Help for English

BUSINESS 01: Storyline + Word Analyses

Komentáře k článku: BUSINESS 01: Storyline + Word Analyses

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Anna Koubová vložený před 15 lety

Díky moc. Je to krása..

Jinak, tuším, že v této větě chybí ještě jedno slovíčko – The unemployment rate has been growing throughout the whole

Re:

Děkuji za upozornění. Už je doplněno :-)

hovorová angličtina

Ahoj, díky za práci, kterou děláte, moc se mně líbí nové téma, nemám zkušenosti moc s hovorovou angličtinou, proto bych například uvítala barevné odlišení (v pozdějších článcích), kde Michal mluví hovorově a kde formálně. Ještě jednou všem za jejich práci.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jana vložený před 15 lety

hovorová angličtina

Ahoj, díky za práci, kterou děláte, moc se mně líbí nové téma, nemám zkušenosti moc s hovorovou angličtinou, proto bych například uvítala barevné odlišení (v pozdějších článcích), kde Michal mluví hovorově a kde formálně. Ještě jednou všem za jejich práci.

Re: hovorová angličtina

Já myslím, že to poznáte z kontextu. Dopisy budou určitě formální, pohovor také, ale Michaelovo promlouvání k čtenářům neformální.
Ale určitě se na to budu do budoucna soustřeďovat a pokud to bude potřeba, náležitě zvýrazním :-)

živnostník

Díky za tento kurz. Líbí se mi, že píšete s čím se slovíčka pojí, to ve slovníku většinou nenajdu.

Jak se prosím řekne živnostník, myslím tím drobný řemeslník. Dá se použít businessman? To mi přijde ale jako kravaťák. :?:

Re: živnostník

‚Řemeslník‘, kde dáváte důraz na to slovo ‚řemeslo‘ je CRAFTSMAN nebo TRADESMAN / TRADESWOMAN (TRADESPERSON)

BUSINESSMAN je podnikatel, obchodník

Vy jste ale asi chtěl slyšet FREELANCE / FREELANCER, což je něco jako ‚na volné noze‘

Člověk, který dělá sám na sebe, je také SELF-EMPLOYED

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re: živnostník

‚Řemeslník‘, kde dáváte důraz na to slovo ‚řemeslo‘ je CRAFTSMAN nebo TRADESMAN / TRADESWOMAN (TRADESPERSON)

BUSINESSMAN je podnikatel, obchodník

Vy jste ale asi chtěl slyšet FREELANCE / FREELANCER, což je něco jako ‚na volné noze‘

Člověk, který dělá sám na sebe, je také SELF-EMPLOYED

Re: Re: živnostník

Díky moc za odpověď s vyčerpávajícím vysvětlením, moc mi to pomohlo. :-)

Wooow!

Perfektní. Už se těším na životopis! 8-)
Patří to jinam, ale.. uvítala bych, kdyby při procvičování slovní zásoby (zkoušení slovíček) byla možnost uvedení pouze popisku slova bez českého výrazu.

Re: Re: Re: výslovnosť

Jinak od druhé lekce se snažím slovíčka s problematickou výslovností nahrát a dosadit do článku.
Vždy zmiňuji přepis a přikládám i nahrávku.
Je to však jen u slov, kde vím, že studenti dělají často chyby…
Snad alespoň toto zatím stačí :-)

chyba v clanku

ahoj,
nieje to obsahova chyba, ale predsa len:

ked idem mysou na ziarovku za „properly = pořádně – Do it properly.“ tak sa mi zobrazia 2 zlte okna, z toho jedno prazdne…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomy Novella vložený před 15 lety

chyba v clanku

ahoj,
nieje to obsahova chyba, ale predsa len:

ked idem mysou na ziarovku za „properly = pořádně – Do it properly.“ tak sa mi zobrazia 2 zlte okna, z toho jedno prazdne…

Re: chyba v clanku

Dík za upozornění. Už je to opraveno.

Re: Re: a lot

Pane jo, vy jste učitel…to je prostě naprosto geniální co dokážete. Díky vám moc a moc

výslovnosť

ahoj chcem reagovať na tú výslovnosť. niektoré slová sú pre mňa nové a rada by som vedela aká je správna výslovnosť. Inak celá stránka je super!!!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od tobi vložený před 15 lety

výslovnosť

ahoj chcem reagovať na tú výslovnosť. niektoré slová sú pre mňa nové a rada by som vedela aká je správna výslovnosť. Inak celá stránka je super!!!

Re: výslovnosť

Já jsem se snažil u všech slovíček, která by mohla dělat problémy, výslovnost namluvit, nebo alespoň rozepsat.
Můžete mi prosím říct, s jakým slovíčkem máte problémy, které zde není rozepsáno?

Zdravím redaktora :)
Teprve včera jsem objevila tyto stránky a musím říct, že jsem nadšena. V současnosti si hledám práci a úroveň intermediate je pro mnoho zaměstnavatelů nedostačující a věřím, že tyto lekce mi určitě pomůžou. Navíc je to daleko pohodlnější a na lepší úrovni než placené kurzy angličtiny v jazykových školách.
Moc děkuji, je hezké, že se najdou lidé, kteří se dělí o své vědomosti s ostatními.
Přeji mnoho úspěchů a těším se na další lekce :)

Paráda

Romane, Vy jste neuvěřitelný! Moc díky za skvělé články!!!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.