Help for English

Co je to THESAURUS?

Komentáře k článku: Co je to THESAURUS?

 

O thesauru jsem už slyšel, ale nikdy jsem to nepovažoval za důležité, tento článek mi změnil názor. Díky Marku. Ten Oxford slovník vypadá moc hezky, už se těším na recenzi.

Chtěl bych se zeptat, jestli není na internetu nějaká verze toho studentského thesauruse??, poněvadž ten Oxford Learner's Thesaurus vypadá fakt báječně

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 15 lety

Chtěl bych se zeptat, jestli není na internetu nějaká verze toho studentského thesauruse??, poněvadž ten Oxford Learner's Thesaurus vypadá fakt báječně

Re:

Ne, to na internetu myslím nenajdete, nic tak kvalitního ne. Takové věci oni jen tak k veřejnému používání zdarma nedají. Thesaury zdarma dostupné na internetu jsou většinou jen databáze thesaurů pro rodilé mluvčí.

Ale když si koupíte tu knihu (což fakt doporučuju), je u toho CD ROM, takže to pak jednoduše můžete používat v počítači.

Jak vidím, tak jdu do toho. 500Kč není moc.

Už teď se těším.
ještě bych se zeptat, jaká je uroveň toho studentského thesaurusu u Macmillanu? lepší, horší?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 15 lety

Jak vidím, tak jdu do toho. 500Kč není moc.

Už teď se těším.
ještě bych se zeptat, jaká je uroveň toho studentského thesaurusu u Macmillanu? lepší, horší?

Re:

Slovník je označený jako ADVANCED, ale to neznamená, že z něho nemohou čerpat i méně pokročilí. Myslím, že od úrovně INTERMEDIATE by neměl mít student s používání ADVANCED slovníku problémy.

Totéž bych řekl o oxfordském LEARNER'S THE­SAURUS – pokud jste na úrovni INTERMEDIATE, neměl by být s používáním žádný problém. Hesla jsou zde psána pomocí stejného okruhu základní slovní zásoby, takže pokud už jste zvyklý na jakýkoliv jiný výkladový slovník, nebude to nic obtížného.

osobně si myslíte, že je lepší ten theasaurus od macmilianu nebo od oxfordu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 15 lety

osobně si myslíte, že je lepší ten theasaurus od macmilianu nebo od oxfordu?

Re:

Každé je to trochu něco jiného. Studentský thesaurus od Oxfordu má omezený počet hesel, zato jsou ta hesla velmi podrobná, výborně vysvětluje rozdíly v používání a významu mezi slovíčky. Výborně se z něho učí. Thesaurus na CD-ROM Macmillanského slovníku je velmi obsáhlý, ale zdaleka ne tak podrobný.

Oba jsou vynikající.

Ten oxfordský je vyloženě zaměřený na synonyma, blízká synonyma apod. Pomocí cvičení a „trenéra“ vás také naučí s knihou sám pracovat. Macmillan je především slovník, jehož doplňkem je podrobný obsáhlý thesaurus.

info

Chcem sa spytat k Visual Thesaurus je mozne stiahnut demo?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jannine vložený před 15 lety

info

Chcem sa spytat k Visual Thesaurus je mozne stiahnut demo?

Re: info

Ano, na jejich stránkách lze po omezenou dobu/na omezený počet hledání používat Visual Thesaurus v téměř plné formě. Prozkoumejte stránku visualthesaurus.com a uvidíte.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Ne, to na internetu myslím nenajdete, nic tak kvalitního ne. Takové věci oni jen tak k veřejnému používání zdarma nedají. Thesaury zdarma dostupné na internetu jsou většinou jen databáze thesaurů pro rodilé mluvčí.

Ale když si koupíte tu knihu (což fakt doporučuju), je u toho CD ROM, takže to pak jednoduše můžete používat v počítači.

Re: Re:

Myslím, že by stálo za to v předstihu před zveřejněním recenze dát knihkupectví englishbooks.cz avízo, aby je pak nával objednávek od čtenářů HFE nezastihl s omezeným počtem kusů na skladě :-D.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

Re: Re:

Myslím, že by stálo za to v předstihu před zveřejněním recenze dát knihkupectví englishbooks.cz avízo, aby je pak nával objednávek od čtenářů HFE nezastihl s omezeným počtem kusů na skladě :-D.

Re: Re: Re:

Už jsem dával vědět. :-)

super

Ten nový oxfordský thesaurus jsem si asi před týdnem koupila a můžu opravdu jen doporučit! Je super! A Vaše stránky taky!

Visuwords

Výborný článek. Také jsem už zjistil, že potřebuji znát slovíčka v kontextu. Vámi uváděný Visual Thesaurus je placený.
Na stránkách HFE jsem v diskuzi objevil w.visuwords.com. Moc se mi líbí, hlavně ta grafika. Chtěl jsem se zeptat co něj říkáte Vy ?

Re: Re: Free and best of all Tesauruses

dovolim si mierne nesuhlasit.
Ja tento thesaurus tiez pouzivam (ukazka napr. www.thefreedictionary.com/stupid) a myslim, ze je dost kvalitny. Prinajmensom mne velmi vyhovuje – uhladne vypisane synonyma, antonyma, related words sem-tam doplnene aj obrazkami, ktore mi VELMI pomahaju zapamatat si slovicka.
Jednoducho povedane, ked si na thefreedictionary vyhladam stranku so slovom, tak po jej prejdeni to slovicko zvacsa viem v buducnosti bezproblemov aktivne pouzivat – a o to predsa ide, nie?
Skusal som aj ten visual thesaurus ale zda sa mi akosi zbytocne komplikovany.

Re: Visuwords

Je to zajímavé. Takové živé. Zkusím to prozkoumat, co to umí :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.