*
Help For English - angličtina na internetu zdarma!
English Me
*

GET - změna stavu

Komentáře k článku: GET - změna stavu

Vynikajúci článok, veľa vecí som pochopila až teraz…vdaka

…velmi poučný článeček, děkuji :-)

Děkuji za skvělý článek.Chtěla jsem se zeptat,jestli neuvažujete o článku, ve kterém by byly shrnuté vazby se slovem look.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od lensy vložený před 9 lety

Děkuji za skvělý článek.Chtěla jsem se zeptat,jestli neuvažujete o článku, ve kterém by byly shrnuté vazby se slovem look.

Re:

Stačí zadat vlevo nahoru do vyhledávání slovíčko LOOK a budete příjemně překvapena :-)
Je tu od Marka nejen článek na frázová slovesa s LOOK, ale také test :-)

Je tedy nejaky rozdil ve vetach: SHE MARRIED A BUSINESS MAN a SHE GOT MARRIED TO A BUSINESS MAN? Nebo je pouziti stejne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 9 lety

Je tedy nejaky rozdil ve vetach: SHE MARRIED A BUSINESS MAN a SHE GOT MARRIED TO A BUSINESS MAN? Nebo je pouziti stejne?

Re:

Vzala si podnikatele.
Vdala se za podnikatele.

Rozdíl není. Je však třeba dát si pozor na vazby a předložky.

Děkuji za pěkný článek. Ty výjimky s „go“ si asi musím zapamatovat a udělám velkou chybu, když např. místo go silent použiju get silent?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lidka vložený před 9 lety

Děkuji za pěkný článek. Ty výjimky s „go“ si asi musím zapamatovat a udělám velkou chybu, když např. místo go silent použiju get silent?

Re:

Těch výjimek je více a nejen se slovesem GO.
Ale pravda je, že zrovna GET SILENT se dá taky použít a často je rozdíl ve významu minimální…
Více v pokročilejším článku :-)

Najprv veľmi pekne ďakujem za skvelý článok. Chcem sa len opýtať – vo vete: He will get married next month. – nemá byť použitá väzba be going to: He is going to get married next month. ? Podľa mňa je to plánovaná budúcnosť, ale neviem, či je to správne… Vopred veľmi pekne ďakujem za vysvetlenie.

Chtěla bych se zeptat jak se řekne dostat žízeň, když get drunk = opít se. Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mahulena vložený před 9 lety

Chtěla bych se zeptat jak se řekne dostat žízeň, když get drunk = opít se. Děkuji.

Re:

Pokud řeknete HE IS DRUNK, tak říkáté, že je opilý.
Vy ale tady chcete říct něco jiného.

HE IS THIRSTY = on má žízeň (je žíznivý)
HE GOT THIRSTY = dostal žízeň

Je to stejné jako GET HUNGRY = dostat hlad, GET THIRSTY = dostat žízeň.

:-D
Super stránky a perfektní vysvětlení!!!Jen tak dále. Měla jsem štěstí, že jsme vás na netu našla :-D

Úžasné,velmi užitečné. Velký dík, toto téma bylo pro mě dlouho strašákem. Článek mi velmi pomohl, díky a prosím nějaké to cvičečínčko :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od rmarti vložený před 9 lety

Úžasné,velmi užitečné. Velký dík, toto téma bylo pro mě dlouho strašákem. Článek mi velmi pomohl, díky a prosím nějaké to cvičečínčko :-D

Re:

Děkuji za chválu.
Test se už připravuje. Bude tentokrát trochu netradiční… :-)

Re:

Sice nejsem Marek, ale článek je moje práce, tak si dovoluji odepsat.
Ano s barvami se používá většinou TURN.

A ta vaše věta… třeba takto:
We watched the mountain peaks turn pink with the rays of the rising sun.

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.

Přihlášení

Menu

Partneři stránek

Anglické učebnice a beletrie s 15 % slevou

Copyright 2005–2017 Vitware s.r.o.
ISSN 1803–8298