Help for English

Přítomný průběhový čas #1

Komentáře k článku: Přítomný průběhový čas 1

 

Výborný nápad, přiřadit průběhový čas k těmto obrázkům. Parádní teorie v praxi. Hlavně oceňuji možnost poslechu u výslovnosti -ing ve spojení s dalšími slovy.

Zaujal mne obrázek nahoře, Nevěděla jsem slovíčko jet a ve Vašem slovníčku je jet proudové letadlo, tryskáč. Je třeba použít vazbu jet ,nebo je možné jet vypustit, a říct I'm leaving on a plane?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

Zaujal mne obrázek nahoře, Nevěděla jsem slovíčko jet a ve Vašem slovníčku je jet proudové letadlo, tryskáč. Je třeba použít vazbu jet ,nebo je možné jet vypustit, a říct I'm leaving on a plane?

Re:

JET PLANE je prostě proudové letadlo. I'M LEAVING ON A JET PLANE je hlavně písnička od Johna Denvera, známá hlavně v podání Chantal Kreviazuk. Objevila se i ve filmu Armageddon. V českém dabingu byla zcela OTŘESNÁ.

Poslechntěte si ji na youtube. Moc pěkná věc. Ta od té Chantal.

Armageddon se mi moc líbil, je to můj oblíbený žánr a Bruce Willis můj oblíbený herec. Písničku si poslechnu.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.