Help for English

Řadové číslovky

Komentáře k článku: Řadové číslovky

 

To je bomba

Tak toto se Vám povedlo, už chvíli zvažuji, že neznám řadové číslovky, a že by se hodily. Umím first a second a na ty další jsem si myslela, že zatím nemusím. I vy jeden! Donutíte mě v mém slovníčku LL zaplnit i tento program. Zatím jsem tam měla 4 řádky. Takže budu procvičovat.První muž na měsíci byl Neil Armstrong. pamatuju si to celý čas a jeho slova „Obrovský skok pro listvo…“ je to trochu jako z romantiky.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví MM
Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

To je bomba

Tak toto se Vám povedlo, už chvíli zvažuji, že neznám řadové číslovky, a že by se hodily. Umím first a second a na ty další jsem si myslela, že zatím nemusím. I vy jeden! Donutíte mě v mém slovníčku LL zaplnit i tento program. Zatím jsem tam měla 4 řádky. Takže budu procvičovat.První muž na měsíci byl Neil Armstrong. pamatuju si to celý čas a jeho slova „Obrovský skok pro listvo…“ je to trochu jako z romantiky.

Re: To je bomba

A ještě jsou násobné :o) jednoduchý 1× once
2× twice , three times, four times, a tak dál vždy dáte times 100× hundert times

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MM vložený před 16 lety

Re: To je bomba

A ještě jsou násobné :o) jednoduchý 1× once
2× twice , three times, four times, a tak dál vždy dáte times 100× hundert times

Re: Re: To je bomba

Jistě, číslovek je více druhů.
a HUNDRED se píše HUNDRED.

člen

First Lady
second service
second-hand
Sixth Sense
Tu sa nepíše člen?Aké je pravidlo, kedy člen pred číslovkami a kedy nie?

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Re: To je bomba

Jistě, číslovek je více druhů.
a HUNDRED se píše HUNDRED.

Re: Re: Re: To je bomba

Dobrý den! Mně by zajímalo jaký další číslovky jsou? znam základní, řadové, násobné a jaké jsou další? v němčině je jich mraky. jak třeba řekne po dvou, dvojí metoda, dvojnásobný vítěz, šel po čtyřech..... mohl by jste mi něco o tom napsat, jaký číslovky ještě jsou? Nemám literaturu, kde bych to našel… moc díky pěkný den. Luboš

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ajkan vložený před 16 lety

člen

First Lady
second service
second-hand
Sixth Sense
Tu sa nepíše člen?Aké je pravidlo, kedy člen pred číslovkami a kedy nie?

Re: člen

second-hand je přídavné jméno, před těmi se člen nepíše.
First Lady, sixth sense a second service jsou již ustálené pojmy, píší se většinou bez členu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Neregistrovaný uživatel vložený před 16 lety

Re: Re: Re: To je bomba

Dobrý den! Mně by zajímalo jaký další číslovky jsou? znam základní, řadové, násobné a jaké jsou další? v němčině je jich mraky. jak třeba řekne po dvou, dvojí metoda, dvojnásobný vítěz, šel po čtyřech..... mohl by jste mi něco o tom napsat, jaký číslovky ještě jsou? Nemám literaturu, kde bych to našel… moc díky pěkný den. Luboš

Re: Re: Re: Re: To je bomba

one, two, three
first, second, third
once, twice, thrice
single, double, triple
primary, secondary, tertiary

Proč to ale řešíte, obzvláště u článku pro začátečníky? :-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Neregistrovaný uživatel vložený před 16 lety

Re: Re: Re: To je bomba

Dobrý den! Mně by zajímalo jaký další číslovky jsou? znam základní, řadové, násobné a jaké jsou další? v němčině je jich mraky. jak třeba řekne po dvou, dvojí metoda, dvojnásobný vítěz, šel po čtyřech..... mohl by jste mi něco o tom napsat, jaký číslovky ještě jsou? Nemám literaturu, kde bych to našel… moc díky pěkný den. Luboš

Re: Re: Re: Re: To je bomba

díky, ale moc bych se přimloval do budoucna o vydání článku na číslovky a pěkně je setřídit. myslím, že izačátečních by měl umět třeba byl jsem tam dvakrát, mě to totiž nikdy nikdo nevysvětlil, kromě základních a řadových. je to častá chyba učitelů, že na násobný a ostatní zapomínaj, to double, triple, třeba vysvětlují, u tel. čísel 22 double two 333 triple 3 to znamená trojitý?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Neregistrovaný uživatel vložený před 16 lety

Re: Re: Re: To je bomba

Dobrý den! Mně by zajímalo jaký další číslovky jsou? znam základní, řadové, násobné a jaké jsou další? v němčině je jich mraky. jak třeba řekne po dvou, dvojí metoda, dvojnásobný vítěz, šel po čtyřech..... mohl by jste mi něco o tom napsat, jaký číslovky ještě jsou? Nemám literaturu, kde bych to našel… moc díky pěkný den. Luboš

Re: Re: Re: Re: To je bomba

Myslím, že to se běžně, opravdu běžně probírá tehdy, když se mluví o frekvenci – dvakrát týdně, jednou ročně, pětkrát denně apod. To učí každá učebnice ELEMENTARY.

poprvé, podruhé

Jak se toto vyjádří?I read the book thirst?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

poprvé, podruhé

Jak se toto vyjádří?I read the book thirst?

Re: poprvé, podruhé

first / third, omlouvám se, překlep

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Re: poprvé, podruhé

first / third, omlouvám se, překlep

Re: Re: poprvé, podruhé

for the first time, for the second time

the fourth of ..

U výkladu předložky of jsem narazila na příklad the fourth of July. Takže u dní v měsíci se používá předložka of?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

the fourth of ..

U výkladu předložky of jsem narazila na příklad the fourth of July. Takže u dní v měsíci se používá předložka of?

Re: the fourth of ..

nene, u dní se používá ON. Předložka OF je při čtení data před měsícem, čtvrtého koho? čeho? července. The fourth OF July.
Jak se čtou data budeme probírat asi v UNIT 6, kde bude minulý čas.

Ale je to jednoduché. Prostě THE + řadová číslovka + OF + měsíc:
the first of April
the fourteenth of February
the twenty-fourth of December

(to je jeden ze způsobů, jak data číst. Více ale v UNIT 6)

ninth

chtěla bych se zeptat, jak se správně vyslovuje slovíčko devátý? píšete tady, že je to nain.. ale my sme se učili, že nin.. že je to výjimka. Tak jak to má být? díky :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.