Help for English

Much, many, a lot

Komentáře k článku: Much, many, a lot

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Re: Re:

Teď jste mne zmátl, v Pronunticiatin in USE je výslovnost many jako meny, stejně jako – any jako eny.
A co neurčitý člen?

Re: Re: Re:

Ano, MANY i ANY se čtou s E. U neurčitého členu je to jinak, ten se čte s hláskou, které se říká ‚schwa‘ (takové to obrácené e) a nebo v některých případech jako /ei/.

Re: Re:

Tedy až na pár výjimek jako je ANY a MANY.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Re: Re:

Teď jste mne zmátl, v Pronunticiatin in USE je výslovnost many jako meny, stejně jako – any jako eny.
A co neurčitý člen?

Re: Re: Re:

S tím neurčitým členem jste mne překvapil, já sice mám tendenci také používat „schwa“, ale někdy při poslechu se mi zdá, že ten člen vyslovují srozumitelně jako a. Pak si vynadám, že to odbývám a snažím se vyslovovat zřetelně. Takže jste mne potěšil.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

:-) vidíte, tak to je pro mě šokující novinka. Ale když se nad tím zamyslím, tak je to fakt. Hned to jdu opravit.

Re: Re:

Ale zase ne že bych to vyslovoval předtím špatně, šlo pouze o to, jaký je přepis. :-)

Jeste jedna doplnujici informace k te vyslovnosti, ale uz jen tak pro zajimavost. Pred chvili jsem koukal v knihovne do obrovskeho slovniku (ted nevim jestli oxford nebo cambridge) skladajiciho se snad ze dvaceti svazku (kazdy obsahoval jen dve nebo tri pocatecni pismena) a tam u many uvadeli jinou hlasku nez „e“. Popravde nevim jak to vyslovit ani napsat ale bylo to same jako treba ve slove „pet“. Nebylo to „e, @, ae, a“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 16 lety

Jeste jedna doplnujici informace k te vyslovnosti, ale uz jen tak pro zajimavost. Pred chvili jsem koukal v knihovne do obrovskeho slovniku (ted nevim jestli oxford nebo cambridge) skladajiciho se snad ze dvaceti svazku (kazdy obsahoval jen dve nebo tri pocatecni pismena) a tam u many uvadeli jinou hlasku nez „e“. Popravde nevim jak to vyslovit ani napsat ale bylo to same jako treba ve slove „pet“. Nebylo to „e, @, ae, a“.

Re:

Pravděpodobně nepoužíval IPA – mezinárodní fonetickou abecedu. Takových slovníků jsou mraky.

Re:

Ne. A LOT OF MILK. MANY je jen pro počitatelné, tedy např. MANY PEOPLE, MANY DOGS, MANY BOTTLES apod.

Reny

Dobry den,vim , že se toto nehodi do teto lekce ,ale mam problem se slovickem to(take), jednou se dava na konec vety a obcas jsem shledla to ve prostred vety, muzete mi prosim poradit, at nechybuju.Děkuji za odpoved

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Renatkavary vložený před 15 lety

Reny

Dobry den,vim , že se toto nehodi do teto lekce ,ale mam problem se slovickem to(take), jednou se dava na konec vety a obcas jsem shledla to ve prostred vety, muzete mi prosim poradit, at nechybuju.Děkuji za odpoved

Re: Reny

tomu dotazu moc nerozumím. Slovíčko TO může být hodně věcí… co máte na mysli? Nebo myslíte TOO?

Na to tu máme článek „jak se řekne TAKÉ“.

„hodně“ v otázce

Dobrý den, Marku.

Chtěl bych se zeptat, jak je to s otázkou. Rozumím, že „how much“ reps. „how many“ je jasné.

Jak by ale bylo třeba „snídáš hodně rohlíků? Piješ hodně mléka?“

Do you have many/a lot of rolls for breakfast?

Do you drink much/a lot of milk?

Omlouvám se, jestli jsem to tady někde přehlédl.

Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od CommUNITYinspiration vložený před 15 lety

„hodně“ v otázce

Dobrý den, Marku.

Chtěl bych se zeptat, jak je to s otázkou. Rozumím, že „how much“ reps. „how many“ je jasné.

Jak by ale bylo třeba „snídáš hodně rohlíků? Piješ hodně mléka?“

Do you have many/a lot of rolls for breakfast?

Do you drink much/a lot of milk?

Omlouvám se, jestli jsem to tady někde přehlédl.

Děkuji.

Re: „hodně“ v otázce

klidně používejte A LOT.

Re: bug

Dělá to všem. Přehrání zvuku totiž jakoby otevře novou stránku s přehrávačem.

Re: bug

Dělám to tak, že kliknu na odkaz v mapě kurzu pravým tlačítkem a otevřu si nové okno s testem, cvičením atd… potom se v pohodě vrátím k oknu s mapou kurzu, pokračuji ve výběru a opět otevřu nové okno … i to je možnost :)

mám otázku

Ak by som chcel povedať že teraz nemaožem že mam veľa práce a nechcem povedať „I am busy“ , možem použiť „I have much job“…

dotaz

Inač skvely članok, do nedavna som použival v kladnej oznamo. vete len many nie „a lot of“ , no asi to musim zmeniť :D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.