Help for English

Přítomný prostý čas #3: otázky

Komentáře k článku: Přítomný prostý čas 3: otázky

 

čas prostý

Takže, pokud to zjednodušeně shrnu, v oznamovacích větách se pomocné sloveso nepoužívá, v tázacích větách a v otázkách MUSÍ být.Pořád se mi to pletlo. Pomocné sloveso je pouze do/does, nebo jsou i jiná? Děkuji za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

čas prostý

Takže, pokud to zjednodušeně shrnu, v oznamovacích větách se pomocné sloveso nepoužívá, v tázacích větách a v otázkách MUSÍ být.Pořád se mi to pletlo. Pomocné sloveso je pouze do/does, nebo jsou i jiná? Děkuji za odpověď.

Re: čas prostý

Pomocných sloves je více, v přítomném prostém se v otázkách a záporech používá DO. V dalších časech se používají jiná pomocná slovesa (např. sloveso BÝT v přítomném průběhovém, sloveso HAVE v předpřítomném, sloveso WILL v budoucím atd.)

Otázky s predložkou

Ja by som sa chcel spýtať, ako sa tvoria otázky, na ktoré sa odpovedá s nejakou predložkou.

Napr.
S kým hrá Marek futbal?
Na koho sa mám obrátiť?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od vectrex vložený před 15 lety

Otázky s predložkou

Ja by som sa chcel spýtať, ako sa tvoria otázky, na ktoré sa odpovedá s nejakou predložkou.

Napr.
S kým hrá Marek futbal?
Na koho sa mám obrátiť?

Re: Otázky s predložkou

Na to je tu teď jen několik dní starý článek.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Otázky s predložkou

Na to je tu teď jen několik dní starý článek.

Re: Re: Otázky s predložkou

Ďakujem, clanok som nasiel. Tuto stranku poznam iba kratko a vsetky temy mi pripadaju nove :) Ale uz sa zacinam orientovat.

Otázky s my, your…

Tvoří se vždycky otázky přítomného prostého času, v kterých je podmětem přivlastňovací zájmeno pomocí does? Např., jak by se přeložilo – Kde jsou naše věci?
Děkuji za odpověď

Re: Otázky s my, your…

Myslim si,ze na podmetu nezalezi,ale naopak zalezi to na pouzitem slovesu,slovesa jako can,be,have got,must a mozna i dalsi netvori otazky pomoci pomocneho slovesa do ale jen obracenim slovosledu,pokud se tedy nepletu,tak vase otazka by se prelozila takto : Where are our things?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.