Help for English

Longman Exams Dictionary

Komentáře k článku: Longman Exams Dictionary

 

Znamenité!

Jedna z nejobsažnějších recenzí, tolik obrázků:) Nádhera!
Je mi líto čtenáře, který si zatím slovník neopatřil. Nyní, krátce po Vánocích, si pro něj bude muset zajít;)
Výborná práce, pane Svozílku!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomash vložený před 15 lety

Znamenité!

Jedna z nejobsažnějších recenzí, tolik obrázků:) Nádhera!
Je mi líto čtenáře, který si zatím slovník neopatřil. Nyní, krátce po Vánocích, si pro něj bude muset zajít;)
Výborná práce, pane Svozílku!

Re: Znamenité!

Dík :-)
Já to chtěl stihnout ještě v prosinci, ale nezadařilo se …

Tenhle slovník byl zatím moje jediná výhra z mnoha soutěží, kterých jsem se zůčastnila, a musím říct, že stojí za to.

plná instalace

Chtěl jsem se zeptat na tu avizovanou plnou instalaci, kdy pak prý není potřeba mít CD v mechanice.
Jde mi o to, že např. jinak skvělý, na HFE též recenzovaný, slovník od Macmillana trpí takovou hodně nepříjemnou vlastností, kdy cca 1× za měsíc je potřeba do mechaniky vložit to originální instlační CDčko, jinak nenaběhne (což teda mně osobně hodně točí :-( ).
Tušíte, zda je tento slovník od Longmana podobně postižen?

Nějaký dobrý slovník na CPE přípravu není? Co říkáte na Cambridge Advanced Learner's Dic­tionary 3rd Edition?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

plná instalace

Chtěl jsem se zeptat na tu avizovanou plnou instalaci, kdy pak prý není potřeba mít CD v mechanice.
Jde mi o to, že např. jinak skvělý, na HFE též recenzovaný, slovník od Macmillana trpí takovou hodně nepříjemnou vlastností, kdy cca 1× za měsíc je potřeba do mechaniky vložit to originální instlační CDčko, jinak nenaběhne (což teda mně osobně hodně točí :-( ).
Tušíte, zda je tento slovník od Longmana podobně postižen?

Re: plná instalace

No já jej mám nainstalovaný od 30/11 a zatím nic.
A ten Macmillan mám taky. Dneska je to přesně měsíc od instalace a zatím taky nic…
Ale docela mě tato informace překvapuje. Určitě budu informovat, jestli se mi něco takového objeví.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od gothsweeting vložený před 15 lety

Nějaký dobrý slovník na CPE přípravu není? Co říkáte na Cambridge Advanced Learner's Dic­tionary 3rd Edition?

Re:

Co myslíte CPE přípravou?
Já myslím, že Macmillan nebo tento, který je mu určitě podobný. Je tu navíc zmíněna spousta typických chyb a testů, akorát na tomto jsou prostě testy jen do úrovně CAE.
CPE testy je třeba koupit zvlášť :-)

Cambridge Advanced Zatím neznám, ale časem bych ho rád vyzkoušel. Mám na netu placenou online verzi Camridge Extra a docela se mi líbí jak je dělaný. Přijde mi trochu jinak stavěn – nebere slovíčka podle slovních druhů, ale podle základních významových rovin a to se někdy docela hodí, ale ten klasický slovník zatím bohužel neznám.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re: plná instalace

No já jej mám nainstalovaný od 30/11 a zatím nic.
A ten Macmillan mám taky. Dneska je to přesně měsíc od instalace a zatím taky nic…
Ale docela mě tato informace překvapuje. Určitě budu informovat, jestli se mi něco takového objeví.

Re: Re: plná instalace

Také vlastním MED a to CD je opravdu nutné tam cca 1× měsíčně dát pro ověření. Oni si tím pravděpodobně chtějí alespoň částečně ošetřit (nebo spíše omezit) to, aby jednu elektronickou verzi nepoužívalo více lidí. Nicméně je to velmi otravné, trvá to poměrně dlouho a přichází to většinou v tu nejnevhodnější chvíli:-).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Weir vložený před 15 lety

Re: Re: plná instalace

Také vlastním MED a to CD je opravdu nutné tam cca 1× měsíčně dát pro ověření. Oni si tím pravděpodobně chtějí alespoň částečně ošetřit (nebo spíše omezit) to, aby jednu elektronickou verzi nepoužívalo více lidí. Nicméně je to velmi otravné, trvá to poměrně dlouho a přichází to většinou v tu nejnevhodnější chvíli:-).

Re: Re: Re: plná instalace

Aha. Tak to se mám na co těšit :-)
Určitě dám vědět, jestli to dělá i tento slovník…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od gothsweeting vložený před 15 lety

Nějaký dobrý slovník na CPE přípravu není? Co říkáte na Cambridge Advanced Learner's Dic­tionary 3rd Edition?

Re:

Mám ho na poličce a je moc dobrý. Já, když něco hledám, tak to většinou hledám ve čtyřech slovnících najednou (Cambridge, Oxford, Macmillan, Longman a někdy i další)… a těžko říct. Kvalita těchto slovníků je VELICE vyvážená. Jednou je heslo lépe zpracované v jednom, jindy v druhém… atd. Rozdíly jsou skutečně hlavně v těch prvcích „nad“-slovníkových.

Essay

Dobrý den,
chtela bych se zeptat, jestli by jste mi nedoporucil nejakou knihu,ktera se tyka hlavne psaní esejí, dopisu, atd. Vykladovy slovnik uz totiz mam.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Sis vložený před 15 lety

Essay

Dobrý den,
chtela bych se zeptat, jestli by jste mi nedoporucil nejakou knihu,ktera se tyka hlavne psaní esejí, dopisu, atd. Vykladovy slovnik uz totiz mam.

Re: Essay

To se těžko radí. Záleží k čemu ty eseje potřebujete – škola, zkouška, form.dopisy, jen tak, atd. :-)
Učebnic a knih je však spousta, ať už CZ/ENG nebo jen čistě ENG.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re: Essay

To se těžko radí. Záleží k čemu ty eseje potřebujete – škola, zkouška, form.dopisy, jen tak, atd. :-)
Učebnic a knih je však spousta, ať už CZ/ENG nebo jen čistě ENG.

Re: Re: Essay

Tento rok budu delat prijmaci zkousky na anglicke gymnazium do 3. rocniku ( = 1. rocnik na stredni skole) a pozaduji po me Inetrmediate znalosti v anglictine. Gramatiku a slovni zasobu zvladam, ale chtela bych si procivicit psaní. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Sis vložený před 15 lety

Re: Re: Essay

Tento rok budu delat prijmaci zkousky na anglicke gymnazium do 3. rocniku ( = 1. rocnik na stredni skole) a pozaduji po me Inetrmediate znalosti v anglictine. Gramatiku a slovni zasobu zvladam, ale chtela bych si procivicit psaní. :)

Re: Re: Re: Essay

Tak to Vám raději poradím počkat si na Marka. On v tomto umí chodit daleko lépe než já :-)
Já pracuji jen v soukr.sektoru a ten se v některých věcech liší.
Nevím přesně, co vše u takových přijímaček vyžadují…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Sis vložený před 15 lety

Essay

Dobrý den,
chtela bych se zeptat, jestli by jste mi nedoporucil nejakou knihu,ktera se tyka hlavne psaní esejí, dopisu, atd. Vykladovy slovnik uz totiz mam.

Re: Essay

No, požadavky pro přijímací řízení by Vám měli poslat, protože „intermediate znalosti“ lze interpretovat různě. Zhruba by to měla být úroveň zkoušky PET.

Neobával bych se, že by na této úrovni chtěli nějaké formality co se týče psaní esejí. Jde o to se umět vyjádřit nejen ústně,ale i písemně, dát dohromady srozumitelný text ze srozumitelných vět. Nemyslím si, že na to je nějaká kniha. To až potom na vyšších úrovních.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.