more recently.....­...creatures BECAME cattle?
jinak fakt dobrý, i když mi přišlo, že upper-i články na doplnování jsou skoro stejně těžký…

77 pct

můj dotaz zní: proč nejde yet still over 8000 years ago A v druhý větě neukecám slůvko itself, co?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 16 lety

77 pct

můj dotaz zní: proč nejde yet still over 8000 years ago A v druhý větě neukecám slůvko itself, co?

Re: 77 pct

YET je v pořádku, přidal jsem ho do odpovědí. ITSELF se do druhé nehodí, muselo by být např. THE SIZE ITSELF IS… (tady by to bylo zdůrazňovací zájmeno, ale nevím, z jakého důvodu by člověk slovo SIZE zdůrazňoval. No ale stejně do věty, která tu je, se ITSELF nehodí ani gramaticky ani významem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 16 lety

:? nooo, tak teda nic moc lehkýho-62%, ale neru na vědomí to upozornění…mohlo by být:
more recently.....­...creatures BECAME cattle?
jinak fakt dobrý, i když mi přišlo, že upper-i články na doplnování jsou skoro stejně těžký…

Re:

jako že z tvorů se staly krávy? To zní dost nepravděpodobně. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

jako že z tvorů se staly krávy? To zní dost nepravděpodobně. :-)

Re: Re:

nneee, to ne, že by se z tvorů staly krávy…to jsem myslela jinak, já jsem to pochopila, že-tedka to řeknu svými slovy-že jeden z nejrozšířenějších nebo nejzastoupenějších druhu(co se týče počtu) se stal dobytek, že se rozrůstal…ale to neva

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 16 lety

Re: Re:

nneee, to ne, že by se z tvorů staly krávy…to jsem myslela jinak, já jsem to pochopila, že-tedka to řeknu svými slovy-že jeden z nejrozšířenějších nebo nejzastoupenějších druhu(co se týče počtu) se stal dobytek, že se rozrůstal…ale to neva

Re: Re: Re:

Ano, to chápu, jak to myslíte, ale když se to řekne takto… ONE OF THE MOST… BECAME CATTLE – potom to znamená právě to, že se z těch tvorů staly krávy. To by muselo být položeno obráceně: CATTLE BECAME ONE OF THE MOST… (dobytek se stal jedním z…)

další možnosti?

Mohlo by v první větě být „called“?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Eliška vložený před 16 lety

další možnosti?

Mohlo by v první větě být „called“?

Re: další možnosti?

No, teoreticky ano… otázkou je, jestli by to tak někdo řekl. Ale na googlu jsem našel 4 případy spojení ‚on the continent called africa‘… Nicméně tuto odpověď jsem přidal mezi správné.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví midin
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: další možnosti?

No, teoreticky ano… otázkou je, jestli by to tak někdo řekl. Ale na googlu jsem našel 4 případy spojení ‚on the continent called africa‘… Nicméně tuto odpověď jsem přidal mezi správné.

Re: Re: další možnosti?

Mohlo by být i „named“ ? (1 výsledek v googlu :))

Odkaz na příspěvek Příspěvek od midin vložený před 16 lety

Re: Re: další možnosti?

Mohlo by být i „named“ ? (1 výsledek v googlu :))

Re: Re: Re: další možnosti?

Ano, jistě. :-)

Re: Re: Re: Re:

jo, jasně, už mi to docvaklo…já jsem to chápala obráceně…:-)díky

Re: Re: Re: Re: další možnosti?

Rudyard97 you must be soooo clever! Your notes are still so overwhelming! Aren't you the alien…???

UF

69 a to normalne byvam spis pod prumerem:-) Toto mi tak desne neprislo..

Re:

CLOZE je typ testu, ten spočívá v tom, že v textu jsou vynechaná slova a student má z úkol buď slovíčka doplnit z nabídky (tzv. Multiple choice cloze), nebo doplnit vlastní slova (tzv. Open cloze).

Re: Dotaz

Právě, protože SOME se používá buď pro nepočitatelná podstatná jména, nebo pro množné číslo. CATTLE i CREATURES jsou množné číslo.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.