Help for English

Přítomný čas prostý a průběhový

Komentáře k článku: Přítomný čas prostý a průběhový

 

Re: Re:

Já vím, ale potřebuji si zažít průb. a prostý, bez toho se mi to všechno plete. Jsem hodně zbrklá a s učením jsem vždy spěchala a pak se mi to všechno pletlo. Tak se teď zkouším věnovat jedné věci. Dávám si na to pozor, přemýšlím nad každou větou a zatím dobrý :-)
Jedna otázka: I´m learning English.
I learn English.
Učím se už dlouho, vlastně skoro každý den – I learn English.
Právě se teď učím – I am learning English.
Ale četla jsem pravidlo, které říká, že pokud děj začal a ještě nezkončil používá se také průběhový. Díky moc

Odkaz na příspěvek Příspěvek od symanska vložený před 15 lety

Re: Re:

Já vím, ale potřebuji si zažít průb. a prostý, bez toho se mi to všechno plete. Jsem hodně zbrklá a s učením jsem vždy spěchala a pak se mi to všechno pletlo. Tak se teď zkouším věnovat jedné věci. Dávám si na to pozor, přemýšlím nad každou větou a zatím dobrý :-)
Jedna otázka: I´m learning English.
I learn English.
Učím se už dlouho, vlastně skoro každý den – I learn English.
Právě se teď učím – I am learning English.
Ale četla jsem pravidlo, které říká, že pokud děj začal a ještě nezkončil používá se také průběhový. Díky moc

Re: Re: Re:

Ano, ale pro dočasné děje. Když tím říkáte něco obecného, např. to, že se učíte nagličtinu (a neočekáváte, že by to mělo někdy skončit), použijete prostý.

Kdybyste se ale třeba učila angličtinu před zájezdem do UK, a předpokládala jste, že po zájezdu už to potřebovat nebudete, tam by byl průběhový, protože to by potom popisovalo jen nějakou dočasnou činnost.

neštastný zkracování…učit se angličtinu a eště zkracování.Angláni se taky učí brněnský hantec? Někdy nevím vubec ktera bije? např.Where's Sue? s'watching=is ? asi..
Jinak jsem dnes poprve nakoukla do elementary a mám to za 70%. To jde ne?

100% juchu to se mi nestává

super

Je to super len niekedy zabudam na 3.osobu jed.čísla!
Som hrozná!

lolut

100%-lehký test 8-)

super

jsou to nej stranky an uceni

100% taky jednou :-D

moc díky, dneska mi výsledek testu zvedl sebevědomí :-)

jů, 100% :-D

Přiznám se, že jsem váhala u předposlední otázky… Mohl by tam být v nějakém použitý i průběhový čas?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Rominska vložený před 15 lety

jů, 100% :-D

Přiznám se, že jsem váhala u předposlední otázky… Mohl by tam být v nějakém použitý i průběhový čas?

Re:

Omlouvám se, ve větě mi vypadlo slovo… Mohl by tam být v nějakém případě použitý i průběhový čas?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Rominska vložený před 15 lety

Re:

Omlouvám se, ve větě mi vypadlo slovo… Mohl by tam být v nějakém případě použitý i průběhový čas?

Re: Re:

Ano, asi bych to měl nějak upřesnit v otázce.

vysvětlení

Dobrý den, potřebuji vysvětlit větu: I am always losing my keys. Podle mého překladu by ta věta zněla: Vždycky ztrácím klíče. Proto by ta věta měla být v přítomném čase prostém. Proč je správně v přítomném čase průběhovým. Děkuji za vysvětlení

Odkaz na příspěvek Příspěvek od lenkakulich vložený před 15 lety

vysvětlení

Dobrý den, potřebuji vysvětlit větu: I am always losing my keys. Podle mého překladu by ta věta zněla: Vždycky ztrácím klíče. Proto by ta věta měla být v přítomném čase prostém. Proč je správně v přítomném čase průběhovým. Děkuji za vysvětlení

Re: vysvětlení

Je to v článku o přítomném průběhovém čase popsáno:
helpforenglish­.cz/gramatika/slo­vesa/casy/pri­tomne/c20061004­01-Pritomny-prubehovy-cas.html

mám 100% super jéjéjé :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.