Help for English

Domácí mazlíčci

Komentáře k článku: Domácí mazlíčci

 

be called

Prosím, co přesně znamená „be called“? Nenašla jsem to ani po poklepání na slovíčko, ani ve Vašem slovníku LL. Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

be called

Prosím, co přesně znamená „be called“? Nenašla jsem to ani po poklepání na slovíčko, ani ve Vašem slovníku LL. Děkuji.

Re: be called

jmenovat se (přesně doslova ‚být nazýván, nazývat se‘ či po slovensky ‚volať sa‘). Samotné CALL je ‚volat‘.

chipmonk

Trochu mne tohle zvíře potrápilo…je to osmák čili pozemní veverka? Ptám se jak blb obecný, holt pátek… :oops: :-D Dík, K.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ing. Tomáš Smutný vložený před 16 lety

chipmonk

Trochu mne tohle zvíře potrápilo…je to osmák čili pozemní veverka? Ptám se jak blb obecný, holt pátek… :oops: :-D Dík, K.

Re: chipmonk

píše se to myslím CHIPMUNK a měla by to být taková ta veverka jako je Chip a Dale :-)

je to uzasna stranka ktera my strasne moc dala sem za vas rada nemit vas tak asik neudelam test z aj ktery sme psali nedavno moc vam dekuji a preji mnoho let stravenych na help for english :-) :oops: diky mocccccc ste nejslepsi

Myslím že to máte špatně

Ve škole jsme se učili,že pokud se jedná o zvíře,nebo věc vžy se označuje ,,it,it is".A vy tam máte u psa ,,his,her".Myslím že máte toto špatně.Takto jsme se to učili v učebnici Angličtiny.Mýlím se,nebo mám pravdu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od rosekate vložený před 16 lety

Myslím že to máte špatně

Ve škole jsme se učili,že pokud se jedná o zvíře,nebo věc vžy se označuje ,,it,it is".A vy tam máte u psa ,,his,her".Myslím že máte toto špatně.Takto jsme se to učili v učebnici Angličtiny.Mýlím se,nebo mám pravdu?

Re: Myslím že to máte špatně

Mýlíte se vy. Pokud se jedná o domácí zvíře, které se bere jako součást rodiny, nebo jiné zvíře, ke kterému má člověk nějaký vztah, potom se normálně používá HE nebo SHE.

Pokud na ulici přejedete kočku, bude to prostě IT, to je zvíře, ke kterému člověk nemá vztah. Nebo někoho v Africe sežere lvice, bude to IT, protože k ní nemá člověk vztah. Pokud ale o lvici v ZOO bude mluvit její pečovatel, bude používat SHE, protože k ní bude mít vztah.

the / a

preco tu je: I've got a dog. (to by som aj rozumela nevieme o akeho psa sa jedna) a v slovnej zasobe – Typical Day – som nasla: walk the dog, preco nieje walk a dog (taktiez nevieme o akeho psa sa jedna).

it

viem, ze IT sa pouziva pri zvierat a veci, ale co v takom pripade ked vidim babatko a neviem ci je to ona, alebo on je vtedy spravne pouzit It's cute. ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od marcy vložený před 16 lety

the / a

preco tu je: I've got a dog. (to by som aj rozumela nevieme o akeho psa sa jedna) a v slovnej zasobe – Typical Day – som nasla: walk the dog, preco nieje walk a dog (taktiez nevieme o akeho psa sa jedna).

Re: the / a

I'VE GOT A DOG – tady sděluji někomu novou informaci, říkám mu, že mám psa.

I WALK THE DOG – tady chodím se svým psem, dotyčný člověk to nechápe jako novou informaci a nebude už čekat, že mu o tom psovi řeknu něco dalšího. Prostě to vezme jako fakt, že mám psa (pokud už o tom nevěděl předtím).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od marcy vložený před 16 lety

it

viem, ze IT sa pouziva pri zvierat a veci, ale co v takom pripade ked vidim babatko a neviem ci je to ona, alebo on je vtedy spravne pouzit It's cute. ?

Re: it

Můžete použít IT a nebo když to není poznat podle barvy peřinky a dudlíku… což většinou je. :-)

mohu použít?

Dobrý den mohla bych místo Have you got a pet? použít alternativu Do you have any pet? nebo je to špatně a vůbec se to takto nepoužívá? Takto nás to totiž učili v jazykovém kurzu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mystiqe vložený před 14 lety

mohu použít?

Dobrý den mohla bych místo Have you got a pet? použít alternativu Do you have any pet? nebo je to špatně a vůbec se to takto nepoužívá? Takto nás to totiž učili v jazykovém kurzu.

Re: mohu použít?

buď DO YOU HAVE A PET a nebo DO YOU HAVE ANY PETS.

Zde je varianta s GOT, protože jsme se k otázkám v přít. prostémčase s DO/DOES ještě nedostali.

Re: písnička

Jinou písničku se stejnými slovy neznám. Jen tu se sovou a pak podobnou s beruškama, jenže tam je LADYBIRDS. :-)

Myslím, že to bude OWL.

be called

Príjemný dobrý deň:-) Táto stránká je NEUVERITEĽNÁ!!!!Je perfektná!!!!Velmi pekne všetkým tvorcom v mene mnoho ľudí ĎAKUJEM:-)
Chcem Vás velmi pekne poprosiť: nerozumie tomuto: v knihe angličtiny mám príklad: What´s the name of your school? a v odpovedi uvádzajú: It´s called… a možnosť Its name is… je prečiarknutá. Preto sa chcem opýtať, prečo nemôžem použiť aj druhú možnosť? A prosím Vás: škola je SHE? alebo IT? len pri životných uvádzam SHE a HE a pri všetkom ostatnom IT? Ďakujem vám velmi pekne.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.