Help for English

Spelling: Pravopisné změny

Komentáře k článku: Spelling: Pravopisné změny

 

jo, tohle se hodí

Velmi přínosné, hnedka to vezmu studentům na hodinu :-)

pravidla

Mám prosbu,existují přesně daná pravidla jak číst určité písmeno podle postavení ostatních písmen před a po něm následujících,nebo se to musí ,,nadřít"??např proč čtu jinak ,,a''ve slově man=muž a mane =hříva marble´=´kulič­ka.Nikde jsem to nenašla děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od začátečnice vložený před 16 lety

pravidla

Mám prosbu,existují přesně daná pravidla jak číst určité písmeno podle postavení ostatních písmen před a po něm následujících,nebo se to musí ,,nadřít"??např proč čtu jinak ,,a''ve slově man=muž a mane =hříva marble´=´kulič­ka.Nikde jsem to nenašla děkuji

Re: pravidla

Nejjednodušší je učit se každé slovo rovnou jak se píše i vyslovuje. Pravidla by byla moc složitá a zbytečná.

Re: Re: s/es

Potato, tomato sú pôvodne anglické slová ? Veď sú to slová z latinčiny.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdrianaXXX vložený před 14 lety

Re: Re: s/es

Potato, tomato sú pôvodne anglické slová ? Veď sú to slová z latinčiny.

Re: Re: Re: s/es

Většina slov přišla do angličtiny z nějakého jazyka… o to nejde, odkud to je. Jde o to, jestli jsou vnímána jako cizí slova a nebo slova přejatá. TOMATO a POTATO jsou vnímána jako anglická, proto TOMATOES, POTATOES.

PIANO, RADIO apod. jsou vnímána jako přejatá, proto PIANOS, RADIOS.

A jak říkám, tohle nemůže student vědětm, proto ne nutné většinou podívat se do slovníku, jak to množné číslo vypadá.

sit vs. visit

Jak je průběhový tvar od sit a visit? Od sit je sitting a visit je.. visitting? To by vypadalo děsně! Je tam tedy jen jedno t? A proč?

Re: sit vs. visit

Ale v článku se přece píše, že pokud není přízvuk na poslední slabice, nic se nezdvojuje.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.