Help for English

Grammar Scan

Komentáře k článku: Grammar Scan

 

Diky za tip, to si asi koupim

Jen 85% ?

Ano, dobrá kniha! Jen se divím tomu, že článek nezmiňuje, kde se ztratilo 15% ze sta.
Knihu mám již pár týdnů (parafovanou jedním z autorů :-) ) a mám jen poznámku k tomu, že některá cvičení by mohla být zařazena dle mého názoru v jiné úrovni (něco v Upper-Int. mi přijde příliš snadné a tak podobně) – jak vlastně poznat, co má znát Advanced a co Expert? ;)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomash vložený před 16 lety

Jen 85% ?

Ano, dobrá kniha! Jen se divím tomu, že článek nezmiňuje, kde se ztratilo 15% ze sta.
Knihu mám již pár týdnů (parafovanou jedním z autorů :-) ) a mám jen poznámku k tomu, že některá cvičení by mohla být zařazena dle mého názoru v jiné úrovni (něco v Upper-Int. mi přijde příliš snadné a tak podobně) – jak vlastně poznat, co má znát Advanced a co Expert? ;)

Re: Jen 85% ?

Kde se ztratilo 15 procent?
No, kniha je to výborná, a 85 procent považuju za velmi dobrý úspěch. Nicméně to není kniha pro každého. Zatímco Practical English Usage bych doporučoval skutečně všem, Grammar Scan je doplněk, bez kterého se žít dá. Je to velmi užitečný a praktický doplněk, ale ne nezbytný. Není na něm zase tolik převratného, abych mu dal např. 95 procent, je to klasická gramatika, která má tu výhodu, že je provázaná s PEU.
Navíc, abych jí dal např. 100 procent, musel by např. každý test mít tak dvě až tři verze, protože student potřebuje zjistit, zda už to umí, nebo ne. Když takto zjistíte, že vám něco nejde, tak se to naučíte, potom ale nemáte už další test, který by vám ukázal, že už to znáte. Musíte si (jak kniha radí) o pár dní později udělat ten stejný test podruhé, a to už nemá rozhodně takový efekt.

tak to jo

Už rozumím. Děkuji! Procenta jsou známkou kvality knihy a zároveň doporučitelnosti studentům.
V recenzi nebyla kritika, až nyní tady v diskusi. Díky za vysvětlení! To by pak mohlo být i o kousek méně než 85% :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomash vložený před 16 lety

tak to jo

Už rozumím. Děkuji! Procenta jsou známkou kvality knihy a zároveň doporučitelnosti studentům.
V recenzi nebyla kritika, až nyní tady v diskusi. Díky za vysvětlení! To by pak mohlo být i o kousek méně než 85% :)

Re: tak to jo

Méně rozhodně ne.

Michael Swan

Věřím, že samo jméno autora již zajišťuje kvalitu. Jeho Practical English Usage, na kterou tato cvičebnice navazuje, nemá chybu – opravdu BIBLE, jak říkáte.
Díky za upozornění – to musím mít !!! :-)

Re: Michael Swan

jj, opravdu moc povedená knížka.
Co jsem měl tak možnost číst různé diskuse na internetu, tak všude se o Practical English Usage vyjadřují stejně. Úžasná knížka. Před rokem jsem si ji taky koupil a můžu jenom potvrdit.

A dneska to vypadá, že časem budu muset přikoupit i tento titul.

Re: Re: Michael Swan

Pajas: PEU jsem měl už dlouho. Ale teprve s Grammar Scan zjistíš, co v PEU číst. Nikdy totiž nejde číst PEU od začátku do konce. Jsou věci, co víš a nepotřebuješ číst a pak věci, který tě usvědčí z neznalosti a tak se rychle staneš v gramatice dokonalejším!

Re: Re: Re: Michael Swan

Tomash: Díky moc. Hned jak budu mít na anglinu zase víc času tak si ji pořídim. Teď by na ni ale asi usedal jen prach, takže ještě tak dva měsíce to bude muset počkat :-(

Dobrý den jsem na úrovni C1 a váhám jakou knihu gramatiky si koupit jestli AGU, jejíž předchozí byly perfektní(Esential, EGU) nebo nějakou jinou jakou by jste doporučil. dik

Odkaz na příspěvek Příspěvek od luk007 vložený před 16 lety

Dobrý den jsem na úrovni C1 a váhám jakou knihu gramatiky si koupit jestli AGU, jejíž předchozí byly perfektní(Esential, EGU) nebo nějakou jinou jakou by jste doporučil. dik

Re:

GRAMMAR SCAN by se vám určitě hodil. AGU je taky moc dobrá kniha, a nebo potom ADVANCED LANGUAGE PRACTICE (Macmillan) popř. Grammar and Vocabulary for CAE and CPE. Dobrá je taky ADVANCED PRACTICE GRAMMAR od Oxford University PRess.

Myslíte, že tato kniha je i dobrá pro přípravu na FCE?. Právě ted se učím z Grammar in use, ale poté bych chtěl přejít na tuhle, tak se ptám jestli ji má cenu kupovat. pro informaci FCE chci dělat přiští rok v prosinci :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Krtek vložený před 16 lety

Myslíte, že tato kniha je i dobrá pro přípravu na FCE?. Právě ted se učím z Grammar in use, ale poté bych chtěl přejít na tuhle, tak se ptám jestli ji má cenu kupovat. pro informaci FCE chci dělat přiští rok v prosinci :)

Re:

Je to výborný doplněk k Practical English Usage, ale příprava na FCE to zrovna není.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.