Help for English

Suffixes - přípony (čtvrtá část)

Komentáře k článku: Suffixes - přípony (čtvrtá část)

 

jj, to koncovy ‚ll‘ je zakerny, zvlast kdyz si reknete takovou kravinu jako ‚no to je prece od 'full‘ a tam jsou dve ‚ll‘ :)
pekne vysvetleny, diky

Krásná práce. Díky.
Ještě to tak zvládat.

Mam dotaz ke slovíčku beautiful..Ve skole jsme se ucili,ze príslovce od beautiful-BEAUTIFULLY neexistuje,ze to je stale BEAUTIFUL. Je to možné?Děkujuu

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 15 lety

Mam dotaz ke slovíčku beautiful..Ve skole jsme se ucili,ze príslovce od beautiful-BEAUTIFULLY neexistuje,ze to je stale BEAUTIFUL. Je to možné?Děkujuu

Re:

No, mám pocit, že jste se spíš učili, že od dlouhých příd. jmen se příslovce netvoří pomocí LY ale opisem IN A … WAY – tedy ne BEAUTIFULLY ale INA BEATIFUL WAY, ne INTERESTINGLY ale IN AN INTERESTING WAY.

Tohle hlásala jedna slavná či neslavná česká učebnice Angličtina pro Jazykové školy, tedy vlastně ne jedna, ale i další české „učebnice“ Je to ale NAPROSTÝ NESMYSL. Koncovka -LY nejde přidat jen k několika málo přídavným jménům, jako např. FAST… či k příd. jménům končícíám na -LY – např. FRIENDLY. Více se o tom dočtete v článku o příslovcích vytvořených z přídavných jmen.

Výborný shrnující článek. Kdybych si ho býval byl přečetl předtím, než jsem si dělal ten testík, tak bych býval možná neudělal tu chybu v „KNOWLEDGEABLE“ (to by byla hezká třetí podmínková věta) :-)

Ještě další změny, u kterých jsem si všiml změny:

disaster – disastrous (mizí E)
variety – various
sense – senseless (tak jako u -NESS se nevynechává E)
care – careful (tak jako u – NESS a -LESS se nevynechvá E)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

Ještě další změny, u kterých jsem si všiml změny:

disaster – disastrous (mizí E)
variety – various
sense – senseless (tak jako u -NESS se nevynechává E)
care – careful (tak jako u – NESS a -LESS se nevynechvá E)

Re:

Děkuji za poznámku, ale v seznamech rozhodně nejsou všechna slova, jen některé příklady:-)

Díiky moc za tyhle články, jsem ani netušila kolik toho je :-).

Nechci spamovat jelikož tohle je prostor jen pro dotazy. Ale celý seriál je skvělý, velmi praktický, díky moc za něj. 

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.