Help for English

Nepravidelná slovesa #1

Komentáře k článku: Nepravidelná slovesa (1)

 

Moc hezký a přínostný článek

Moc hezký článek, díky za něj.
Docela by mě zajímalo, kolik těch slov existuje celkem a kolik z nich se reálně používá a kolik je ideální jich asi umět.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 17 lety

Moc hezký a přínostný článek

Moc hezký článek, díky za něj.
Docela by mě zajímalo, kolik těch slov existuje celkem a kolik z nich se reálně používá a kolik je ideální jich asi umět.

Re: Moc hezký a přínostný článek

Je to tak, že ta nejčastější a nejpoužívanější slovesa jsou většinou nepravidelná. Celkem jich je něco přes 250, ale mnohá z nich jsou slova, která se v běžném životě nepoužívají. Pro ‚normální život‘ člověku stačí znát cca 80–100 nepravidelných sloves.

Další výběry sloves (i pro pokročilejší studenty) vydám snad ještě tento týden.

Děkuju

nepravidelná slovesa jsem se zrovna nedávno začala učit a jsem moc ráda, že nyní jsou i tady!

Pouze poznámka

u ate nejde přehrát zvuk. .Ale jako vždy – výborná

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ivana Havlíčková vložený před 17 lety

Pouze poznámka

u ate nejde přehrát zvuk. .Ale jako vždy – výborná

Re: Pouze poznámka

Už jde, díky za upozornění.

Skvely stranky,uzasna prace odbornika a profesionala. S vami je proste radost se ucit diky!!! :-D

Nemohl by tu být ke stažení soubor se všemi nahrávkami, aby byla možnost, učit se výslovnost i jinde než před PC ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od soony vložený před 16 lety

Nemohl by tu být ke stažení soubor se všemi nahrávkami, aby byla možnost, učit se výslovnost i jinde než před PC ?

Re:

Jakým způsobem byste si to představoval? Jedna mp3 s dlouhým seznamem slovíček? To si nedovedu moc představit. PC je interaktivní, můžete si kliknout na co potřebujete.

Tahle slovesa jsou také v mém programu Language Lab, kde vás to zároveň z nepravidelných sloves zkouší (z těch, které chcete, všechny tvary, nebo jen zákl. tvar a min. čas, jak člověk potřebuje).

Re: Re:

Myslel jsem složku se soubory, kde jedna mp3 bude obsahovat jedno sloveso (česky, zákl. tvar a minulý čas), aby šlo přeskočit slovesa, která už umím.

Už objednávám.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od soony vložený před 16 lety

Re: Re:

Myslel jsem složku se soubory, kde jedna mp3 bude obsahovat jedno sloveso (česky, zákl. tvar a minulý čas), aby šlo přeskočit slovesa, která už umím.

Už objednávám.

Re: Re: Re:

Takže ? Klidně bych to udělal sám, kdybych měl materiál a návod jak dát dohromady (do jedné mp3) ty tři tvary sloves.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od soony vložený před 16 lety

Re: Re: Re:

Takže ? Klidně bych to udělal sám, kdybych měl materiál a návod jak dát dohromady (do jedné mp3) ty tři tvary sloves.

Re: Re: Re: Re:

Mělo by to být jednoduché, prostě klasické COPY & PASTE… musíte ale trochu umět pracovat s wavy či jinými zvukovými soubory.

učení

Myslíte si, že je dobré učit se tyto časy hned u slovíček, přestože ještě neprobírám věty s minulými časy? Pomůže to později, když je budu znát, nebo mě to jenom poplete?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

učení

Myslíte si, že je dobré učit se tyto časy hned u slovíček, přestože ještě neprobírám věty s minulými časy? Pomůže to později, když je budu znát, nebo mě to jenom poplete?

Re: učení

Pokud ještě nemáte probraný minulý čas, potom nechte nepravidelná slovesa klidně spát. Určitě na ně dojde.

get-got-gotten

Dobry den, probirala jsem se soukromou ucitelkou opakovani a u slovesa get jsem krome get-got-got uvedla iniciativne navic get-got-gotten pro AmE. To jsem si nabehla, byla jsem opravena, ze je to spatne a kdyz jsem tvrdila, ze je to v americke anglictine, tak nakonec ucitelka souhlasila pouze s tim, ze velmi vyjimecne ve slangu. Jak je to tedy s tvarem gotten? Je pouzivan opravdu jen ve slangu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 16 lety

get-got-gotten

Dobry den, probirala jsem se soukromou ucitelkou opakovani a u slovesa get jsem krome get-got-got uvedla iniciativne navic get-got-gotten pro AmE. To jsem si nabehla, byla jsem opravena, ze je to spatne a kdyz jsem tvrdila, ze je to v americke anglictine, tak nakonec ucitelka souhlasila pouze s tim, ze velmi vyjimecne ve slangu. Jak je to tedy s tvarem gotten? Je pouzivan opravdu jen ve slangu?

Re: get-got-gotten

Ale vůbec ne. GOTTEN nemá se slangem NIC společného. Je to naproste regulérní, spisovná a používaná americká varianta.

Nepoužívají ji ale samozřejmě ve spojení např. I'VE GOT (mám / musím), ale tam, kde je GET skutečně významové sloveso GET.

Např. HE MUST HAVE GOTTEN A RAISE (určitě dostal přidáno) je správná spisovná věta. MUST HAVE GOT se v amerciké angličtině nepoužívá.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.