Help for English

Intermediate Grammar Test #1

Komentáře k článku: Intermediate Grammar Test 1

 

vztažné Which

Mám dotaz k předposlední otázce – asi nepoznám vztažnou větu. Můžete mi to prosím, nějak přiblížit? Díky, zdraví Jarda

Odkaz na příspěvek Příspěvek od j55 vložený před 17 lety

vztažné Which

Mám dotaz k předposlední otázce – asi nepoznám vztažnou větu. Můžete mi to prosím, nějak přiblížit? Díky, zdraví Jarda

Re: vztažné Which

přečtěte si můj článek o vztažných větách v sekci gramatika. Tam je přesně tento případ popsán a vysvětlen.

5 chyb..dobrej test.

Pořád dělám chyby v předpřítomném prostém a průběhovém, ach jo! Jinak 7 chyb. To snad není špatné.

Re:

Pokud s ní potřebuju mluvit, zeptám se druhého, jestli ona na té párty bude, tedy budu chtít mít jistotu. Proto IS SHE GOING. Pokud by mě zajímal jen jeho názor, zeptal bych se pravděpodobně: DO YOU THINK SHE WILL COME TO THE PARTY? (Myslíš, že přijde?).

tak mám 6 chyb…ale myslim ze na to ze jsem v prváku je to docela dobrý ne? :-)
jinak skvělej testík!

90% :-D :-D konečně se mi daří :-D

80% tak to bych to mohla zítra zvládnout :-D , dělám rozřazovací test :-). Moc děkuju za tyhle stránky, opravdu moc mi pomáhají :-)

uf

Tak jsem si oddechla, jsem v septimě a mám 93% tak snad tu maturitu za rok udělám :-D

Otázka 26

Dobrý den,
Mám jen dotaz k otázkce číslo 26, zde je jako správná odpověd napsáno were- protože narodit se = be born, ale co když se chci zeptat: Kdy jsi narozený, to se řekne born taky, takže potom by mohlo být i When are you born?
Je to pravda nebo se to nikdy nepouživá?
Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman vložený před 14 lety

Otázka 26

Dobrý den,
Mám jen dotaz k otázkce číslo 26, zde je jako správná odpověd napsáno were- protože narodit se = be born, ale co když se chci zeptat: Kdy jsi narozený, to se řekne born taky, takže potom by mohlo být i When are you born?
Je to pravda nebo se to nikdy nepouživá?
Díky

Re: Otázka 26

No, v angličtině se neptáme kdy JSI narozený ale KDY SES NARODIL v minulém čase.

16

Dobrý den,
Jaký článek se týká časového posunu ve větě číslo 16.:
I believed our love _________ forever. But it's over now. (would love).
Jedná se o podobný jev nepřímě řeči nebo je to něco jiného?
Děkuji

Re: 16

Ano, je to stejný časový posun.

I BELIEVE IT WILL – věřím, že vydrží…
I BELIEVED IT WOULD – věřil jsem, že vydrží…

Dobrý test, děkuji

super testík :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.