Help for English

"ingový" tvar sloves

Komentáře k článku: "ingový" tvar sloves

 

dobrá pomůcka s tou Lenkou..vždycky sem nad něčim takovým přemejšlel a teď už to mám :-)

State verb x verb pattern

Cituji: „POZOR: Ne za každým slovesem můžeme použít sloveso v ingovém tvaru. Prozatím zůstaneme u sloves vyjadřujících, zda máme/nemáme něco rádi (LOVE, LIKE, HATE).“

Z tohoto odstavce bych ten jev pochopila tak, že za slovesem love/ like/ hate už nebývá sloveso v ingovém tvaru. To by ale vypadalo tak, že nemůžu říct např. I like watching TV.

Spíš jste měl asi namysli něco jako, že ne ke každému slovesu přidáváme koncovku -ing (např. love, like, hate).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bára vložený před 15 lety

State verb x verb pattern

Cituji: „POZOR: Ne za každým slovesem můžeme použít sloveso v ingovém tvaru. Prozatím zůstaneme u sloves vyjadřujících, zda máme/nemáme něco rádi (LOVE, LIKE, HATE).“

Z tohoto odstavce bych ten jev pochopila tak, že za slovesem love/ like/ hate už nebývá sloveso v ingovém tvaru. To by ale vypadalo tak, že nemůžu říct např. I like watching TV.

Spíš jste měl asi namysli něco jako, že ne ke každému slovesu přidáváme koncovku -ing (např. love, like, hate).

Re: State verb x verb pattern

Ne, ke každému právě ne. My tu proto zůstaneme u LIKE/LOVE/HATE. Protože by asi nebylo vhodné teď přezentovat seznamy sloves, z akterými je ING a za kterými je infinitiv. Prostě nebudeme teď používat jiná slovesa než LIKE/LOVE/HATE, protože ty už studenti znají z UNIT 4.

Mně to přijde pochopitelné.

Další slovo, které známe s nosovkou je banka 8-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 15 lety

Další slovo, které známe s nosovkou je banka 8-)

Re:

nebo pingpong :-)

koncové G

Koncové G zpravidla vyslovují v Birmingham v Anglii. Ale podle mě to zní hrozně :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: State verb x verb pattern

Ne, ke každému právě ne. My tu proto zůstaneme u LIKE/LOVE/HATE. Protože by asi nebylo vhodné teď přezentovat seznamy sloves, z akterými je ING a za kterými je infinitiv. Prostě nebudeme teď používat jiná slovesa než LIKE/LOVE/HATE, protože ty už studenti znají z UNIT 4.

Mně to přijde pochopitelné.

Re: Re: State verb x verb pattern

Omlouvám se, já nechápu, jak jsem to ráno četla… Je to úpně jasný…

aj tak mi to nie je celkom jasne.

He loves listening to music.-tak toto už chápem pri loves nie je sloveso bez ing ale čo táto veta?
Are you listening to me?
-nestačí len listen to? Alebo je to inak v otázkach.Mam v tom pekny hokej.

:oops: :-(
Odkaz na příspěvek Příspěvek od kasandra vložený před 15 lety

aj tak mi to nie je celkom jasne.

He loves listening to music.-tak toto už chápem pri loves nie je sloveso bez ing ale čo táto veta?
Are you listening to me?
-nestačí len listen to? Alebo je to inak v otázkach.Mam v tom pekny hokej.

:oops: :-(

Re:

to je přítomný průběhový čas slovesa LISTEN, za kterým je předložka a osobní zájmeno. O obojím (o přítomném průněhovém čase i o osobních zájmenech „pádových“) bude teď brzy řeč, už v UNIT 6.

No ved jasne neviem kde rozmyslam už mi je to uplne jasne/aspon na teraz/
Táto možnosť ma vôbec nenapadla a pritom sa vzdy snažim dat si pozor na priebehove časy. Asi málo . tak dik :oops: :oops: :oops:

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.