Help for English

Extra words: The Grand Canyon

Komentáře k článku: Extra words: The Grand Canyon

 

spokojenost

Vzhledem k tomu, že tohle cvičení nem ám rád, tak jsem se svými 4 chybami celkem spokojen, ale doufám, že příště už to budou tři, protože to začínám vychytávat, na co si mám dávat pozor.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 17 lety

spokojenost

Vzhledem k tomu, že tohle cvičení nem ám rád, tak jsem se svými 4 chybami celkem spokojen, ale doufám, že příště už to budou tři, protože to začínám vychytávat, na co si mám dávat pozor.

Re: spokojenost

Neboj, já se budu snažit vymýšlet lepší a lepší špeky. :-)

Ahoj, zajímalo by mě, proč je ve větě: „good Lord has given us“ předpřítomný čas? To jako že nám ho dal a ještě může dát něco jiného?? Mohl by tam být i minulý prostý čas? :shock:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Adík vložený před 17 lety

Ahoj, zajímalo by mě, proč je ve větě: „good Lord has given us“ předpřítomný čas? To jako že nám ho dal a ještě může dát něco jiného?? Mohl by tam být i minulý prostý čas? :shock:

Re:

Jde o to, že věta má přítomný význam – je to něco, co MÁME od boha, mluvíme o tomto kaňonu, který JE tady a teď, JE to dar od něho.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re: spokojenost

Neboj, já se budu snažit vymýšlet lepší a lepší špeky. :-)

Re: Re: spokojenost

Špeků je tam dost.

tak jo

:-) tak na to, že je to pro uppery,tak jsem celkem spokojená s 67%…

Pekne si me nachytal na delce reky

Re: ty square miles!!!

A to si představte, jaký by se strhl protest, kdybych něco takového dal ve škole do písemky… :-D

tak tohle cviceni jsem totane po..... , zkusim se k nemu vratit jindy… protoze jsem snad uplne tupa, chyby vidim, az kdyz jsou napsane… a samozrejme jim rozumim a nechapu jak jsem to mohla prehlidnout… :?

Dotaz

Dobrý den, pokud bych bral třetí řádek jako správný a ve čtvrtém vynechal slovo „and“, pak dostanu větu. The park that covers well over one million acres is more than twice the sice of … (park, který zabírá vice než půl minilonu akrů, je téměř dvakrát větší …) Je tato věta špatně? Pokud ano v čem? Chybí tam snad čárky? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

Dotaz

Dobrý den, pokud bych bral třetí řádek jako správný a ve čtvrtém vynechal slovo „and“, pak dostanu větu. The park that covers well over one million acres is more than twice the sice of … (park, který zabírá vice než půl minilonu akrů, je téměř dvakrát větší …) Je tato věta špatně? Pokud ano v čem? Chybí tam snad čárky? Děkuji

Re: Dotaz

Jenže potom nemůžete v tom řádku vynechat OF, když tam vynecháte AND, a není to správně.

Re: Re: Dotaz

… aha, to je pravda, toho jsem si nevšiml, že by tam byla dvě slova k vypuštění. Pokud ale od tohoto faktu odhlédneme, zeptám se ještě jednou. Byla by tato věta správně nebo by postrádala čárky uvozující „defining/unde­fining“ vedlejší vztažnou větu? Děkuji za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

Re: Re: Dotaz

… aha, to je pravda, toho jsem si nevšiml, že by tam byla dvě slova k vypuštění. Pokud ale od tohoto faktu odhlédneme, zeptám se ještě jednou. Byla by tato věta správně nebo by postrádala čárky uvozující „defining/unde­fining“ vedlejší vztažnou větu? Děkuji za odpověď.

Re: Re: Re: Dotaz

Potom by to bylo správně.

ten je zajimavej

Re: Re: 15 miles

Pořád je to matoucí. Taky jsem nad tím špekulovala a marně dolovala z hlavy kolik stop má jedna míle…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.