Help for English

Grammar and Vocabulary for First Certificate

Komentáře k článku: Grammar and Vocabulary for First Certificate

 

Antikvariát

S touhle knížkou mám docela zajímavou zkušenost. Byla jsem v jednom malém městečku na severní Moravě a v antikvariátu měli tuhle knížku za 36,– Kč! Hned jsem se po ní vrhla. Teď jsem teprve zjistila, jaká je její prodejní cena :)
Všem doporučuji, je opravdu velmi dobrá!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kobliha vložený před 15 lety

Antikvariát

S touhle knížkou mám docela zajímavou zkušenost. Byla jsem v jednom malém městečku na severní Moravě a v antikvariátu měli tuhle knížku za 36,– Kč! Hned jsem se po ní vrhla. Teď jsem teprve zjistila, jaká je její prodejní cena :)
Všem doporučuji, je opravdu velmi dobrá!

Re: Antikvariát

Vím, že kniha není nejlevnější, ale cena rozhodně odpovídá kvalitě.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re: Antikvariát

Vím, že kniha není nejlevnější, ale cena rozhodně odpovídá kvalitě.

Re: Re: Antikvariát

S tím mohu jen souhlasit, tuhle knihu mám a je skvělá

Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency

no ja mne vcera tiez dosla a musim povedat, ze vyzera velmi zaujimavo…

co ma mozno trosku sklamalo, je, ze tu nie je ten pekny priehladny „word store“ a ze z oblasti vocab je tu tej novej slovnej zasoby menej, ako som ocakaval. S troskou rezervy mozem povedat, ze 90% tejto slovnej zasoby student FCE ovlada…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomy Novella vložený před 15 lety

Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency

no ja mne vcera tiez dosla a musim povedat, ze vyzera velmi zaujimavo…

co ma mozno trosku sklamalo, je, ze tu nie je ten pekny priehladny „word store“ a ze z oblasti vocab je tu tej novej slovnej zasoby menej, ako som ocakaval. S troskou rezervy mozem povedat, ze 90% tejto slovnej zasoby student FCE ovlada…

Re: Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency

Tomu nerozumím. Vy tam nemáte Word Store?

Ta slovní zásoba, stejně jako celá kniha, mají tendenci spíše gramatiku a slovíčka PŘIPOMÍNAT, doujasnit gramatiku, přidat slovíčka, ale jak píši v recenzi, kniha předpokládá určité znalosti.
Pokud se chcete připravovat na FCE, tak to nebudete dělat z úrovně STARTER.

Pokud znáte 90% slovíček, jste na nejlepší cestě udělat FCE :-)
Přece jen FCE tak náročné jako není CAE a to je také znát na slovíčkách. Pokud chcete pokročilejší, existuje úplně stejná kniha, která se jmenuje Grammar and Vocabularu for CAE and CPE.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re: Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency

Tomu nerozumím. Vy tam nemáte Word Store?

Ta slovní zásoba, stejně jako celá kniha, mají tendenci spíše gramatiku a slovíčka PŘIPOMÍNAT, doujasnit gramatiku, přidat slovíčka, ale jak píši v recenzi, kniha předpokládá určité znalosti.
Pokud se chcete připravovat na FCE, tak to nebudete dělat z úrovně STARTER.

Pokud znáte 90% slovíček, jste na nejlepší cestě udělat FCE :-)
Přece jen FCE tak náročné jako není CAE a to je také znát na slovíčkách. Pokud chcete pokročilejší, existuje úplně stejná kniha, která se jmenuje Grammar and Vocabularu for CAE and CPE.

Re: Re: Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency

no ja som pisal cely cas o Grammar and Vocabularu for CAE and CPE – vid titulok :-)

a ano beriem, ze v knihe ide o to pripominat slovicka a gramatiku, ale stejne mam ten pocit, ze ked robim nejaky CAE/CPE reading(napr. z past paperov), tak mam vacsi problem s pochopenim textu, (nakolko su tam zvacsa dlhsie vety a viac neznamych slovicok) ako z fragmentov, ktore su v knihe…
Kazdopadne knihu mam teraz presne 24 hodin, takze som ju len „flicked through“ a mozno to bolo len na prvy pohlad take lahke :-)

a nie, Word Store v tejto knihe fakt nie je ;-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomy Novella vložený před 15 lety

Re: Re: Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency

no ja som pisal cely cas o Grammar and Vocabularu for CAE and CPE – vid titulok :-)

a ano beriem, ze v knihe ide o to pripominat slovicka a gramatiku, ale stejne mam ten pocit, ze ked robim nejaky CAE/CPE reading(napr. z past paperov), tak mam vacsi problem s pochopenim textu, (nakolko su tam zvacsa dlhsie vety a viac neznamych slovicok) ako z fragmentov, ktore su v knihe…
Kazdopadne knihu mam teraz presne 24 hodin, takze som ju len „flicked through“ a mozno to bolo len na prvy pohlad take lahke :-)

a nie, Word Store v tejto knihe fakt nie je ;-)

Re: Re: Re: Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency

Vidíte, já jsem ten nadpis úplně přehlédl.

O té CAE/CPE knize vím, ale bohužel ji moc neznám, ani jsem ji důkladně nikdy nestudoval.

Přece jen v tom případě bude asi lepší Destination C1/C2, kterou znám a je opravdu skvělá.
Marek tady psal recenzi na Destination B2 myslím.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re: Re: Re: Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency

Vidíte, já jsem ten nadpis úplně přehlédl.

O té CAE/CPE knize vím, ale bohužel ji moc neznám, ani jsem ji důkladně nikdy nestudoval.

Přece jen v tom případě bude asi lepší Destination C1/C2, kterou znám a je opravdu skvělá.
Marek tady psal recenzi na Destination B2 myslím.

Re: Re: Re: Re: Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency

jop :) no ja som dal na Vasu radu zo sukromnej posty asi spred mesiaca :) Som kazdopadne s knihou spokojny, hoci si myslim, ze verzia na FCE je trosku podarenejsia ;)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 15 lety

Re: Re: Re: Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency

Vidíte, já jsem ten nadpis úplně přehlédl.

O té CAE/CPE knize vím, ale bohužel ji moc neznám, ani jsem ji důkladně nikdy nestudoval.

Přece jen v tom případě bude asi lepší Destination C1/C2, kterou znám a je opravdu skvělá.
Marek tady psal recenzi na Destination B2 myslím.

Re: Re: Re: Re: Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency

Mrzí mě, že to není úplně ono. Já tu knihu kdysi držel společně právě s FCE a proletěl jsem tehdy v knihkupectví obě.
Přišly mi velmi podobné. Koupil jsem tehdy FCE a důkladně prošel, ale k CAE/CPE jsem se nevracel, ale myslel jsem si, že jsou prostě stejné.
Inu, budu se té knize asi taky muset podívat na zoubek :-)

Tuhle knihu mi kdysi Roman doporučil pro přípravu na FCE. Protože se mi zdála celkem drahá, tak jsem si ji nekoupil, ale půjčil a projel několik kapitol. Bohužel FCE přišlo dřív než jsem ji stačil dodělat :-) Každopádně můžu potvrdit, že je výborná.

Dneska mi přišla a opět musím říct, že jsem se v doporučení pana Svozílka nezmýlil. Je to perfektní kniha :-)

Re: Re: Re: Re: Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency

no s odstupom casu este tu odpoviem, aby to potencialnych zakaznikov neodradilo.

Kniha je fakt velmi dobra a hoci som mal male pociatocne sklamanie z knizky, teraz si ju neviem vynachvalit. Islo len o to, ze ked som ju na zaciatku drzal v rukacha robil som si letmo tam jeden-dva testy urcene pre CAE/CPE a zdali sa mi velmi lahke(som mal skoro 100% uspesnost). Taktiez mi tam chybal Word store, ktory sa mi v tejto FCE verzii velmi paci.
Neskor som az prisiel na to, ze som si zhodou nahod vybral asi tie najlahsie testy, a ze ostatne mi davali(a davaju) dost zabrat.

Takze suma sumarum tato knizka mi dost pomohla rozsirit si slovnu zasobu a naucil som sa tam vela noveho a teda ju jednoznacne odporucam :-)

Myslíte že tato kniha bude mít vetší přínos pro složení státní maturity ? (Té těžší verze)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Matěj vložený před 14 lety

Myslíte že tato kniha bude mít vetší přínos pro složení státní maturity ? (Té těžší verze)

Re:

Určitě. Řekl bych, že jakákoli kniha úrovně B2, připravující na FCE nebo vyšší certifikát bude přínosem.

Navíc, struktura nové maturity se tolik nelíší od zkoušky FCE. Doporučoval bych vám sehnat lednové číslo časopisu Bridge – je v něm uvedena základní i vyšší část maturity, z čeho se skládá…

Re: Re:

Teď už to ovšem vypadá, že státní maturita nebude vůbec.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.