Help for English

Ukazovací zájmena

Komentáře k článku: Ukazovací zájmena

 

:-)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdy používám this, these, that, those a kdy už použiji there is, there are? Někdy nevím co přesně použít, zatím se řídím podle toho, že když na něco ukazuji tak použiji ukazovací zájmena, a když mluvím o něčem že někde něco je tak už použiji there is, there are? je to tak? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 16 lety

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdy používám this, these, that, those a kdy už použiji there is, there are? Někdy nevím co přesně použít, zatím se řídím podle toho, že když na něco ukazuji tak použiji ukazovací zájmena, a když mluvím o něčem že někde něco je tak už použiji there is, there are? je to tak? Děkuji

Re:

Ano, přesně tak to je – když někde něco je – THERE IS A CAR.

Když na něj ukazujete – THIS IS MY CAR. THIS CAR IS MINE.

Pane Víte, když bych chtěl říct „to jsou“ a nechtěl přitom použít „these are ani those are“, dá se použít něco jako je v jednotném čísle „to je“ – „it is“? Vím, že „it are“ (ve smyslu „to jsou“) nejde použít … *

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Rommy vložený před 16 lety

Pane Víte, když bych chtěl říct „to jsou“ a nechtěl přitom použít „these are ani those are“, dá se použít něco jako je v jednotném čísle „to je“ – „it is“? Vím, že „it are“ (ve smyslu „to jsou“) nejde použít … *

Re:

Můžete říct i IT'S + plurál, např. „To jsou moji rodiče!“ je „It's my parents.“

This's

Zdravím, předpokládám, že i tady funguje zkracování např. This's my car nebo Those're his books. Je to tak?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od coch77 vložený před 16 lety

This's

Zdravím, předpokládám, že i tady funguje zkracování např. This's my car nebo Those're his books. Je to tak?

Re: This's

Ofic. je snad možné jen THAT'S. Jinak se to píše zvlášť. THESE'RE a THOSE'RE si dovedu představit někde na chatu, Vaše THIS'S je ale nepřijatelné.

Re: Re:

Ak napíseme na tabulu skupinu podstatných mien a chceme tie slovicka oznacit ako „toto sú podstatné mená“ povieme These are nouns. Alebo mozeme povedat It´s nouns. Ta druha moznost sa mi nejako nezda.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jannine vložený před 15 lety

Re: Re:

Ak napíseme na tabulu skupinu podstatných mien a chceme tie slovicka oznacit ako „toto sú podstatné mená“ povieme These are nouns. Alebo mozeme povedat It´s nouns. Ta druha moznost sa mi nejako nezda.

Re: Re: Re:

ta první možnost je dobře.

Chci poděkovat za super články!! protože tohle mi nikdo ještě takhle pěkně nevysvětlil! ( uč. ve škole atd.) :-D

Re: those vs. these

Přesto, že jsem začátečník, myslím, že u toho platí stejné pravidlo, jako při určení vzdálenosti.

prosím poraďte, děkuju moc :)

Říkám (píšu :D) to dobře?
Is this a pen? No, this isn´t. What is this? This is a pen.

Můžeme se zeptat: Is it a pen?
Is this a pen?

Četla jsem že se u slova this nedává člen? Jak je to správně? děkuju moc za odpověď :)

A ještě: jak se zeptám v množném čísle? a jak odpovím?

je to dobře? Are they pens?
Yes,they are.
What are they?
They are pens.

Ještě jednou děkuju moc :)

pokrač. :)

A ještě jedno.. jde to they použít i místo toho these? děkuju moc :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kamuska077 vložený před 13 lety

prosím poraďte, děkuju moc :)

Říkám (píšu :D) to dobře?
Is this a pen? No, this isn´t. What is this? This is a pen.

Můžeme se zeptat: Is it a pen?
Is this a pen?

Četla jsem že se u slova this nedává člen? Jak je to správně? děkuju moc za odpověď :)

A ještě: jak se zeptám v množném čísle? a jak odpovím?

je to dobře? Are they pens?
Yes,they are.
What are they?
They are pens.

Ještě jednou děkuju moc :)

Re: prosím poraďte, děkuju moc :)

Otázka: What is this?
Odpověď: It's a pen.

Pomocí THIS ukazujeme, v odpovědi ale už nahradíme jen osobním zájmenem.

děkuju moc :)

moc moc děkuju.. :) a kdy se před this nedává člen? děkuju.. a jak je to v tom množ. čísle? ještě jednou moc moc děkuju.. a je to tu super :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.