Help for English

Podmínkové věty #1

Komentáře k článku: Test: podmínkové věty (1)

 

3.K

noo… tak třetí kondicionál mi moc nejde :oops:

Re: Re: Re: Re:

Zamozřejmě taky I WOULD LIKE. Ale je rozdíl mezi větou ‚měl bych něco rád, kdyby‘ a ‚rád bych něco udělal‘. V prvním případě je to podmínka, v druhém nikoliv.
I would like her if she were nicer to me (měl bych ji rád, kdyby na mě byla milejší)
I would like to go now. – tady žádné KDYBY není.

Re: Re: Re: Re:

Ve třetím kondicionálu to neřešíte, protože tam je ve vedlejší větě předminulý čas (HAD + minulé příčestí, tedy od slovesa být je to HAD BEEN) a v hlavní WOULD HAVE + min. příčestí. Na minulý čas se zde vůbec nedostane a na subjunktiv taky ne.

Re: Re: Re: Re:

KONJUNKTIV je jiný termín pro SUBJUNKTIV… v angličtině se tomu říká ‚subjunctive‘. ‚Conjunctive‘ také, ale to se používá hodně okrajově.

Pokud v zadání textu dostanu větu:
We .....(to eat) out if there … no food at home (to be).
Jak poznám který typ kondicionálu mám použít? Podle mě se hodí všechny. Záleží na překladu. Přesto je prý, dle výsledků, jen jedna možnost vhodná. Existuje na to nějaké pravidlo? :oops:
Děkuji za odpověď. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od spider vložený před 16 lety

Pokud v zadání textu dostanu větu:
We .....(to eat) out if there … no food at home (to be).
Jak poznám který typ kondicionálu mám použít? Podle mě se hodí všechny. Záleží na překladu. Přesto je prý, dle výsledků, jen jedna možnost vhodná. Existuje na to nějaké pravidlo? :oops:
Děkuji za odpověď. :-D

Re:

To skutečně jednoznačně nepoznáte. A pokud to někdo takto dá do testu, tak je to špatně udělaný test.

a pátá chyba v češtině

no vida, stačilo udělat jeden testík, abych pochopila o co go a ve druhém na poprvé 90%. Kdyby to tak šlo se vším :-D

Mych prvnich 100% v nejakem testu. jsem happy :-D

priamo do „papuľky“

Test mam na sto percent.

Perfektne podaná teória !!!

100% juuu… Super test! Díky :)

Re:

Dobrý večer!

Marku,

a) šla by ta věta vyjádřit i obyčejným prostým časem?:

If anyone WANTS to order …, just send 50 Kč to …

b) bylo by špatně použít „someone“?

Děkuji.

f.

100 %, přijdou ale těžší varianty..:)

:idea: :idea: :idea:
Jooo 70% mám to je good :D

jen menší detail: ve 4. příkladu máte „illustrations“ jen s jedním L :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.