Help for English

Jak počítat nepočitatelná podstatná jména?

Komentáře k článku: Jak počítat nepočitatelná podstatná jména?

 

Ano, to je bezvadné

Z Vašeho článku mám pár nových slovíček – packet, carton, slice – a pár nových nápadů, jak se zdokonalit v základech angličtiny. A líbí se mi rozlišení can a tin, protože když vidím „can“, tak to je jako „mohu“. Už jsem se s tím setkala, že mi věta nedávala smysl jen proto, že mně to prostě nenapadlo, že „can“ je podstatné jméno a jiné „can“ je sloveso. A rozdílu v „can“ a „tin“ jsem moc nerozuměla. Takže děkuji za vysvětlení.
Jinak je mi vše jasné, kromě toho, jak mohu říci, mám více informací, více rad – more information, more advice – je to pro mne zajímavé, protože jsem se s tím ještě nesetkala, všude ve článcích o počitatelných a nepoč. jménech je uváděna jen základní informace. A také -Jak se řekne _ "Dám ti jednu radu!? Radši to nezkouším říci anglicky :oops: No, otázek asi bude více, omlouvám se.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

Ano, to je bezvadné

Z Vašeho článku mám pár nových slovíček – packet, carton, slice – a pár nových nápadů, jak se zdokonalit v základech angličtiny. A líbí se mi rozlišení can a tin, protože když vidím „can“, tak to je jako „mohu“. Už jsem se s tím setkala, že mi věta nedávala smysl jen proto, že mně to prostě nenapadlo, že „can“ je podstatné jméno a jiné „can“ je sloveso. A rozdílu v „can“ a „tin“ jsem moc nerozuměla. Takže děkuji za vysvětlení.
Jinak je mi vše jasné, kromě toho, jak mohu říci, mám více informací, více rad – more information, more advice – je to pro mne zajímavé, protože jsem se s tím ještě nesetkala, všude ve článcích o počitatelných a nepoč. jménech je uváděna jen základní informace. A také -Jak se řekne _ "Dám ti jednu radu!? Radši to nezkouším říci anglicky :oops: No, otázek asi bude více, omlouvám se.

Re: Ano, to je bezvadné

Dám ti jednu radu – I'll give you advice.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Senad vložený před 15 lety

Re: Ano, to je bezvadné

Dám ti jednu radu – I'll give you advice.

Re: Re: Ano, to je bezvadné

Takže použiji tzv. budoucí čas? Díky, je to pro mne ještě přeci jen občas nepochopitelné. A nepoužiji tu třeba one advice? Jestli to chci zdůraznit? Zdá se mi to takové holé, bez ničeho!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

Ano, to je bezvadné

Z Vašeho článku mám pár nových slovíček – packet, carton, slice – a pár nových nápadů, jak se zdokonalit v základech angličtiny. A líbí se mi rozlišení can a tin, protože když vidím „can“, tak to je jako „mohu“. Už jsem se s tím setkala, že mi věta nedávala smysl jen proto, že mně to prostě nenapadlo, že „can“ je podstatné jméno a jiné „can“ je sloveso. A rozdílu v „can“ a „tin“ jsem moc nerozuměla. Takže děkuji za vysvětlení.
Jinak je mi vše jasné, kromě toho, jak mohu říci, mám více informací, více rad – more information, more advice – je to pro mne zajímavé, protože jsem se s tím ještě nesetkala, všude ve článcích o počitatelných a nepoč. jménech je uváděna jen základní informace. A také -Jak se řekne _ "Dám ti jednu radu!? Radši to nezkouším říci anglicky :oops: No, otázek asi bude více, omlouvám se.

Re: Ano, to je bezvadné

Dám ti jednu radu – I'll give you some advice.

Pokud chcete zdůraznit ten počet, můžete použít:
I'll give you a piece of advice (nebo a bit of advice)

A pokud tu jedničku chcete ještě víc zdůraznit:
I'll give you ONE piece of advice (nebo ONE bit of advice).

ONE ADVICE je nepřijatelné, stejně jako např. ONE INFORMATION či ONE SNOW.

Jak tak koukám, někteří lidi vůbec nespí :-)

vegetable

Zajmala by mne tato slůvka, která zahrnují větší počet něčeho, jako je zelenina, ovoce, nábytek,– to jsou nepočitatelná podst.jm.?
Viděla jsem dva tvary slov : vegetable – vegetables, fruit – fruits, např. citrus fruits – citrusové ovoce a pak frozen fruit – mražené ovoce, jestliže u nepoč. podst. jmen není množné číslo, jaký je rodíl v použití těchto dvou tvarů?
A ještě otázka: Věta : Je tu mnoho druhů zeleniny. Použiji vazbu There are(?) – a lot of a kind of vegetable. Není tu moc těch of?
:oops:

test

V sekci Slovní zásoba- kolokace je moc pěkný test právě na tuto látku.
Ještě mě zaujalo slovo coke pro kolu, myslela jsem, že se řekne cola.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Milan
Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

vegetable

Zajmala by mne tato slůvka, která zahrnují větší počet něčeho, jako je zelenina, ovoce, nábytek,– to jsou nepočitatelná podst.jm.?
Viděla jsem dva tvary slov : vegetable – vegetables, fruit – fruits, např. citrus fruits – citrusové ovoce a pak frozen fruit – mražené ovoce, jestliže u nepoč. podst. jmen není množné číslo, jaký je rodíl v použití těchto dvou tvarů?
A ještě otázka: Věta : Je tu mnoho druhů zeleniny. Použiji vazbu There are(?) – a lot of a kind of vegetable. Není tu moc těch of?
:oops:

Re: vegetable

Tak Vám to objasním: fruit je počitatelné i nepočtatelné, počitatelné použiji neurčitý člen a fruit, množné fruits, v tomto případě to není ovoce ale plod a plody v množném, fruit nepočitatelný (nemá mn č. a tudíž nemohu říci a fruit) je ovoce, to nemá množné tak trošku chyták,a vegetable a vegetables, je zelenina a zeleniny, pod. jm. zelenina je počitatelné a má množné číslo. Je tu mnoho zeleniny.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lidka vložený před 15 lety

Jak tak koukám, někteří lidi vůbec nespí :-)

Re:

no jóó :) učí se po nocích angličtinu… a tak je to správně ;)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Milan vložený před 15 lety

Re: vegetable

Tak Vám to objasním: fruit je počitatelné i nepočtatelné, počitatelné použiji neurčitý člen a fruit, množné fruits, v tomto případě to není ovoce ale plod a plody v množném, fruit nepočitatelný (nemá mn č. a tudíž nemohu říci a fruit) je ovoce, to nemá množné tak trošku chyták,a vegetable a vegetables, je zelenina a zeleniny, pod. jm. zelenina je počitatelné a má množné číslo. Je tu mnoho zeleniny.

Re: Re: vegetable

Tak děkuji, ale je to ještě víc zamotané. je mi jasné kde užiji člen, ale proč proboha množné číslo a jednotné? Zelenina je také jen jedna, ne? Jde mi o to, kde použít vegetables a kde vegetable.?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavel Kuba vložený před 15 lety

Re:

no jóó :) učí se po nocích angličtinu… a tak je to správně ;)

Re: Re:

¨Přesně tak, a ani někdy jiný čas nezbývá, obzvlášť, když se přijde po odpolední, cca 22.30 a spát se nechce.

No jo, tak to je jasné. Tohle je lepší než vysvětlování nic neříkajících pouček. Už to jdu pilovat. Ale určitě rozumím. Děkuji.

Re: test

Ano, ‚kola‘ se řekne ‚cola‘, ale hovorově se jí říká COKE. Tedy byla to původně jen ‚Coca Cola‘ ale dnes je to už poměrně zažité slovíčko pro jakoukoliv colu.

Dobrý den chci se naučit anglický ,ale nevím jak začít. Prosím o radu.

dotaz

Pekny den,
Vase stranky su vyborne.
Pocuvam CD Headway Pre-Intermediate ale je to uplne inom ked vopred nahliadnem do textu.S takouto pomocou ratam samozrejme len docasne.
Tiez tento sposob pomoci vobec nedoporucujete? Dakujem. :oops:

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.