Help for English

Miscellaneous Advanced Test #3

Komentáře k článku: Miscellaneous Advanced Test 3

 

Pěknej!

Díky za něj:) Jsem tedy tu patnáctku netrefil… jistý jsem si u ní byl nejméně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomash vložený před 15 lety

Pěknej!

Díky za něj:) Jsem tedy tu patnáctku netrefil… jistý jsem si u ní byl nejméně.

Re: Pěknej!

Já zase tu čtyřku pochopil naprosto obráceně :-), tedy že je té kytce potřeba pomoct šířit se (aby z prostředí neubývala zeleň či tak nějak), přičemž ono to bylo myšleno, že je jejímu šířeni naopak potřeba bránit.
Nejspíš se jednalo o _bolševník velkolepý_ nebo nějaký podobný neřád :-D.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

Re: Pěknej!

Já zase tu čtyřku pochopil naprosto obráceně :-), tedy že je té kytce potřeba pomoct šířit se (aby z prostředí neubývala zeleň či tak nějak), přičemž ono to bylo myšleno, že je jejímu šířeni naopak potřeba bránit.
Nejspíš se jednalo o _bolševník velkolepý_ nebo nějaký podobný neřád :-D.

Re: Re: Pěknej!

A jak tak koukám do slovníku, tak nakonec tím plant byla docela určitě myšlena továrna. Tak to je fakt dobrý :-), radši už půjdu spát.

Chtěla jsem se zeptat, v té třináctce, nechybí ve správné odpovědi na začátku as? když je pak ta fráze napsaná ve vysvětlení…nebo to lze říci i takto, bez toho as na začátku?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od terentule vložený před 15 lety

Chtěla jsem se zeptat, v té třináctce, nechybí ve správné odpovědi na začátku as? když je pak ta fráze napsaná ve vysvětlení…nebo to lze říci i takto, bez toho as na začátku?

Re:

AS tam být nemusí.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

Re: Re: Pěknej!

A jak tak koukám do slovníku, tak nakonec tím plant byla docela určitě myšlena továrna. Tak to je fakt dobrý :-), radši už půjdu spát.

Re: Re: Re: Pěknej!

Jistě, továrna. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od terentule vložený před 15 lety

Chtěla jsem se zeptat, v té třináctce, nechybí ve správné odpovědi na začátku as? když je pak ta fráze napsaná ve vysvětlení…nebo to lze říci i takto, bez toho as na začátku?

Re:

MUCH AS I WANTED TO, HARD AS HE TRIED, COLD AS IT WAS apod. je bez AS, i když v americké angličtině se to AS většinou píše. Místo AS lze použít i THOUGH – MUCH THOUGH I WANTED TO, HARD THOUGH I TRIED, ale to je už velice formální a ne tak běžné.

Zde např. ukázka z TO BUILD A FIRE od Jacka Londona, kde je také taková zvláštně vyjádřená přípustková věta:
But rub as he would, the instant he stopped his cheek-bones went numb.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

MUCH AS I WANTED TO, HARD AS HE TRIED, COLD AS IT WAS apod. je bez AS, i když v americké angličtině se to AS většinou píše. Místo AS lze použít i THOUGH – MUCH THOUGH I WANTED TO, HARD THOUGH I TRIED, ale to je už velice formální a ne tak běžné.

Zde např. ukázka z TO BUILD A FIRE od Jacka Londona, kde je také taková zvláštně vyjádřená přípustková věta:
But rub as he would, the instant he stopped his cheek-bones went numb.

Re: Re:

Zrovna tuto neděli jsem tuhle povídku od Jacka Londona poslouchal. To je ale náhoda :-).

Tak to jsem tomu teda dal!!! Ale patnáctku nějak nechápu. To fakt v briský angličtině nejde použít mark pro A, B, C, D, E? To slyšim teda poprvý. A however he wanted to taky nejde?

Google říká Markes A, B, C, D 34 000 000 a Grades A, B, C, D jenom asi necelý 4 000 000.

Sorry „marks“

hm

60%..mohlo by to byt ale lepsi…zitra ustni FCE v Brne..taky tu nekdo dela FCE v nasledujicim tyd­nu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 15 lety

Sorry „marks“

Re:

Na certifikátech od ESOL je známka uvedena jako Grade A (příp. B nebo C – jak kdo :-) ).
Kdo nevěří, nechť navštíví Markův profil a prohlédne se jeho „certifikát Proficiency“ (prostřední obrázek – cpe.pdf).
Fakt tam je Grade A.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 15 lety

Tak to jsem tomu teda dal!!! Ale patnáctku nějak nechápu. To fakt v briský angličtině nejde použít mark pro A, B, C, D, E? To slyšim teda poprvý. A however he wanted to taky nejde?

Re:

Např. ENGLISH VOCABULARY IN USE (Upper.Inter.-Advanced):
„… there is continuous assessment, with MARKS, e.g. 65%, or GRADES, e.g. A, B+, for essays and projects during the term.“

A to je britská angličtina. Jestli to ale je někdy možné použít, nevím. Já to znám takto a mé přesvědčení podpírají i certifikáty Cambridge ESOL, kde se používá GRADE pro výslednou známku, a MARK označuje bodové ohodnocení jednotlivých částí a dokonce jednotlivých otázek.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lukas vložený před 15 lety

hm

60%..mohlo by to byt ale lepsi…zitra ustni FCE v Brne..taky tu nekdo dela FCE v nasledujicim tyd­nu?

Re: hm

jdu taky ale v Praze zejtra…kdyžtak se ozvi jaký si měl pocit ze speaking na foru v jazyk. zkousky -mistnost dec08

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.