Help for English

Sloveso BÝT #4: Množné číslo

Komentáře k článku: Sloveso BÝT 4: Množné číslo

 

Re: Re: Rozdiel

Tak teraz ma Vaša odpoveď prekvapila. Ja som to preložil takto:
1) Sú to „JEHO“ priatelia.
2) Sú tam „JEHO“ priatelia.
Možno v rýchlosti došlo k malej chybke, ale ak sa mýlim ja, tak I'm SORRY, naozaj si nie som stopercentne istý. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od legoWeDo vložený před 15 lety

Re: Re: Rozdiel

Tak teraz ma Vaša odpoveď prekvapila. Ja som to preložil takto:
1) Sú to „JEHO“ priatelia.
2) Sú tam „JEHO“ priatelia.
Možno v rýchlosti došlo k malej chybke, ale ak sa mýlim ja, tak I'm SORRY, naozaj si nie som stopercentne istý. :-)

Re: Re: Re: Rozdiel

Ano, jeho.

Re: Is or Are

Podmět je PETER AND KATE, sloveso tedy bude v plurálu, ARE.

Re: Our team… is/are

TEAM, FAMILY apod – záleží, jestli mluvíte o jednotlivcích a nebo o celku. Např. MY FAMILY ARE VERY TALL – ti lidé jsou vysocí. Ale MY FAMILY IS VERY IMPORTANT TO ME – myšleno jako celek, ne jako jednotliví členové.

Re: Reakce na komentář

Celý „Help For Englisch je dobrý“Výsledky se dostaví poze když:Máme v sobě:Kázeň a systematickou práci:Je to potom prosté dosáhnout výsledky v každém oboru.

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, proč ve větě „They aren´t teachers.“ není před slovem učitelé neurčitý člen „a“?
Se členy mám už dlouho problémy a pořád je dávám tam, kde být nemají. Můžete mi prosím poradit, jak se je aspon trošku naučit, díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od klarumacek vložený před 14 lety

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, proč ve větě „They aren´t teachers.“ není před slovem učitelé neurčitý člen „a“?
Se členy mám už dlouho problémy a pořád je dávám tam, kde být nemají. Můžete mi prosím poradit, jak se je aspon trošku naučit, díky

Re:

O členech tu máme několik článků. U TEACHERS člen není, protože neurčitý člen v množném čísle být nemůže.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od klarumacek vložený před 14 lety

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, proč ve větě „They aren´t teachers.“ není před slovem učitelé neurčitý člen „a“?
Se členy mám už dlouho problémy a pořád je dávám tam, kde být nemají. Můžete mi prosím poradit, jak se je aspon trošku naučit, díky

Re:

Jinak je to napsané hned o několik lekcí dál v lekci „Množné číslo“.

Dobrý den, tvoří se u slovesa BÝT v množném čísle v záporu také dva zkrácené tvary jako u jednotného čísla (aren't, we're not) ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mirka1987 vložený před 11 lety

Dobrý den, tvoří se u slovesa BÝT v množném čísle v záporu také dva zkrácené tvary jako u jednotného čísla (aren't, we're not) ?

Ano. We aren't / we're not, you aren't / you're not, they aren't / they're not. Ta druhá varianta se často používá, pokud chcete dát důraz na ten zápor.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.