Help for English

Jak na to: Slovní zásoba

Komentáře k článku: Jak na to: Slovní zásoba

 

Učení výslovnosti

Dobrý den, je nutné učit se spolu se slovíčkem i výslovnost, nebo tu se naučím posloucháním filmů atd? Naučit se samotná slovíčka mi nedělá problém, horší je zapamatovat si např. kde je otevřené e a kde normální atd. Děkuji.

Re:

ale ne, rovnátka jsou prostě BRACES. Screw jack je nějaký typ heveru.

Kolik by měl znát student na úrovni B1 slovíček? Stačí základních 2 500 nebo víc? dekuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od luk007 vložený před 16 lety

Kolik by měl znát student na úrovni B1 slovíček? Stačí základních 2 500 nebo víc? dekuji

Re:

Takové číslo nelze určit. Úroveň se neměří podle počtu slovíček, ale dle tzv. skills, tedy řečových dovedností.

odporucam

taktiez odporucam vypocut si audio nahravky na www.freevocabulary.com/
(ten riadok Mnemonics how-to-memorize class; MP3 audio: Part 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7)
hovoria tiez v podstate o tom, ako si zapamatat slovicka pomocou mnemotechniky.

Je to sice vysvetlene po anglicky, ale myslim, ze ziaden intermediate, alebo upper intermediate nebude mat problem s tym.

Shltla jsem to všechno…

Musím uznat, že některé metody jsem ještě nevyzkoušela. A jak vidím, celou dobu se učím slovíčka špatně. Jen z knihy, píšu si je, ale na konetxt zapomínám. Ale zase se snažím číst anglické povídky a psát si s cizinci. Ale není to vše. Děkuji za všechny rady a určitě je vyzkouším.
Moje učitelka, která mě angličtinu naučila mi doporučovala na slovíčka, která si nemohu zapamatovat takovou metodu. Napsat si je na papír ( třeba ve větách a potrhnout si je a pověsit si to na ledničku, kam nejčastěji chodím. A tak vždy než otevřu ledničku, přečtu si věty, uložím je do paměti a pak jdu dlabat :-)

Re: Re: Re:

To jsem nikdy neřekl. Mluvil jsem o předkladu do češtiny.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví překlad
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Re: Re:

To jsem nikdy neřekl. Mluvil jsem o předkladu do češtiny.

Re: Re: Re: Re:

takže je tedy dobré si to už překládat v hlavě do angličtiny?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Re: Re:

To jsem nikdy neřekl. Mluvil jsem o předkladu do češtiny.

Re: Re: Re: Re:

Tak teď vám nerozumím… CO SI PŘEKLÁDÁTE V HLAVĚ DO ANGLIČTINY?

Jak dlouho o slovíčku přemýšlet při zkoušení?

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat ohledně zkoušení slovíček. Myslíte, že je lepší zkusit přijít na správný anglický ekvivalent co nejrychleji (třeba 10 vteřin, pokud používám nějaký software na zkoušení) a po uplynutí té doby si správné slovíčko zobrazit, nebo se na něj snažit vzpomenout za každou cenu sám.

Je to dost odlišný způsob. Možná, že když se slovíčka učím abych je uměl, tak čas nepoužívat a pokud to beru spíš jako test toho jestli je umím, tak čas používat, ne?

Také by mohlo dost asi záležet na tom, jestli to slovíčko umím a pouze mi vypadlo v tu chvilku (čas ne) a nebo ho nevím, protože ho nemám ještě zafixované v hlavě.

Dá mi něco přemýšlení o tom slovíčku, které sice už znám, ale ještě si ho nepamatuji?

Děkuji za odpověď. Přeji hezký den.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 14 lety

Jak dlouho o slovíčku přemýšlet při zkoušení?

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat ohledně zkoušení slovíček. Myslíte, že je lepší zkusit přijít na správný anglický ekvivalent co nejrychleji (třeba 10 vteřin, pokud používám nějaký software na zkoušení) a po uplynutí té doby si správné slovíčko zobrazit, nebo se na něj snažit vzpomenout za každou cenu sám.

Je to dost odlišný způsob. Možná, že když se slovíčka učím abych je uměl, tak čas nepoužívat a pokud to beru spíš jako test toho jestli je umím, tak čas používat, ne?

Také by mohlo dost asi záležet na tom, jestli to slovíčko umím a pouze mi vypadlo v tu chvilku (čas ne) a nebo ho nevím, protože ho nemám ještě zafixované v hlavě.

Dá mi něco přemýšlení o tom slovíčku, které sice už znám, ale ještě si ho nepamatuji?

Děkuji za odpověď. Přeji hezký den.

Re: Jak dlouho o slovíčku přemýšlet při zkoušení?

Ta rychlost je určitě důležitá např. při popusu obrázku apod. Pokud si nevybavíte správné slovíčko rychle, znamená to, že ho pořádně neumíte.

U složité a abstraktní slovní zásoby je to složitější, tam trvá samo o sobě dlouho i to, než si pořádně přečtete definici, než se nad tím zamyslíte.

Jinak trénování v rychlosti je určitě dobré. Asi bych se tomu ale vyhýbal v té překladové formě – vidět slovo česky a co nejrychleji ho říct anglicky. To trénuje jen v rychlosti překladu, kde člověk bezmyšlenkovitě překládá slova. MYŠLENKU přeskočit nikdy nesmíme. WORDS ARE THOUGHTS. Slova jsou myšlenky.

Re: slovník – prosím o pomoc

Ano, většina obrázkových slovníků jsou fajn. Záleží, jak pokročilý jste… já už bych si obrázkový slovník asi nekoupil… ale pro začínající je to výborná pomůcka.

Re:

Ale výždyť ej to jedno. Ten obrázek může být v mysli, tedy představit si danou věc, a nebo na papíře, tedy VIDĚT danou věc. A jestli ji vidíte v mysli a nebo na papíře, v obou případech to ‚vidíte‘.

Na stránkách ‚karticky.cz‘ je jasné, že propagují ‚představit si to‘, protože obrázky nemají, ne? Když můžete mít obrázky, je to názornější, stojí Vás to méně úsilí. Samozřějmě ale k něčemu se obrázek kreslí těžko a tam si význam slova musíte představit.

Visual Dictionary Online

visual.merriam-webster.com/
Americké slovníkové nakladatelství Merriam Websters spustilo v tomto měsíci na svých stránkách anglický obrázkový slovník Visual Dictionary Online. Na 6 000 obrázcích jsou zobrazeny předměty ze všech aspektů života.
Slovní zásoba je rozdělena do 15 tématických okruhů (astronomie, Země, rostliny a zahrádkářství, království zvířat, lidská bytost, jídlo a kuchyň, dům, oblečení a zboží, umění a architektura, komunikace, doprava a stroje, energie, věda, společnost, sport a hry).

Slovník umožňuje vyhledání vizuální podoby výrazu nebo naopak vyhledání správného označení podle katalogu obrázků. Slovník obsahuje celkem 20 000 hesel, která obsahují také výslovnost v podobě zvukového výstupu, namluveného rodilými mluvčími.
Snad nám to všem pomůže :) Enjoy it!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od tomashor vložený před 14 lety

Visual Dictionary Online

visual.merriam-webster.com/
Americké slovníkové nakladatelství Merriam Websters spustilo v tomto měsíci na svých stránkách anglický obrázkový slovník Visual Dictionary Online. Na 6 000 obrázcích jsou zobrazeny předměty ze všech aspektů života.
Slovní zásoba je rozdělena do 15 tématických okruhů (astronomie, Země, rostliny a zahrádkářství, království zvířat, lidská bytost, jídlo a kuchyň, dům, oblečení a zboží, umění a architektura, komunikace, doprava a stroje, energie, věda, společnost, sport a hry).

Slovník umožňuje vyhledání vizuální podoby výrazu nebo naopak vyhledání správného označení podle katalogu obrázků. Slovník obsahuje celkem 20 000 hesel, která obsahují také výslovnost v podobě zvukového výstupu, namluveného rodilými mluvčími.
Snad nám to všem pomůže :) Enjoy it!

Re: Visual Dictionary Online

díky za poznámku, ale myslím, že obrázkový slovník běží již déle. Před rokem tu na něj byla recenze:

www.helpforenglish.cz/…Webster.html

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.