Help for English

Cambridge Vocabulary for First Certificate

Komentáře k článku: Cambridge Vocabulary for First Certificate

 

Bude se mi tato kniha hodit, i když o tomto certifikátu zatím vůbec neuvažuji? Bylo by to určitě dobré na procvičení.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 16 lety

Bude se mi tato kniha hodit, i když o tomto certifikátu zatím vůbec neuvažuji? Bylo by to určitě dobré na procvičení.

Re:

Jsem stoprocentně přesvědčen, že ano. Pokud jste na úrovni INTERMEDIATE či UPPER, rozhodně bude přínosem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

Jsem stoprocentně přesvědčen, že ano. Pokud jste na úrovni INTERMEDIATE či UPPER, rozhodně bude přínosem.

Re: Re:

No UPPER ještě nejsem, ale k INTERMEDIATE se už celkem podle mě blížím, takže si myslím, že by to nemusela být špatná kniha.

Pekne!

Jiste pekna kniha, jen jsem si j í v obchodě nevšiml. Dá se nějak srovnat s English Vocab in Use – UpperInt., co jsem si včera i s CD pořídil? A byla za 555 korun:)
DIKY moc za recenzi a doporučení!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomash vložený před 16 lety

Pekne!

Jiste pekna kniha, jen jsem si j í v obchodě nevšiml. Dá se nějak srovnat s English Vocab in Use – UpperInt., co jsem si včera i s CD pořídil? A byla za 555 korun:)
DIKY moc za recenzi a doporučení!

Re: Pekne!

Je to naprostá novinka, ještě ji v obchodech asi nemají. V englishbooks.cz ji začali prodávat teprve před pár dny. Já ji dostal k orecenzování z Cambridge University Press už cca před měsícem.

CO se srovnání týče, ta knížka je dělaná trošku jinak. Tady např. úplně chybí prezentace látky, a všechny čtyři stránky jsou věnovány cvičením. Předpokládá se, že např. budete používat nějaký výkladový slovník, a neznámá slovíčka si v něm najdete.

Mě osobně se trochu víc zamlouvá tento titul než Vocabulary in Use. Každá z nich má ale své přednosti – VOCABULARY IN USE má víc okruhů, některé tématické, některé formální. Navíc je tu prezentace slovní zásoby… ale zase na druhou stanu si nová slovíčka mocv neprocvičíte. V těch několika cvbičeních si jen těžko nová slova důkladně procvičíte a zažijete. VOCABULARY FOR FCE má takové širší okruhy, ale zase se naží slovíčka používat co nejvíce v kontextu, navíc jak v psaném textu tak v mluveném (součástí je CD). Dále jsou tu souhrnné testy (které v IN USE chybí).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 16 lety

Re: Re:

No UPPER ještě nejsem, ale k INTERMEDIATE se už celkem podle mě blížím, takže si myslím, že by to nemusela být špatná kniha.

Re: Re: Re:

Určitě ne, no podívejte se na první ukázkovou lekci, jestli z toho poznáte, zda je to pro vás či nikoliv.

Re: pěkná knížka + dotázek

Je to IN THE STREET. ON THE STREET se používá hlavně když je někdo ‚na ulici‘ – homeless, bez peněz apod. Pokud je to s názvem ulice, tedy např. Queen Street, potom jsou možné obě možnosti, ON QUEEN STREET (spíš Americké použití) i IN QUEEN STREET (spíše britská angličtina). Pokud je to nějaká dlouhá hlavní ulice, potom se někdy používá ON i v bristké angličtině.

Re: Re: Pekne!

Díky za odpověď … v obchodech kamenných není, tam je jen předchůdce z téže řady … Cambridge Grammar for FCE.

Po takovéhle recenzi se to nedá nekoupit. Jdu do toho, doufám, že jde o dodání i s trychtýřem, aby se ony vědomosti dostaly i do mé kapacitně omezené hlavičky. díky za tip.

Knížka vypadá zajímavě. Možná budu mít štěstí a vyhraju ji v soutěži. Hodila by se. Díky za recenzi.

FCE gold

Diky za recenzi i za cele stranky, jsem z nich nadsena. Uvazuji o koupi knizky, ale nevim, jestli by mi k necemu byla, kdyz chodim na pripravny kurz k FCE a mam ucebnici FCE gold. Trochu se bojim, ze se bude slovni zasoba prekryvat. Samozrejme dalsi cviceni nejsou na skodu, ale nerada bych dala 450kc za neco, co neni az tak uzitecne. Muzete prosim poradit? Diky moc.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Veclinka vložený před 15 lety

FCE gold

Diky za recenzi i za cele stranky, jsem z nich nadsena. Uvazuji o koupi knizky, ale nevim, jestli by mi k necemu byla, kdyz chodim na pripravny kurz k FCE a mam ucebnici FCE gold. Trochu se bojim, ze se bude slovni zasoba prekryvat. Samozrejme dalsi cviceni nejsou na skodu, ale nerada bych dala 450kc za neco, co neni az tak uzitecne. Muzete prosim poradit? Diky moc.

Re: FCE gold

Pokud se nemýlím, FCE GOLD je obecná učebnice pro přípravu k FCE. Mnou recenzovaná kniha je systematické procvičování slovní zásoby. Rozhodně bych se benál, že byste peníze investovala zbytečně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: FCE gold

Pokud se nemýlím, FCE GOLD je obecná učebnice pro přípravu k FCE. Mnou recenzovaná kniha je systematické procvičování slovní zásoby. Rozhodně bych se benál, že byste peníze investovala zbytečně.

Re: Re: FCE gold

Dobře, díky. Jdu do toho:).

co zvolit?

zdravím Marku!
chodim do pripravky na FCE a mame ucebnici FCE master class.
bohuzelse me nalibi jak je v teto ucebnici vedena slovni zasoba a snazim se neco objevit a toto me nadchlo, ale vaham…
mohl byste me rict jestli je to jako doplnek k teto ucebnici vhodne nebo je podle vas v teto ucebnici slovni zasoba zvladla dobre?
dekuju moc za odpoved
u me vsechno stoji a pada na slovickach…s gra­matikou takovy problem nemam :-(
tak diky zdravi bara

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kiwous vložený před 15 lety

co zvolit?

zdravím Marku!
chodim do pripravky na FCE a mame ucebnici FCE master class.
bohuzelse me nalibi jak je v teto ucebnici vedena slovni zasoba a snazim se neco objevit a toto me nadchlo, ale vaham…
mohl byste me rict jestli je to jako doplnek k teto ucebnici vhodne nebo je podle vas v teto ucebnici slovni zasoba zvladla dobre?
dekuju moc za odpoved
u me vsechno stoji a pada na slovickach…s gra­matikou takovy problem nemam :-(
tak diky zdravi bara

Re: co zvolit?

No, já si myslím, že další knížkou rozhodně nic nezkazíte, navíc tady je slovní zásoba včetně nejrůznějších FCE aktivit – poslechy, reading apod.

Vždycky záleží, jak se slovíčka učíte, ale takové ty klasické kurzové učebnice si myslím nestačí na to, aby systematicky prošli potřebnou slovní zásobu.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.