Help for English

Sloveso HAVE #4 - přehled

Komentáře k článku: Sloveso HAVE 4 - přehled

 

výslovnost

Měla bych otázku k výslovnosti slova do – do you -du ju, don't – dont, doesn't – spíše dasnt, to se každý tvar jinak vyslovuje?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

výslovnost

Měla bych otázku k výslovnosti slova do – do you -du ju, don't – dont, doesn't – spíše dasnt, to se každý tvar jinak vyslovuje?

Re: výslovnost

Ano, každý jinak:

do /du/
don't /dount/
does / daz/

(tak je to když to člověk vyslovuje plně. Protože jsou tato slovíčka většinou nepřízvučná, bývá jejich výslovnost značně oslabena, potom se místo všech samohlásek vyslovuje jen takové to obrácené e – d., d.nt, d.z)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re: výslovnost

Ano, každý jinak:

do /du/
don't /dount/
does / daz/

(tak je to když to člověk vyslovuje plně. Protože jsou tato slovíčka většinou nepřízvučná, bývá jejich výslovnost značně oslabena, potom se místo všech samohlásek vyslovuje jen takové to obrácené e – d., d.nt, d.z)

Re: Re: výslovnost

Ano, děkuji, více se mi líbí ta nepřízvučná forma, ale naučím se to tak, jak je to správně. Ale při poslechu je to dobré vědět.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 16 lety

Re: Re: výslovnost

Ano, děkuji, více se mi líbí ta nepřízvučná forma, ale naučím se to tak, jak je to správně. Ale při poslechu je to dobré vědět.

Re: Re: Re: výslovnost

Jsou ale místa, kdy se to MUSÍ číst přízvučně, tedy např. v krátkých odpovědích: Yes, I do, No, I don't, Yes, he does.

Samozřejmě je moc důležité naučit se to číst i bez přízvuku, tak, jak se to skutečně vyslovuje.

Jeto MOC super :-D

preco have got?nam wraweli ze sa to uz moc ani nepouziva?nestaci iba have?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od LYNZEE vložený před 16 lety

preco have got?nam wraweli ze sa to uz moc ani nepouziva?nestaci iba have?

Re:

tak vám to říkali špatně. Používá se to, obzvláště v britské angličtině.

Re: to have

Ne, ono se to stejně říká úplně jinak: It's my father's birthday. Nebo My father's birthday is in December. apod.

Ja jsem si clanek samozrejme precetla, jen me zarazilo: „Nyní porovnejte:
I have two brothers. / I've got two brothers.“-pokud neco porovnavate, predpokladam, ze se to bude lisit tyto vety budou lisit.....

vyznamove lisit......

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavla79 vložený před 15 lety

Ja jsem si clanek samozrejme precetla, jen me zarazilo: „Nyní porovnejte:
I have two brothers. / I've got two brothers.“-pokud neco porovnavate, predpokladam, ze se to bude lisit tyto vety budou lisit.....

Re:

Liší se v tom, jak se tvoří otázka a zápor.

They have a house in Switzerland.

Muze se zde pouzit zkraceny tvar?

They've a house in Switzerland.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bhaal vložený před 13 lety

They have a house in Switzerland.

Muze se zde pouzit zkraceny tvar?

They've a house in Switzerland.

Re:

Ne, HAVE je zde významové (lexikální) sloveso. Zkracovat lze jen pomocná slovesa.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na překlad věty: I haven´t a spoon left in the house a také proč předmět a spoon není až za slovem left? Děkuji.

Re:

protože to není předpřítomný čas, ale LEFT je zde v roli přídavného jména. Znamená, že něco zbývá-

I HAVE NO MONEY LEFT – nezbyly mi peníze (nemám žádné zbylé)
THERE IS NO TIME LEFT – nezbyl žándý čas(není zbylý)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.