Help for English

Modální slovesa (test) #1

Komentáře k článku: Modální slovesa (test) 1

 

:-)

jupí, jen jedna chyba a ještě z nepozornosti! :-)

Re: I am not sure if she will…?

Proč by nemohlo za IF být WILL? Pravidlo, na které narážíte, se týká pouze podmínkových vět. Tohle je předmětná věta. Viz článek ‚POLOVIČATÁ PRAVIDLA #1‘

TAky 100pro..Ale ve slove chyby mas chybu :-D :-)

Rada bych se zeptala, co je gramaticky správně: Go there if you want/want to????? Děkuji za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kukinka vložený před 16 lety

Rada bych se zeptala, co je gramaticky správně: Go there if you want/want to????? Děkuji za odpověď

Re:

Obě.

sláva, tak konečně mám taky něco úplně bez chyby.

akorát jsem špatně pochopila větu I'm not sure if she will come to the party. She _____ stay at home.
myslela jsem, že má zákaz od rodičů :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od terez* vložený před 16 lety

akorát jsem špatně pochopila větu I'm not sure if she will come to the party. She _____ stay at home.
myslela jsem, že má zákaz od rodičů :-D

Re:

… tak jsem dala MUST :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od terez* vložený před 16 lety

akorát jsem špatně pochopila větu I'm not sure if she will come to the party. She _____ stay at home.
myslela jsem, že má zákaz od rodičů :-D

Re:

Právě že když má zákaz od rodičů, bude HAS TO. Je to zákaz vycházející od třetí osoby nebo z okolností. SHE MUST by bylo, kdybych já jako mluvčí říkal, že ONA FAKT MUSÍ, a jestli ne, tak uvidí! Byl by to příkaz/zákaz vycházející ode mě.

dobré

jen jedna chybka jinnak dobře. :-D skvělý test

Re:

viz samostatný článek.

Re: Re: :-)

same :D

dont't have to = nemusíš
mustn't = nesmíš

Re: Re:

Napsal jsem také MUST. Vyložil jsem si to stejně jako tazatel. Přiklonil bych se také k názoru, že zde jde o povinnost ne z okolností, ale morální ke svým rodičům.

What you did wasn't very nice.
2 past time in

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.