Help for English

Vazba THERE IS / ARE

Komentáře k článku: Vazba THERE IS / ARE

 

wonderhul

Užitečný článek, už tuto vazbu procvičuji. There is a wonderful /perfect, excellent/ web on the net.

Paráda

Vynikající článek i pro stálé začátečníky jako já, moc díky za něj.

Chtěl bych se zeptat, často vídám větu THERE IS AN IDEA. Co přesně ta věta znamená? Je to fráze co znamená MÁM NÁPAD?

ehm

dnes som pocuvala vasu rozpravku no a bolo tam: there were…no a bolo to tak neuveritelne prehlnute ze by som to urcite nespoznala keby to nemam pred sebou…to je normalne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 16 lety

Paráda

Vynikající článek i pro stálé začátečníky jako já, moc díky za něj.

Chtěl bych se zeptat, často vídám větu THERE IS AN IDEA. Co přesně ta věta znamená? Je to fráze co znamená MÁM NÁPAD?

Re: Paráda

Spíš je to takové zvolání, ‚to je nápad!‘

Odkaz na příspěvek Příspěvek od wewronda vložený před 16 lety

ehm

dnes som pocuvala vasu rozpravku no a bolo tam: there were…no a bolo to tak neuveritelne prehlnute ze by som to urcite nespoznala keby to nemam pred sebou…to je normalne?

Re: ehm

Jistě, sloveso WERE (či was, is, are) se bere jako pomocné sloveso, ve výslovnosti se tedy v běžné mluvě co nejvíce oslabuje a zkracuje.

este pootrevujem

ja by som vas chcela poprosit ci by ste do okruhu sloviciek mohli dat aj okruh letisko alebo proste co sa toho tyka :-D dost by sa mi to zislo ..dik

Je ten neurčitý člen nutný?

Prosim vás, já mám zafixované, že v této vazbě musí být vždycky podstatné jméno se členem A. Vídám ale i tuto vazbu třeba bez členu před tím podst. jménem. Je to taky tak správně, nebo se nejedná o vazbu There is?

Napadá mě třeba věta: There is the sun on the sky. Může to tak být?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od wewronda vložený před 16 lety

este pootrevujem

ja by som vas chcela poprosit ci by ste do okruhu sloviciek mohli dat aj okruh letisko alebo proste co sa toho tyka :-D dost by sa mi to zislo ..dik

Re: este pootrevujem

O to musíš poprosit na fóru, ne tu. ;)

Re: Je ten neurčitý člen nutný?

Může, ale většinou nebývá. Podstata té fráze je právě ta, že člověk říká, že na nějakém místě (které znám) jě něco (nová informace). Proto se to pojí s neurčitým členem, popř. SOME v množném čísle či u nepočitatelných podstatných jmen.

btw. na obloze je IN THE SKY.

Užitečný

Pro mě užitečný článek, jelikož jsem tuto vazbu téměř nikdy nepoužíval. VElice užitečné

Je to dobrý článek

Opravdu dobrý článek … Konečně jsem to pochopila!

Re: Je to dobrý článek

Já jsem to také pochopila, ale teď ještě to užít v praxi. Zatím mám tendenci říkat It is…

Jako je to s TIME?

Jak je to prosím vás s používání této vazby u podstatného jména TIME – čas?

Je správnější (nebo jediná správná) věta „I don't know if I will have time…“ nebo tato „I don't know if there will be time…“.

Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 16 lety

Jako je to s TIME?

Jak je to prosím vás s používání této vazby u podstatného jména TIME – čas?

Je správnější (nebo jediná správná) věta „I don't know if I will have time…“ nebo tato „I don't know if there will be time…“.

Děkuji.

Re: Jako je to s TIME?

Je to jedno. I HAVE TIME – já mám čas, THERE IS TIME – je čas.

Jak je to u souvětí?

Dobrý den, chtěl bych napsat „Není zde žádný kytarista, co by chtěl hrát stějně jako my“. a nevím kam (nebo jestli vůbec) u takového souvětí dát slovíčko HERE.

Ta věta bez něj by byla takhle: „There isn't a guitarist who would want to play the same way as we play.“

Jak je to u souvětí?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.