Help for English

Podmínkové věty #2

Komentáře k článku: Test: podmínkové věty (2)

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomash vložený před 16 lety

Re: Re: Re: „Will“ po „if“

Kde je prosim ten článek Polovičatá pravidla? Myslím, že jsem ho nekde tady videl, ale vyhledat aktuálně nebylo s uspechem. Díky!

Re: Re: Re: Re: „Will“ po „if“

Máme tu funkci ‚vyhledávání‘, s tou byste to našel hned, stačí do rámečku napsat ‚polovičatá‘ aje to. Ale našel jsem to za vás:
/gramatika/ruz­ne/c2006091501Po­lovicatapravi­dla–1.html

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomash vložený před 16 lety

Re: Re: Re: „Will“ po „if“

Kde je prosim ten článek Polovičatá pravidla? Myslím, že jsem ho nekde tady videl, ale vyhledat aktuálně nebylo s uspechem. Díky!

Re: Re: Re: Re: „Will“ po „if“

tak to protestuji … zadal jsem to v prohlizeci FF do okenka Vyhledávání … jako „polovičatá“ i jako „pravidla“ a článek nenalezen. Takový žlutý trojúhelníčky …Ani když jsem zadal slova obě :(
Nevím, kde jsem měl chybu.

O jo, nyní už se mi to našlo. Tak se moc omlouvám … Zase mi to po nejakem vypadku funguje!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

Ne, to by byla podmínková věta, a tam by skutečně budoucí čas s WILL nebyl. Vaše věta by ale stejně měla být spíš časová (je jestli ho koupíš, ale až ho koupíš), tedy s WHEN.

Call me when you buy that car.

(v časových větách také budoucí čas s WILL není)

Re: Re:

Vdaka za odpoved. Snad sa to raz naucim. Prajem dobru noc.

První otázka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na vysvětlení té první otázky. Je tam napsáno, že se jedná o první kondicionál a zároveň, že jsou to oba časy přítomné. Přitom v článku „Podmínkové věty: úvod a přehled“ se píše, že oba přítomné časy jsou nultý kondicionál. Možná je to jen překlep, pak se omlouvám za rejpavou připomínku, ale možná jsem to nepochopil. Jako věčnej začátečník jsem se ke kondicionálům nikdy nedostal a na tuto problematiku jsem narazil až na těchto stránkách a moc mi to zatim nejde.

Jinak, jako většina, chválím tyto stránky a obdivuju lidi, kteří na nich pracujou. Jen tak dál, ať se máme co učit.

Dík.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Krejca vložený před 16 lety

První otázka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na vysvětlení té první otázky. Je tam napsáno, že se jedná o první kondicionál a zároveň, že jsou to oba časy přítomné. Přitom v článku „Podmínkové věty: úvod a přehled“ se píše, že oba přítomné časy jsou nultý kondicionál. Možná je to jen překlep, pak se omlouvám za rejpavou připomínku, ale možná jsem to nepochopil. Jako věčnej začátečník jsem se ke kondicionálům nikdy nedostal a na tuto problematiku jsem narazil až na těchto stránkách a moc mi to zatim nejde.

Jinak, jako většina, chválím tyto stránky a obdivuju lidi, kteří na nich pracujou. Jen tak dál, ať se máme co učit.

Dík.

Re: První otázka

On ten první kondicionál není omezený pouze na budoucí význam. V tom úvodním článku jsem nechtěl zabíhat do zbytečných detailů, pouze jsem uváděl ty úplně nejběžnější záležitosti.

Tady je to stejně tak první kondicionál, tedy ‚jestli‘ – jestli chceš být právník (a možná chceš, je to tedy reálná podmínka), musíš se hodně učit (už nyní, proto přítomný čas).

A jak jsem v tomto článku zhruba před rokem už napsal, plánuji napsat články věnované samostatně jednotlivým kondicionálům, kde budu mít prostor rozvést to do větších podrobností.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: První otázka

On ten první kondicionál není omezený pouze na budoucí význam. V tom úvodním článku jsem nechtěl zabíhat do zbytečných detailů, pouze jsem uváděl ty úplně nejběžnější záležitosti.

Tady je to stejně tak první kondicionál, tedy ‚jestli‘ – jestli chceš být právník (a možná chceš, je to tedy reálná podmínka), musíš se hodně učit (už nyní, proto přítomný čas).

A jak jsem v tomto článku zhruba před rokem už napsal, plánuji napsat články věnované samostatně jednotlivým kondicionálům, kde budu mít prostor rozvést to do větších podrobností.

Re: Re: První otázka

Děkuji za bleskovou odpověď.

Hodnocení testů

Vážený pane Víte,
moc se mě líbí vaše stránky, ale dnes mě z nich zmizelo „vyhodnocení testů“. Udělala jsem nějakou chybu, nebo je to u vás. Děkuji za odpověď a přeji hezký den. J.Vágnerová

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jity vložený před 16 lety

Hodnocení testů

Vážený pane Víte,
moc se mě líbí vaše stránky, ale dnes mě z nich zmizelo „vyhodnocení testů“. Udělala jsem nějakou chybu, nebo je to u vás. Děkuji za odpověď a přeji hezký den. J.Vágnerová

Re: Hodnocení testů

Jak to myslíte, ‚zmizelo vyhodnocení testů‘? Vše by mělo fuingovat jako vždy, a pokud vím, tak také funguje. Zkuste kliknout na RELOAD v prohlížeči.

Hodnocení testů

Dobrý den p.Víte,
děkuji vám za odpověď. Chyba byla u mě. Již je vše v pořádku. Těším se na další vaše testy. J.V.

Zdravím všechny,taky patřím do té skupiny,které bylo tvrzeno,že po IF nejde dát WILL. Nikdo neupozornil,že se musí hlídat PODMÍNKA :?

V knize jsem našla větu:
I wouldn't be angry if you hadn't eaten my chovolate mousse.
Není tam chyba, nemělo by být:
I wouldn't have been angry if you hadn't eaten my chocolate mousse.
Jinak si moc cením Vašich stránek i cenných odpovědí na všechny dotazy.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od spider vložený před 16 lety

V knize jsem našla větu:
I wouldn't be angry if you hadn't eaten my chovolate mousse.
Není tam chyba, nemělo by být:
I wouldn't have been angry if you hadn't eaten my chocolate mousse.
Jinak si moc cením Vašich stránek i cenných odpovědí na všechny dotazy.

Re:

Nemělo. Přečtěte si o smíšených kondicionálech. Máme tu o tom článek.

Would you mind

Moc pěkný testík. U 6 jsem trochu zaváhal, ale jinak dobrý. Největší problémy mám s mixed conditionals. Při psaní se nad tím můžu zamyslet, ale v běžné mluvě se jim raději vyhýbám. Často to ale nejde.

zmatek

Dobrý večer,
mám teďka trošku zmatek v podmínkových a předmětných větách. Proč neni ta šestá otázka věta předmětná?

Já myslel, že je, jako že si řeknu „Nebude vám vadit CO?“. V otázkách totiž nějak nevidím tu podmínku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 16 lety

zmatek

Dobrý večer,
mám teďka trošku zmatek v podmínkových a předmětných větách. Proč neni ta šestá otázka věta předmětná?

Já myslel, že je, jako že si řeknu „Nebude vám vadit CO?“. V otázkách totiž nějak nevidím tu podmínku.

Re: zmatek

Ne, toto je věta podmínková:
Would you mind if…
Would you be angry with me if…
Would it be ok if…
Would you get mad if…

U všech těchto vět je struktura stejná.
Jako předmět by byl např. DO YOU MIND MY ASKING – tady to je vadilo by vám CO?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.