Help for English

GET - změna stavu

Komentáře k článku: GET - změna stavu

 

Dobrý den,

mám menší nejasnost s názvem písničky ?Something's Gotten Hold of My Heart?, tedy ?něco se zmocnilo mého srdce?. Nemělo by tam být spíše Something´s Gotten Held of My Hear? Díky za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od bartleby vložený před 15 lety

Dobrý den,

mám menší nejasnost s názvem písničky ?Something's Gotten Hold of My Heart?, tedy ?něco se zmocnilo mého srdce?. Nemělo by tam být spíše Something´s Gotten Held of My Hear? Díky za odpověď

Re:

Ne, protože vazba je GET HOLD OF STH, to nemá nic společného se změnou stavu.
‚Zmocnit se‘ není změna stavu.

Dnes som čítal vetu:

1.I love getting dress up. čo to znamená niečo ako:

1.Milujem nahodiť sa/vyparádiť sa.

a čo to vlastne znamená GETTING kdesi som čítal, že zmena stavu ale neviem presne ako to je.
Ďakujem

Re:

O ‚GET=změna stavu‘ je zde přece celý tento článek.

GET DRESSED UP = hodit se do gala

Přečtěte si článek CLOTHING – VERBS

Romane, v závěru článku píšeš, že o změnách stavu s jinými slošíčky než GET a GO se dozvíme v dalším článku pro POKROČILÉ studenty. Já se chci zeptat, jestli už tenhle článek vznikl nebo jestli je zatím jen v tvém TO DO LISTU. Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

Romane, v závěru článku píšeš, že o změnách stavu s jinými slošíčky než GET a GO se dozvíme v dalším článku pro POKROČILÉ studenty. Já se chci zeptat, jestli už tenhle článek vznikl nebo jestli je zatím jen v tvém TO DO LISTU. Díky

Re:

Ajaj, já hlava děravá. Snad se k tomu dostaneme – buď já nebo Marek :-)

Ne, to je v pohodě. Já jen, jestli jsem to někde v té záplavě článků nepřehlídl :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

Ne, to je v pohodě. Já jen, jestli jsem to někde v té záplavě článků nepřehlídl :-)

Re:

Mám to v plánu já, ale ten můj plán je poměrně dlouhý. Určitě se k tomu ale dostanu, stejně jako k dalším asi dvaceti článkům, které „připravuji“.

Tvorenie otázky

Chcem sa spýtať otázka napr.:
1.Začínaš byť zaneprázdnený?
bude Do you get busy? alebo Are you getting busy?

2.Budeš zaneprázdnený?
Will you get busy?

Díky

A sorry zabudol som ešte jednu.

1.Nudíš sa?
2.Začínaš sa nudiť?

nie som si istý, ale myslím, že asi na obidve sa budeme rozdielne pýtať, ale nechám si to od Vás potvrdiť.
Moje verzie:
1.Are you boring?
2.Are getting bored?
tú prvú si myslím asi, že znamená, že ja sa ho pýtam či je nudný človek asi neviem počkám si na odpoveď.

Ď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ficko vložený před 15 lety

Tvorenie otázky

Chcem sa spýtať otázka napr.:
1.Začínaš byť zaneprázdnený?
bude Do you get busy? alebo Are you getting busy?

2.Budeš zaneprázdnený?
Will you get busy?

Díky

Re: Tvorenie otázky

Zde přece platí gramatická pravidla… takže s GET pracujete, jako kdekoli jinde

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ficko vložený před 15 lety

A sorry zabudol som ešte jednu.

1.Nudíš sa?
2.Začínaš sa nudiť?

nie som si istý, ale myslím, že asi na obidve sa budeme rozdielne pýtať, ale nechám si to od Vás potvrdiť.
Moje verzie:
1.Are you boring?
2.Are getting bored?
tú prvú si myslím asi, že znamená, že ja sa ho pýtam či je nudný človek asi neviem počkám si na odpoveď.

Ď

Re:

ARE YOU BORING = JSI NUDNÝ?
Dejte si na to pozor. Přečtěte si k tomu prosím u nás článek.

ARE YOU BORED?
ARE YOU GETTING BORED?

Je pravda, že GET BETTER také znamená BECOME?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 15 lety

Je pravda, že GET BETTER také znamená BECOME?

Re:

Nejprve jsem moc nerozuměl dotazu, ale snad už chápu…
Nemyslíte tím, že BECOME se dá také použít pro vyjádření změny stavu? Ano, o tom píšu na konci článku.
GET BETTER se však nerovná BECOME. Kde jste to takto slyšel použít?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re:

Nejprve jsem moc nerozuměl dotazu, ale snad už chápu…
Nemyslíte tím, že BECOME se dá také použít pro vyjádření změny stavu? Ano, o tom píšu na konci článku.
GET BETTER se však nerovná BECOME. Kde jste to takto slyšel použít?

Re: Re:

Bylo to v knížce Ready for FCE (Macmillan). Ve cvičení bylo zadáno: „Get can have many different meanings. Look at the uses of get (1–8) and match each one with an appropriate equivalent.“

A jako první hotové spojení bylo GET BETTER = BECOME, to mě právě trochu zmátlo.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.