Help for English

Kolik je hodin? #1

Komentáře k článku: Kolik je hodin? 1

 

Chtěla bych se zeptat u času 00:00 se používá ještě pm nebo už am? Děkuji

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Marie
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 16 lety

Chtěla bych se zeptat u času 00:00 se používá ještě pm nebo už am? Děkuji

Re:

Je podle Vás půlnoc dopoledne nebo odpoledne?

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví manbearpig
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 16 lety

Chtěla bych se zeptat u času 00:00 se používá ještě pm nebo už am? Děkuji

Re:

00:00 je 12:00am!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 16 lety

Chtěla bych se zeptat u času 00:00 se používá ještě pm nebo už am? Děkuji

Re:

O tomhle se vedou občas spory. Obecně je to tak, že poledne je 12 PM a půlnoc 12 AM, i když čistě numericky by to mělo být naopak. když 11.50 je AM, mělo by 12.00 být taky AM a PM by mělo začít až od 1 hodiny, aby tak byly pěkně obě dvanáctihodinovky oddělené.

Ahoj!
Prečo je nieke pred slovom time člen a niekedy nie. Asi je to blbost ale fakt neviem.Dik a ospravedlnujem sa za trapnu otázku asi by som to mala vediet

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kasandra vložený před 15 lety

Ahoj!
Prečo je nieke pred slovom time člen a niekedy nie. Asi je to blbost ale fakt neviem.Dik a ospravedlnujem sa za trapnu otázku asi by som to mala vediet

Re:

protože před TIME musí být nějaký „determinátor“, což může být např. člen, přivlastňovací zájmeno, ukazovací zájmeno, tázací zájmeno apod.

Např:
Have A good TIME.
What's THE TIME?
THIS TIME it's better.
WHAT TIME is it?

atd.

Samotné TIME má taky determinátor, a to tzv. „nulový člen“.
TIME IS MONEY (obecně čas)

ano už som sa stým stretla ale asi si chcem zapametat príliž vela informacii a to ni je najlepsi sposob ako si nieco zafixovat. ale moc dik :oops:

system 24 hodin

Jak se bude Angličan tvářit na časový údaj vyslovený digitálně „po našem“ – třeba 16:20? Pochopí a bude to jasné (a pro něj třeba jen legrační), nejasné nebo jinak?
Dík za info. BB

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ing. Tomáš Smutný vložený před 15 lety

system 24 hodin

Jak se bude Angličan tvářit na časový údaj vyslovený digitálně „po našem“ – třeba 16:20? Pochopí a bude to jasné (a pro něj třeba jen legrační), nejasné nebo jinak?
Dík za info. BB

Re: system 24 hodin

Oni to prostě nemají a nepoužívají. Asi byste ho tím pěkně rozhodila, pokud na to není už zvyklý odjinud.

Re: Re: system 24 hodin

Marku, dík za vysvětlení. Já připojuji (samozřejmě s úsměvem) ještě jedno vlastní: ten knír asi není dobře vidět – jsem „male“.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ing. Tomáš Smutný vložený před 15 lety

Re: Re: system 24 hodin

Marku, dík za vysvětlení. Já připojuji (samozřejmě s úsměvem) ještě jedno vlastní: ten knír asi není dobře vidět – jsem „male“.

Re: Re: Re: system 24 hodin

:-D tak sry. Asi jsem odpovídal jen podle přezdívky. K ikonce jsem se ani nedostal.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat…možná už se někdo ptal ale nevšimla jsem si… když je teď 12:37…tedy 00:37 PM… jak tento časový údaj ohlásím??? Je to „It´s thirty-seven PM“???

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lidunika vložený před 15 lety

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat…možná už se někdo ptal ale nevšimla jsem si… když je teď 12:37…tedy 00:37 PM… jak tento časový údaj ohlásím??? Je to „It´s thirty-seven PM“???

Re:

Ano, 12:37 PM.

potřeboval bych od vás radu,jaký je váš mail?

Re: Re: system 24 hodin

Obcajni ludia to nepouzivaju ale ja som teraz nekde cital ze ARMADA,ASTRONOMOVIA alebo POLICIA pouzivaju ten 24-hodinovy system. Zaskocilo ma totiz minule som pozeral neco na EUROSPORTE a tam bolo ze zapas zacina 14:00 a povedal to ako fourteen hundred :D

(ospravedlnujem sa asi sa to moc nehodi ku clanku pre zaciatocnikov ;) )

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.