Help for English

Phrasal Verbs Plus

Komentáře k článku: Phrasal Verbs Plus

 

Slovníky s jedničkou s hvězdama!

Když jsem si vybírala, který z Phrasal Verbs slovníků si pořídím, sáhla jsem přesně po tomto! Jednak jsou mi obecně publikace z vydavatelství Macmillan hodně sympatické a hlavně už pár let používám jejich výkladový Macmillan English Dictionary – a to jak klasickou papírovou, tak online webovou verzi – a jsem s nimi nadmíru spokojená. Jejich hvězdičkové označování slov je fakt perfektní věc a slovníky celkově ani trochu nepůsobí sucharským a nudným dojmem. Já si v nich čítávám před spaním :-D

Ach jo.

Pane Víte, zase jste mě na něco nalákal. Kupuji si tiuly podle Vašich doporučení a ani jednou jsem nelitovala. A zase jste mi nasadil broučka do hlavy. Ač na té nejnižší úrovni, přemýšlím, že by se takový slovník mohl hodit, nějaká slůvka bych využila už i nyní, a v budoucnu bych určitě nelitovala. Oxford Essential Dictionary je super, protože si dokážu výklady přeložit a zjišťuji, že mi to celkem jde. A stejně jako Kaci si teď před spaním čtu místo beletrie anglické učebnice a slovník. Myslíte, že bych tento slovník využila?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Ach jo.

Pane Víte, zase jste mě na něco nalákal. Kupuji si tiuly podle Vašich doporučení a ani jednou jsem nelitovala. A zase jste mi nasadil broučka do hlavy. Ač na té nejnižší úrovni, přemýšlím, že by se takový slovník mohl hodit, nějaká slůvka bych využila už i nyní, a v budoucnu bych určitě nelitovala. Oxford Essential Dictionary je super, protože si dokážu výklady přeložit a zjišťuji, že mi to celkem jde. A stejně jako Kaci si teď před spaním čtu místo beletrie anglické učebnice a slovník. Myslíte, že bych tento slovník využila?

Re: Ach jo.

No, je to slovník pro pokročilejší, takže se v něm někdy budou objevovat i trochu složitější gramatické struktury. Nicméně při vašem tempu pokroku se jistě brzy na potřebnou úroveň dostanete. Pokud si PV+ koupíte, určitě se vám to neztratí.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Ach jo.

No, je to slovník pro pokročilejší, takže se v něm někdy budou objevovat i trochu složitější gramatické struktury. Nicméně při vašem tempu pokroku se jistě brzy na potřebnou úroveň dostanete. Pokud si PV+ koupíte, určitě se vám to neztratí.

Re: Re: Ach jo.

Nevím, co si mám koupit prvně. Další super knížka. Marku, kolik takovýchto knížek ještě chystáš? Abych si začal pomalu šetřit. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 16 lety

Re: Re: Ach jo.

Nevím, co si mám koupit prvně. Další super knížka. Marku, kolik takovýchto knížek ještě chystáš? Abych si začal pomalu šetřit. :-)

Re: Re: Re: Ach jo.

šetřit se rozhodně vyplatí. :-)
No, mé police se prohýbají tituly, na které chci napsat recenzi… takže ještě dost. Samozřejmě ty nejlepší se snažím orecenzovat přednostně, ale stejně tam ještě kdejaký bonbónek čeká.

prosba

Jen bych skromně chtěla připomenout učebnici výslovnosti.Mys­líte, že byste o nějaké věděl?/Pro samouky/

Re: prosba

K této prosbě se připojuji. :-)

Na stole mi sice leží English Pronunciation in Use, ale jestli mi tu doporučíte něco jiného, třeba i lepšího, zlobit se nebudu. Navíc mám dojem, že recenze na učebnici výslovnosti tu ještě není (možná se pletu).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od PavelR vložený před 16 lety

Re: prosba

K této prosbě se připojuji. :-)

Na stole mi sice leží English Pronunciation in Use, ale jestli mi tu doporučíte něco jiného, třeba i lepšího, zlobit se nebudu. Navíc mám dojem, že recenze na učebnici výslovnosti tu ještě není (možná se pletu).

Re: Re: prosba

Nepletete, není. Ale to nejdřív musím na nějakou pěknou natrefit. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Re: prosba

Nepletete, není. Ale to nejdřív musím na nějakou pěknou natrefit. :-)

Re: Re: Re: prosba

Věřím Vám a počkám.

Slovník cestovního ruchu

Sem se to asi až tak nehodí, ale studuji cestovní ruch a poohlížela jsem se po nějakém slovníku. V ČR jsem však na žádný nenarazila. Objevila jsem snad jen jeden jediný a to Dictionary of Travel, Tourism & Hospitality (S. Medlik), ale tam spousta výrazů, které bych potřebovala chybí. Nevíte o nějakém dalším slovníku zaměřeném na toto téma? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Radka vložený před 16 lety

Slovník cestovního ruchu

Sem se to asi až tak nehodí, ale studuji cestovní ruch a poohlížela jsem se po nějakém slovníku. V ČR jsem však na žádný nenarazila. Objevila jsem snad jen jeden jediný a to Dictionary of Travel, Tourism & Hospitality (S. Medlik), ale tam spousta výrazů, které bych potřebovala chybí. Nevíte o nějakém dalším slovníku zaměřeném na toto téma? Děkuji

Re: Slovník cestovního ruchu

Ne, to nevím. Ale takové dotazy doporučuji psát do diskusního fóra. Je tam větší šance, že vám někdo odpoví.

Re: Re: Re: Re: Ach jo.

Já teda šetřit moc nestíhám, podle vašich recenzí už jsem si koupila pár knížek a ani jednou jsem investice nelitovala, ale vzhledem k cenám učebnic nevím jestli se mám na další recenze tešit :-))

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Radka vložený před 16 lety

Slovník cestovního ruchu

Sem se to asi až tak nehodí, ale studuji cestovní ruch a poohlížela jsem se po nějakém slovníku. V ČR jsem však na žádný nenarazila. Objevila jsem snad jen jeden jediný a to Dictionary of Travel, Tourism & Hospitality (S. Medlik), ale tam spousta výrazů, které bych potřebovala chybí. Nevíte o nějakém dalším slovníku zaměřeném na toto téma? Děkuji

Re: Slovník cestovního ruchu

Spíše než slovník existuje pár publikací, které se na toto téma z hlediska angličtiny přímo zaměřují (od OUP, CUP atd.). Samotného mne to velice zajímá a proto si tyhle materiály také pořizuji. Mají jediný problém a to je hloubka uchopení tématu. Většinou tam najdeš pár základních frází a hotovo. Nejlepší cesta je ovšem sledovat přímo odborné knihy a periodika zaměřené na tuto oblast. Vyhledávat si aktivně slovní zásobu a učit se ji používat. To samozřejmě neplatí jen pro tento obor, ale všeobecně. Nechci tě podceňovat, jistě tohle dávno děláš, ale třeba to bude dobrý návod pro další, koho otázka zaujala. :-)

Dík za skvělý tip, už jsi ji jdu objednat, bude se určitě hodit 8-)

Dlouho jsem přemýšlela, jestli si mám tenhle slovník koupit, ale nakonec jsem si ho koupila a rozhodně nelituju!!! 8-) Většinu knížek do aj jsem si koupila podle vačich recenzí a ani jednou jsem nelitovala :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.