Help for English

Nějaký / žádný

Komentáře k článku: Nějaký / žádný

 

Jako na zavolanou.

Tento článek mi přišel právě vhod, protože si opakuji podst. jm. Je to přehledné a dobře vysvětlené. Také oceňuji, že v těchto článcích, kde vysvětlujete gramatiku máte hlasové nahrávky. Můžeme se podle toho učit i listening a speaking. Já si vždy pustím nahrávku, snažím se rozumět a opakovat větu. Mohu si to pouštět znovu a znovu podle svého tempa a učím se tak nejen výslovnost jednotlivých slovíček, ale i vázání do vět. Proto se mi líbila i předcházející cvičení. Naše sekce se hezky rozrůstá a už se těším na další bonbónky.

Chybka

V jedne ukazkove vete vam zrejme vypadla predlozka – There aren't any vitamins IN a hamburger.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavel vložený před 16 lety

Chybka

V jedne ukazkove vete vam zrejme vypadla predlozka – There aren't any vitamins IN a hamburger.

Re: Chybka

Jasně díky, všiml jsem si toho už když jsme nahrávali ty nahrávky ale potom jsem to stejně zapomněl opravit…

in the yard

Poslouchala sem si nahrávku věty There are some children in the yard a všimla jsem si, že vyslovujete in thi: ja:d, nemělo by to být pouze in the ja:d, protože slovo yard začíná na souhlásku? (na klávesnici nemám takový ty znaky, takže samožřejmě myslim u the to obrácený e ve výslovnosti)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bonnie vložený před 16 lety

in the yard

Poslouchala sem si nahrávku věty There are some children in the yard a všimla jsem si, že vyslovujete in thi: ja:d, nemělo by to být pouze in the ja:d, protože slovo yard začíná na souhlásku? (na klávesnici nemám takový ty znaky, takže samožřejmě myslim u the to obrácený e ve výslovnosti)

Re: in the yard

To možná trošku tak zní, protože to slovo začíná na J, a tak to THE trochu splývá s následujícím J. Samozřejmě před YARD je neurčitý člen A (nikoliv AN) a určitý THE vyslovovaný jako /th./ (se ‚schwa‘, tedy obráceným e).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: in the yard

To možná trošku tak zní, protože to slovo začíná na J, a tak to THE trochu splývá s následujícím J. Samozřejmě před YARD je neurčitý člen A (nikoliv AN) a určitý THE vyslovovaný jako /th./ (se ‚schwa‘, tedy obráceným e).

Re: Re: in the yard

dobře, díky za odpověď :-) jinak taky stránky šíleně chválím, děláte úžasnou věc, nic takového jsem zatím jinde nenašla a hrozně moc mi to tady pomáhá, ať už při učení nových věcí anebo opakování základů, fakt super!!!

Chválim…aj keď viem, že tá problematika je oveľa komplikovanej­šia..ale to až neskôr.Na iných stránkach to hneď všetko povedali a potom sa to ťažko učí…ale tu je to jednoduchšie.Keď toto dobre zvládneme, ľahšie sa pridávajú ostatné veci.....Vďaka za tento článok. :-) :-) :-)

some

ja sa chcem opytat ci v there is / are otazkach kde je ANY moze byt aj SOME alebo len any ? a ked je vykricnik ako rozkazovacia alebo zvolacia veta co sa dava ci ANY alebo SOME ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MC vložený před 16 lety

some

ja sa chcem opytat ci v there is / are otazkach kde je ANY moze byt aj SOME alebo len any ? a ked je vykricnik ako rozkazovacia alebo zvolacia veta co sa dava ci ANY alebo SOME ?

Re: some

Přečtěte si o tom (o SOME a ANY) článek pro vyšší úrovně, určitě v tom budete mít jasněji… (snad).

some

a kde je ten clanok prosim vas

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MC vložený před 16 lety

some

a kde je ten clanok prosim vas

Re: some

V levém horním rohu máte vyhledávání, zadejte si tam hledat SOME a ANY a najdete několik článků a testů.

vazba there is/are

Chtěla jsem se zeptat…kdy se používá ta vazba there is/are :?: a je to velká chyba když ji nepoužiji a řeknu tu větu jinak?nějak tomu nerozumím… :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od evulka2 vložený před 16 lety

vazba there is/are

Chtěla jsem se zeptat…kdy se používá ta vazba there is/are :?: a je to velká chyba když ji nepoužiji a řeknu tu větu jinak?nějak tomu nerozumím… :-)

Re: vazba there is/are

Vazba THERE IS /ARE je tu vysvětlená o pár lekcí zpátky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: vazba there is/are

Vazba THERE IS /ARE je tu vysvětlená o pár lekcí zpátky.

Re: Re: vazba there is/are

myslíte tuto lekci? In the town – kde co je…protože nic jiného jsem zatím nenašla…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od evulka2 vložený před 16 lety

Re: Re: vazba there is/are

myslíte tuto lekci? In the town – kde co je…protože nic jiného jsem zatím nenašla…

Re: Re: Re: vazba there is/are

áá už jsem to našla…děkuji

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.