Help for English

Obecný test (elementary) #7

Komentáře k článku: Obecný test (elementary) 7

 

IMO – nejlepší test na serveru

Opravdu vynikající test pane Vít. Dost jsem se u něj zapotil a bál se, že naprosto vyhořím, ale nakonec nějakou náhodou mi vyšlo 95 %.
Hlavně ta 14 otázka mi dala pěkně „zakouřit“. :)
Opravdu velice zdařilý a přínosný test, díky za něj.

4 otázka

Akorát čtvrtou otázku jsem po pár minutách přemýšlení pochopil jako „Tak to tě minu, když jsi (už) pryč.“.
Ale to je samozřejmě blbost kvůli té vazbě GOING TO a nepoužitém předpřítomném času v druhé části, že?

A prosim vás a proč by u té čtrnáctky nešlo i „You need a key which open this box.“?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 16 lety

4 otázka

Akorát čtvrtou otázku jsem po pár minutách přemýšlení pochopil jako „Tak to tě minu, když jsi (už) pryč.“.
Ale to je samozřejmě blbost kvůli té vazbě GOING TO a nepoužitém předpřítomném času v druhé části, že?

A prosim vás a proč by u té čtrnáctky nešlo i „You need a key which open this box.“?

Re: 4 otázka

4. Gramaticky tam sedí jen GOING, protože potom je infinitiv s TO.
14. Protože by muselo být WHICH OPENS.

Super, 100 %.

Re: SHOULD HAVE

Přečtěte si článek o modálních slovesech, tam to najdete.

for x four

Věty „It rained for hours.“ a „It rained four hours“ zní v mluvené řeči stejně, ne? :?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od matroš vložený před 16 lety

for x four

Věty „It rained for hours.“ a „It rained four hours“ zní v mluvené řeči stejně, ne? :?

Re: for x four

Ne, nezní. Předložka FOR se vyslovuje ve větě oslabeně, ve výslovnosti by byla napsaná jen jako /f./ (s takovým tím obráceným e). Číslovka FOUR se nečte oslabeně, bude napsaná jako /fo:/.

Skvělé testíky, přiučuji se každý den :-)

Diky za testik je dobry. :-)

Jen na 70, pořád se musím učit. A většinou nepozornost,opravdu jsem neznala jen 17 :oops: . Jenom mě mrzí, že se mi nepodařilo vytisknout vyhodnocený test.

Re:

IT WAS by bylo, kdyby někdo nevěděl, co to bylo a vy mu řekl, že to byla bouřka. What was that? – It was a storm.

95 procent. Nebýt té záludné časové souslednosti konečně to mohla být stovka :-(

Díky za skvělý testík.

spokojenost,80 pro­cent :-)

10 let mluvim anglicky

10 let mluvim jen anglicky, cesky jen na Skype. A presto delam chyby!!!! Nezoufejte!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.