Help for English

Health and Illness

Komentáře k článku: Health and Illness

 

Zajímá mě, proč je headache dohromady a stomach ache zvlášť…no má to logiku? Asi abysme to neměli tak jednoduchý, což? :shock:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Eliška vložený před 17 lety

Zajímá mě, proč je headache dohromady a stomach ache zvlášť…no má to logiku? Asi abysme to neměli tak jednoduchý, což? :shock:

Re:

Tyto složené tvary se prostě vyvíjí, většinou ta nejpoužívanější spojení se píšou dohromady, a ta méně používaná se píšou zvlášť. Ale logika v tom rozhodně být nemusí.

Re:

Prostě se to musíš naučít no… :-|

bezvadný

Stránky jsou super, už si nepřipadám, že mám mozkožrouta v hlavě. Denně se učím 1 tématický okruh slovíček. Pro mě je nejtěšžší na výslovnost: sore throat ****

chemist's

Pane Marku, jak se prosím správně čte chemist's (lékárna): „kemists“ nebo „kemistis“. Děkuji!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Eliška vložený před 16 lety

chemist's

Pane Marku, jak se prosím správně čte chemist's (lékárna): „kemists“ nebo „kemistis“. Děkuji!

Re: chemist's

/kemists/

Dobrý den, dnes jsem objevila Vaše stránky a musím říct, že se mi moc líbí!! Velmi ráda je budu využívat. Díky za super nápad.

Re: Re: Re:

ale to přece není slovník!

Re: allergy?

Ano, BE ALLERGIC TO STH

Re: Jak se řekne…

I have a cold, my nose is stuffed-up.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.