Help for English

Popis domu #1

Komentáře k článku: Popis domu 1

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Re: Re: ložnice

Takže v Americe /nebo Američanovi/ bych řekla – My house has got tree bedroom and a dining room and a kitchen. O koupelně bych asi nemluvila.To je normální. A dále – I live in second upstairs. My building has got four upstairs.

Re: Re: Re: ložnice

Znáte takovou tu známou písničku od Susanne Vega?
My name is Luka,
I live on the second floor
I live upstairs from you,
yes I guess you've seen me before…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Re: Re: Re: ložnice

Tedy : Not my house, because I live in the flat. Am: My apartment has…

Re: Re: Re: Re: ložnice

No a v tom jsem měla právě zmatek, proč mi LL říkal špatně přízemí, že je ground floor, takže se to týká domu a u domku je to downstairs. U nás je to jedno, přízemí jako přízemí, zase něco vím. Co se týká množného čísla, zjistila jsem, že když se zaměřím na jeden jev, který probírám, často zapomenu na to ostatní, i když to v teorii umím. Naučila jsem se množné číslo podst. jmen velice dobře, ale hned si v to v řeči neuvědomím.Chce to používání v praxi.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Re: Re: ložnice

Znáte takovou tu známou písničku od Susanne Vega?
My name is Luka,
I live on the second floor
I live upstairs from you,
yes I guess you've seen me before…

Re: Re: Re: Re: ložnice

Neznám, ale jdu to okamžitě zjistit!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Re: Re: ložnice

Znáte takovou tu známou písničku od Susanne Vega?
My name is Luka,
I live on the second floor
I live upstairs from you,
yes I guess you've seen me before…

Re: Re: Re: Re: ložnice

Ta písnička je tak pěkná, až jsem se u ní zapomněla. Ale vytiskla jsem si ji a budu studovat a pak dám vědět. Mimochodem, je tady na webu? Je velmi srozumitelná, hodila by se do vaší sekce zábava, hledám, nenacházím. Pro listening by byla myslím přínosná pro ty, jako jsem já, trochu romantiky…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: Re: Re: ložnice

Znáte takovou tu známou písničku od Susanne Vega?
My name is Luka,
I live on the second floor
I live upstairs from you,
yes I guess you've seen me before…

Re: Re: Re: Re: ložnice

Jo, písnička je krásná, ale Suzanne Vega… to nemáme šanci získat svolení. Leda nějakou cover verzi od skupiny, která nám svolení dá, potom bychom platili jen autorský poplatek, ale originál, ten by nás přišel draho.

Ach, to je škoda…

téma

Na vašem okruhu slovní zásoby jsem si našla slovíčka a že je jich tam požehnaně. :shock: Malý dotaz : nemohla by tato slovíčka ve verzi pro tisk být v jakémsi uceleném souboru bez obrázků: / Barva do tiskárny je drahá/, takto to opisuji a udělám ještě další chyby. Pokud to přenesu do wordu, tak to hodinu opravuji a přitom, pokud se mi to povede tato verze je super pro učení se slovíček pro případ, kdy nejsem na netu.Teda je fakt, že programování moc nerozumím a nevím, jak obrázky vymazat. Třeba je nějaká rada, jako vždy na tomto webu.

Prechod zo starter vyssie

keby som sa tu ucil poctivo postupne jak su pridavane tzv. lekcie, ze by cakal vzdy na nieco nove, kedy budem na urovni (alebo sposobily) vstupit o uroven vyssie, napr. elementary, resp. kolko este lekcii tu mam cakat, lebo ja netrpezlivy a seriem sa pak druhym upstairs do remesla :D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Reno vložený před 16 lety

Prechod zo starter vyssie

keby som sa tu ucil poctivo postupne jak su pridavane tzv. lekcie, ze by cakal vzdy na nieco nove, kedy budem na urovni (alebo sposobily) vstupit o uroven vyssie, napr. elementary, resp. kolko este lekcii tu mam cakat, lebo ja netrpezlivy a seriem sa pak druhym upstairs do remesla :D

Re: Prechod zo starter vyssie

Vážený pane, toto je o Vaší píli a chuti se něco naučit. Tento web tu není jako jazykový kurz, který Vás za půl roku naučí anglicky, Jste sto let za opicema. tady se snaží jeden! člověk přiblížit angličtinu těm, kdo o to mají zájem, veškeré výčitky jsou neadvekátní a u Vás je vidět, že jste se ani ještě na tomto webu nezorientoval. na to si najděte něco jiného, tady se musíte snažit sám a máte tu podporu o tom, jak se učit. Zkuste si sám vypracovat svoje úlohy a pochopíte, jak je to náročné.Tak se učte poctivo, a zjistíte, že každá lekce pro začátečníky má také pokračování. Práce pana Víta je úžasná, přínosná, krásná, a pro nás, kteří berou angličtinu vážně i povzbuzující. Každý umí kritizovat, ale To chce do toho také něco dát. Jestliže jste starter, tak se učte a držte zobák.Nekritizujtze nádhernou práci jiných a radši dokažte, že pokud pro Vás někdo něco dělá, tak si to také zasloužíte. Dám si na Vás pozor.Kritika je někdy přínosná, ale v tomto případě NE.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

téma

Na vašem okruhu slovní zásoby jsem si našla slovíčka a že je jich tam požehnaně. :shock: Malý dotaz : nemohla by tato slovíčka ve verzi pro tisk být v jakémsi uceleném souboru bez obrázků: / Barva do tiskárny je drahá/, takto to opisuji a udělám ještě další chyby. Pokud to přenesu do wordu, tak to hodinu opravuji a přitom, pokud se mi to povede tato verze je super pro učení se slovíček pro případ, kdy nejsem na netu.Teda je fakt, že programování moc nerozumím a nevím, jak obrázky vymazat. Třeba je nějaká rada, jako vždy na tomto webu.

Re: téma

Můžete si vše na stránce označit, vložit do Wordu a tam si obrázky ručně smazat. To je nejrychlejší způsob, který mě napadá. A nebo si to vytisknout z LL, tam máte možnost, jaké položky ve vytištěném seznamu budou.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Reno vložený před 16 lety

Prechod zo starter vyssie

keby som sa tu ucil poctivo postupne jak su pridavane tzv. lekcie, ze by cakal vzdy na nieco nove, kedy budem na urovni (alebo sposobily) vstupit o uroven vyssie, napr. elementary, resp. kolko este lekcii tu mam cakat, lebo ja netrpezlivy a seriem sa pak druhym upstairs do remesla :D

Re: Prechod zo starter vyssie

Pro tento STARTER kurz plánuji cca 8 UNITs. teď jsme na začátku UNIT 4. Myslím si ale, že cca v UNIT 5 nebo 6 už budete moci dělat i další cvičení na našem webu určené pro úroveň ELEMENTARY.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Re: Prechod zo starter vyssie

Vážený pane, toto je o Vaší píli a chuti se něco naučit. Tento web tu není jako jazykový kurz, který Vás za půl roku naučí anglicky, Jste sto let za opicema. tady se snaží jeden! člověk přiblížit angličtinu těm, kdo o to mají zájem, veškeré výčitky jsou neadvekátní a u Vás je vidět, že jste se ani ještě na tomto webu nezorientoval. na to si najděte něco jiného, tady se musíte snažit sám a máte tu podporu o tom, jak se učit. Zkuste si sám vypracovat svoje úlohy a pochopíte, jak je to náročné.Tak se učte poctivo, a zjistíte, že každá lekce pro začátečníky má také pokračování. Práce pana Víta je úžasná, přínosná, krásná, a pro nás, kteří berou angličtinu vážně i povzbuzující. Každý umí kritizovat, ale To chce do toho také něco dát. Jestliže jste starter, tak se učte a držte zobák.Nekritizujtze nádhernou práci jiných a radši dokažte, že pokud pro Vás někdo něco dělá, tak si to také zasloužíte. Dám si na Vás pozor.Kritika je někdy přínosná, ale v tomto případě NE.

Re: Re: Prechod zo starter vyssie

Sorry, Vážená pani, trochu ste si po svojom vysvetlila moj príspevok, nebolo v ňom ani jedno kritické slovo, len som sa pýtal, aby vedel ako ďaleko som od zvládnutia základov. Takisto tento web vychvalujem, ako i prácu pána Víta, rád si tu nechám poradiť, nič lepšie nepoznám. Tieto stránky ma naštartovali, som tu každý deň niekolko hodín, fantastická pomocka, takže kritika ide bokom :)

Otázka

Ak chcem povedať, veľký štadión, použijem:
a big stadium or a large stadium? prečo?

Re: Otázka

Můžete použít obojí, lepší bude LARGE, protože stadion je hlavně velký plochou. Ale je to jedno.

Můžu místo upstairs a downstairs použít upside a downside?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.