Help for English

knihy na pripravu na CAE

 

Ok, beriem, ze su si velmi podobne, a ze nic neolutujem, nech si kupim hocaku ucebnicu. S McKayom aj vedieme burlivu sukromnu diskusiu a tiez nie sme ovela mudrejsi, hoc' uz sme si postahovali zopar titulov :-)

Neda mi vsak jedna vec: obsahuje ta obejctive CAE, alebo ine self-study knizky aj namety/rady/ti­py&triky/frazy na writing? Lebo v tom este zaostavam(pri stipke prehanania sa dovolim sa zaradit niekde medzi started a elementary :-D) a neviem si sam dobre predstavit, ako sa moze v self-study ucebniciach prezentovat writing, hlavne ked sa neda len-tak lahko skonfrontovat s klucom :-D
Hlavne, ako sa pisu dane slohove utvary, ako je essay atd.
Utrzky toho, ako co pisat viem najst aj na internete, ale tam je to zvacsa pre nativov, co je trosku daco ine. Uvediem napr. http://grammar.ccc.commnet.edu/grammar/ , kde mam na pisanie eseje 100 clankov az prilis podrobnych, ale na ostatne slohove utvary tu nie je nic…
Vdaka

Já osobně doporučuji dělat si testy z knihy Practice Tests Plus for CAE (například).

Gramatiku a slovíčka si můžete zdokonalit například v knize Grammar and Vocabulary for CAE and CPE.

No a pak k tomu přihodit přípravný kurz na CAE.

Ano, tyto knihy se věnují i writingu. Tipy na writing, ukázkové slohy všech požadovaných útvarů apod. Na tak důležitou část zkoušky samozřejmě autoři musí myslet.

vouha, kolko ludi, toko chuti, ze?

Ale ked som dobre pochopil, ucebnice sa delia na:
1) mejnstrimove – skade clovek sa uci podstatnu cast vsetkeho; cize je to coursebook a self-study ucebnice

2) bokovky – tu to tie Romanom spominane Practise Tests for CAE, a zvysne, kde sa len otestujem, atd

mojou snad uz zaverecnou otazkou je, ze ci je Grammar and Vocab pekna konzistenstna MAINSTREAMOVA(totiz zrejme nebudem chodit na pripravny kurz z casovych dovodov :-() knizka(aspon taka pekna, ako Ready for CAE, alebo Objective CAE, co sa mi obe pacia a celkom sa podobaju), alebo je to nieco, ako Destination(podla http://www.helpforenglish.cz/…nationB1.pdf usudzujem, ze je to vlastne knizka „len“ CVICENI hoc celkom peknych, len neviem, ci je konzistentna a ze ci postacuje ako mainstream) alebo len taka napomocna?

*beriem spat, co som povedal na Destination, co som usudzoval z toho pdfka; v recenzii je napisane, ze nie je to len knizka cviceni, ale ze sa tam aj prebera… Takze zasa som ziadnu knizku nevylucil z vyberu ;(

no odpovede na otazky som prave dostal od pana Romana Svozílka, za co mu dakujem.

pridavam vsak dalsie 2 knizky, na ktore som narazil a celkom sa mi na prvy pohlad pozdavaju:
CAE Writing Skills
CAE Reading Skills

od vydavatelstva Felicity O'Dell.
Ak ma niekto s nimi skusenost, nech sa o nu podeli :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.