Help for English

GET - změna stavu

Komentáře k článku: GET - změna stavu

 

Vynikajúci článok, veľa vecí som pochopila až teraz…vdaka

…velmi poučný článeček, děkuji :-)

Děkuji za skvělý článek.Chtěla jsem se zeptat,jestli neuvažujete o článku, ve kterém by byly shrnuté vazby se slovem look.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od lensy vložený před 15 lety

Děkuji za skvělý článek.Chtěla jsem se zeptat,jestli neuvažujete o článku, ve kterém by byly shrnuté vazby se slovem look.

Re:

Stačí zadat vlevo nahoru do vyhledávání slovíčko LOOK a budete příjemně překvapena :-)
Je tu od Marka nejen článek na frázová slovesa s LOOK, ale také test :-)

Je tedy nejaky rozdil ve vetach: SHE MARRIED A BUSINESS MAN a SHE GOT MARRIED TO A BUSINESS MAN? Nebo je pouziti stejne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Je tedy nejaky rozdil ve vetach: SHE MARRIED A BUSINESS MAN a SHE GOT MARRIED TO A BUSINESS MAN? Nebo je pouziti stejne?

Re:

Vzala si podnikatele.
Vdala se za podnikatele.

Rozdíl není. Je však třeba dát si pozor na vazby a předložky.

Děkuji za pěkný článek. Ty výjimky s „go“ si asi musím zapamatovat a udělám velkou chybu, když např. místo go silent použiju get silent?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lidka vložený před 15 lety

Děkuji za pěkný článek. Ty výjimky s „go“ si asi musím zapamatovat a udělám velkou chybu, když např. místo go silent použiju get silent?

Re:

Těch výjimek je více a nejen se slovesem GO.
Ale pravda je, že zrovna GET SILENT se dá taky použít a často je rozdíl ve významu minimální…
Více v pokročilejším článku :-)

Najprv veľmi pekne ďakujem za skvelý článok. Chcem sa len opýtať – vo vete: He will get married next month. – nemá byť použitá väzba be going to: He is going to get married next month. ? Podľa mňa je to plánovaná budúcnosť, ale neviem, či je to správne… Vopred veľmi pekne ďakujem za vysvetlenie.

Chtěla bych se zeptat jak se řekne dostat žízeň, když get drunk = opít se. Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mahulena vložený před 15 lety

Chtěla bych se zeptat jak se řekne dostat žízeň, když get drunk = opít se. Děkuji.

Re:

Pokud řeknete HE IS DRUNK, tak říkáté, že je opilý.
Vy ale tady chcete říct něco jiného.

HE IS THIRSTY = on má žízeň (je žíznivý)
HE GOT THIRSTY = dostal žízeň

Je to stejné jako GET HUNGRY = dostat hlad, GET THIRSTY = dostat žízeň.

:-D
Super stránky a perfektní vysvětlení!!!Jen tak dále. Měla jsem štěstí, že jsme vás na netu našla :-D

Úžasné,velmi užitečné. Velký dík, toto téma bylo pro mě dlouho strašákem. Článek mi velmi pomohl, díky a prosím nějaké to cvičečínčko :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od rmarti vložený před 15 lety

Úžasné,velmi užitečné. Velký dík, toto téma bylo pro mě dlouho strašákem. Článek mi velmi pomohl, díky a prosím nějaké to cvičečínčko :-D

Re:

Děkuji za chválu.
Test se už připravuje. Bude tentokrát trochu netradiční… :-)

Re:

Sice nejsem Marek, ale článek je moje práce, tak si dovoluji odepsat.
Ano s barvami se používá většinou TURN.

A ta vaše věta… třeba takto:
We watched the mountain peaks turn pink with the rays of the rising sun.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.