Help for English

Study Page: From Where I'm Standing

Komentáře k článku: Study Page: From Where I'm Standing

 

Bezva práce!

Oceňuji práci s textem této písně! Skutečná parádní lekce, Marku! Skvost!

Ta písnička se mi moc líbí. Když vidím text před sebou, navíc ještě s Vaším výborným vysvětlením, začínám i rozumět. Ale běda, když zavřu oči. Já tam polovinu slovíček vůbec neslyším. Mám obavu, že s poslechem jsem pořád na začátku.

Drobné upozornění

Dobrý den,
ve třech příkladových větách vypadla předložka „at“:
The way he looked me said everything. – běžná hovorová forma
The way that he looked me said everything. – spisovnější forma
The way in which he looked me said everything. – formální angličtina

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

Drobné upozornění

Dobrý den,
ve třech příkladových větách vypadla předložka „at“:
The way he looked me said everything. – běžná hovorová forma
The way that he looked me said everything. – spisovnější forma
The way in which he looked me said everything. – formální angličtina

Re: Drobné upozornění

Díky! Hned opravím.

Ještě bych se chtěl zeptat, jak je to s výslovností fráze: Live and let live. Jedná se mi o druhé live (liv/laiv).
Žij a nechej žít – takže asi první varianta. Live (laiv) je, pokud se nepletu, přídavné jména a to by se sem moc nehodilo, že? Možná snad Live and let alive (ale to už je něco jiného).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

Ještě bych se chtěl zeptat, jak je to s výslovností fráze: Live and let live. Jedná se mi o druhé live (liv/laiv).
Žij a nechej žít – takže asi první varianta. Live (laiv) je, pokud se nepletu, přídavné jména a to by se sem moc nehodilo, že? Možná snad Live and let alive (ale to už je něco jiného).

Re:

samozřejmě obojí je /liv/, obojí je sloveso.

typing error :)

hi Marek, I was wondering there is a typing error in the paragraph „TAKE THINGS OFF YOUR MIND“ in the sentence „I'm gonna take things of your mind.“ I guess there should be „off“ :)

Anyway, a very good staff this website, I mean very helpful for me. Thx

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Urbano vložený před 16 lety

typing error :)

hi Marek, I was wondering there is a typing error in the paragraph „TAKE THINGS OFF YOUR MIND“ in the sentence „I'm gonna take things of your mind.“ I guess there should be „off“ :)

Anyway, a very good staff this website, I mean very helpful for me. Thx

Re: typing error :)

Yeah, there IS a typo. I'll correct it right away. Thanks.

dalsie pesnicky

Dobrý deň pán Vít,
kedy sa môžeme tešiť na ďalšiu pesničku?
Myslím si, že na pesničkách vysvetlená angličtina je super, pretože si môžem pesničky kedykoľvek pospevovať a zároveň sa mi vybavujú vysvetlené gramatické javy. Je to super, ale priznám sa, že som už dosť nedočkavá, kedy bude niečo nové?
Ďakujem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jannine vložený před 15 lety

dalsie pesnicky

Dobrý deň pán Vít,
kedy sa môžeme tešiť na ďalšiu pesničku?
Myslím si, že na pesničkách vysvetlená angličtina je super, pretože si môžem pesničky kedykoľvek pospevovať a zároveň sa mi vybavujú vysvetlené gramatické javy. Je to super, ale priznám sa, že som už dosť nedočkavá, kedy bude niečo nové?
Ďakujem

Re: dalsie pesnicky

Když vidím, že je o něco zájem, tak se do toho pustím. Dobře, máte to mít. Něco vytvořím.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: dalsie pesnicky

Když vidím, že je o něco zájem, tak se do toho pustím. Dobře, máte to mít. Něco vytvořím.

Re: Re: dalsie pesnicky

Super, už teraz sa teším.

Re:

ne, tady to není vazba OF + WHOM, ale o předložku OF, za kterou následuje předmětná vedlejší věta WHO YOU LIKE.

tak toto je super spôsob učenia sa......taký nenásilný, všetko pekne vysvetlené, plus odkazy na podrobnejšie štúdium…dá sa zopakovať to, čo už viem, ale aj naučiť sa veľa nového.......­...doklikať sa až sem mi však dalo veľa práce a som veľmi rada, že sa mi to podarilo.....­......veľká vďaka autorovi

Super rozbor.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.