Help for English

Zájmeno IT

Komentáře k článku: Zájmeno IT

 

IT

Dobrý den Marku,

chtěla jsem se zeptat, ve větach typu :

Cetla jsem clanek, ke bylo napsano…
Vím, že by se nemělo odsuzovat kouření (třeba :)

Zde je take třeba sloveso IT?
I read an article where it was written that…

??

Dekuju moc

Nemuzu napsat jen:
I read an article where was written..?

Dekuju:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 15 lety

IT

Dobrý den Marku,

chtěla jsem se zeptat, ve větach typu :

Cetla jsem clanek, ke bylo napsano…
Vím, že by se nemělo odsuzovat kouření (třeba :)

Zde je take třeba sloveso IT?
I read an article where it was written that…

??

Dekuju moc

Re: IT

Ano, IT by tam mělo být.

Hezky

No tak tomu říkám autentický příklady s tím penisem :--D

Jj, dekuju, ten druhy vzkaz jsem psala jen jako pokracovani meho prvniho dotazu,ale byl jste rychlejsi tak ted to vypada ze se hadam :-( To nene :-D , moc dekuju

pripadne mi, ze mnohem tezsi nez to pouziti samotne, je to pojmoslovi okolo… :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

pripadne mi, ze mnohem tezsi nez to pouziti samotne, je to pojmoslovi okolo… :-)

Re:

Jo, a o tom ta jazykověda mnohdy je. Analyzovat, jak je něco použité, jak se tomu říká, jak se to liší od toho a toho… V testu máte třeba dvacet takových vět s IT a u každého musíte přesně určit, o co se jedná, k čemu se to vztahuje apod.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Jo, a o tom ta jazykověda mnohdy je. Analyzovat, jak je něco použité, jak se tomu říká, jak se to liší od toho a toho… V testu máte třeba dvacet takových vět s IT a u každého musíte přesně určit, o co se jedná, k čemu se to vztahuje apod.

Re: Re:

Přesně tak, nejtěžší bývá pojmenovat to, co v běžné řeči běžně používáte a je jedno, o jaký jazyk jde. Češtináři by mohli vyprávět. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Jo, a o tom ta jazykověda mnohdy je. Analyzovat, jak je něco použité, jak se tomu říká, jak se to liší od toho a toho… V testu máte třeba dvacet takových vět s IT a u každého musíte přesně určit, o co se jedná, k čemu se to vztahuje apod.

Re: Re:

Ještě že programovací jazyky mají syntaxi mnohem jednodušší. Pokud vím, většinou si vystačí s bezkontextovou gramatikou :-D.

Empty IT

Ahoj Marku,
ty věty typu „I hate it when you do that.“ by šli ale stejně tak použít i bez toho IT a měli by stejný význam, ne? nebo se ten význam pak nějak liší?
Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 15 lety

Empty IT

Ahoj Marku,
ty věty typu „I hate it when you do that.“ by šli ale stejně tak použít i bez toho IT a měli by stejný význam, ne? nebo se ten význam pak nějak liší?
Děkuji.

Re: Empty IT

Liší se tím, že bez IT jsou považovány za nesprávné.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 15 lety

Empty IT

Ahoj Marku,
ty věty typu „I hate it when you do that.“ by šli ale stejně tak použít i bez toho IT a měli by stejný význam, ne? nebo se ten význam pak nějak liší?
Děkuji.

Re: Empty IT

Tak to je pro mě docela šok. Já mel za to, že to jsou normální předmětné věty. Nejsou?

Re: Re: Empty IT

Taj jak Marku? Proč tomu tak je? Podle mě je to předmětná věta, třeba to „I hate it when you do that.“. Nenávidím co? Když děláš tamto. A pokud je to předmětná věta, tak tam jsou teda dva předměty. Proč nestačí jeden – ten druhý – podstatný?
Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 15 lety

Re: Re: Empty IT

Taj jak Marku? Proč tomu tak je? Podle mě je to předmětná věta, třeba to „I hate it when you do that.“. Nenávidím co? Když děláš tamto. A pokud je to předmětná věta, tak tam jsou teda dva předměty. Proč nestačí jeden – ten druhý – podstatný?
Díky.

Re: Re: Re: Empty IT

myslím, že to je proto, že WHEN YOU DO THAT není opravdovým předmětem slovesa HATE, je to jakoby SITUACE, KDY…, apod. Proto oni si pomohou tím DUMMY IT a potom teprve přidají vedlejší větu.

co je to…?

Dobrý den,
prosím vás, pokud nerozumím třeba nějakému termínu, jakou větu použiji.

1.) What is xxx?
2.) What is it xxx?

Nebo bohu jakoukoliv? Předem děkuji.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.