Help for English

Suffixes - přípony (první část)

Komentáře k článku: Suffixes - přípony (první část)

 

Páni, tak tohle vypadá na dlouhé studium – to už si nechám na zítřek :-)

Tradičně výborná práce, díky moc za tenhle přínosný článek.

BOMBA, naprosto vyčerpávající. :shock: :-D
Děkuji autorovi!

Výborný článek. Díky za něj :-D

taky děkuju…jste borec Romane!!! :-)

To toho máte vždycky tolik na srdci? :-) Fakt smekám, už jenom dočíst ten článek je výkon, natož vstřebat :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Misule vložený před 15 lety

To toho máte vždycky tolik na srdci? :-) Fakt smekám, už jenom dočíst ten článek je výkon, natož vstřebat :-)

Re:

No trochu jsem se rozepsal :-) a bude hůř… :-) (druhá část na cestě)

to all: není vůbec zač děkovat.
Do hlavy to ale budete už muset dostat sami. Na to já jsem krátký :-)

Trendy

Výborný článek. Jako analytik jsem tento “rozbor” uvítal . :-) .

suffixes

Perfektné,má to logiku a dobre sa to pamätá podľa významu použitia.Som nadšená :-D

díky

dobrá práce

Tak jsem si to ještě jednou prolítl, než se pustím do druhého dílu. Možná, kdyby byla chvilka času, tak by stálo za to k vysvětlení k výslovnosti „physicist“ přidat k informaci, že se nečte první písmeno i to, že se začíná samohláskou „f“. U slova „psychologist“ je na druhém místě „s“, tam je to jasné, ale u fyzika, kde je na druhém míste „h“ by mohla vyvstat nejistota, jak to vlastně číst, když vynecháme první písmeno.

No, a k povoláním muž/žena mě napadlo ještě spokesman a spokeswoman, ale takových by bylo zřejmě ještě spousta.

Ještě jednou díky za výborný článek a já jdu pokračovat :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

Tak jsem si to ještě jednou prolítl, než se pustím do druhého dílu. Možná, kdyby byla chvilka času, tak by stálo za to k vysvětlení k výslovnosti „physicist“ přidat k informaci, že se nečte první písmeno i to, že se začíná samohláskou „f“. U slova „psychologist“ je na druhém místě „s“, tam je to jasné, ale u fyzika, kde je na druhém míste „h“ by mohla vyvstat nejistota, jak to vlastně číst, když vynecháme první písmeno.

No, a k povoláním muž/žena mě napadlo ještě spokesman a spokeswoman, ale takových by bylo zřejmě ještě spousta.

Ještě jednou díky za výborný článek a já jdu pokračovat :-)

Re:

No k výslovnosti bych toho mohl napsat určitě ještě spoustu, a skoro u každého druhého slova :-)
Ten physicist ale většině studentů nedělá problémy, v češtině se čte na začátku také F, ale právě slovo psychologist a psychology a psychiatrist atd. dělají stůdentům úplně pekelné problémy, v češtině se totiž čtou normálně PS…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re:

No k výslovnosti bych toho mohl napsat určitě ještě spoustu, a skoro u každého druhého slova :-)
Ten physicist ale většině studentů nedělá problémy, v češtině se čte na začátku také F, ale právě slovo psychologist a psychology a psychiatrist atd. dělají stůdentům úplně pekelné problémy, v češtině se totiž čtou normálně PS…

Re: Re:

Jasně, určitě máte větší zkušenosti s tím, s čím mají studenti potíže a s čím ne. V tom případě je to o.k.

Romane, existuje prosímtěnějaká pomůcka pro tvorbu podstatného jména ze slovesa? Zda -ENCE nebo -ANCE.
Nebo se to musím naučit.
appear – appearANCE
insure – insurANCE
ale
exist – existENCE
prefer – preferENCE

Díky

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.