Help for English

Členy - úvod

Komentáře k článku: Členy - úvod

 

gramatika elementary

pan Vit, prosim poradte mi, chcela by som pokracovat v gramatike pre elementary ale neviem kde mam zacat skor, ci podstatne mena, ci slovesa, ci predlozky…dakujem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od suzi013 vložený před 15 lety

gramatika elementary

pan Vit, prosim poradte mi, chcela by som pokracovat v gramatike pre elementary ale neviem kde mam zacat skor, ci podstatne mena, ci slovesa, ci predlozky…dakujem

Re: gramatika elementary

Zkuste si obecné elementary testy a pak si prostudovat články o gramatice, ve které jste v testu chybovala.

Dobrý den, možná se budete smát, ale přemýšlím jestli se dává člen před every, např. every day? Mám už to nějak zafixované, že ho tam nedávám, ale teď nevím jestli je to správně nebo ne? :oops:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 15 lety

Dobrý den, možná se budete smát, ale přemýšlím jestli se dává člen před every, např. every day? Mám už to nějak zafixované, že ho tam nedávám, ale teď nevím jestli je to správně nebo ne? :oops:

Re:

Ne, EVERY je také determinátor, člen tam také nebude.

Tak děkuji za odpověď, mě tam právě člen moc neseděl, ale nevěděla jsem jak si to zdůvodnit.

A kde bych mohla zjistit jaké slova(alespoň nejpoužívanější) jsou determinátory? Napíšete to někdy do nějakého článku? Děkuji. :-D

Re:

Článek o determinátorech mám v plánu.

Re: Re: Re: Re:

Ano, vynechávání členů v nápisech, nadpisech apod. je samostatný jev, který se týká stylu, a je popsaný v gramatických učebnicích.

Rozhodně to nejde aplikovat na normální věty, mluvení, psaní apod.

Re:

může být obojí, mělo by to být popsané v článku o místních předložkách.

Re:

Podobné dotazy směřujte do diskusního fóra, mezi komentáře pod článkem o členech to přeci NEPATŘÍ.

Re:

CO konkrétně vám přijde jako chyba?

dobry den, chtela sem se zeptat jak poznam ze tam je a nebo an? dekuju :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od lucysek vložený před 13 lety

dobry den, chtela sem se zeptat jak poznam ze tam je a nebo an? dekuju :)

Re:

Pokračujte na článek o neurčitém členu.

krizkai

Tak jsem si přečetl Váš názor. Jsem si jist že mnoho lidí s Vaším názorem souhlasí, ale já nemůžu. Jak to tady v Corku studuji a mluvím s Francouzem Italkou, Brazilcem či Japonkou je velmi důležité ve správný čas a na správném místě použít člen. Je to stejné jako by jste své přítelkyni řekl že se chcete milovat s ní nebo na ní.

Dobrý den, anglicky mluvím denně, celkem plynně, ale špatně. A tak mi vaše stránky přijdou setsakra vhod. Děkuji za ně. Ke členům bych měl jeden dotaz: V předkladu české rozkazovací věty “Napiš něco o žábě!” si nejsem schopen zdůvodnit, jestli tam člen bude, nebude a také jaký člen by to měl být – pro budoucího pisatele žabího článku je ta žába sice už trochu konkrétní (je to ta, o které má psát, žába jako konkrétní předmět zadání), ale zatím je neurčitá, protože ještě neví, o jaké konkrétní žábě bude psát?" Takže: Write something about the frog! Write something about frog! Write something about a frog! Co je správně? Děkuji moc.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.