Help for English

Practical English Usage

Komentáře k článku: Practical English Usage

 

Re: Rozdíl mezi levnější studentskou edicí a paperbackem/HB

Rád bych se zeptal, zda kromě toho obalu je ještě nějaký jiný rozdíl mezi těmi dražšími verzemi. V jednom předmětu, který teď studuji, máme tuto knihu jako doporučenou a rád bych si ji zakoupil. Ptal jsem se našeho učitele a ten mi řekl, že mají namysli tu nejdražší verzi.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavel Spilka vložený před 17 lety

Re: Rozdíl mezi levnější studentskou edicí a paperbackem/HB

Rád bych se zeptal, zda kromě toho obalu je ještě nějaký jiný rozdíl mezi těmi dražšími verzemi. V jednom předmětu, který teď studuji, máme tuto knihu jako doporučenou a rád bych si ji zakoupil. Ptal jsem se našeho učitele a ten mi řekl, že mají namysli tu nejdražší verzi.

Re: Re: Rozdíl mezi levnější studentskou edicí a paperbackem/HB

Prý je to ještě v těch vynechaných kapitolách o nadávkách a sprosťárnách. Já tu dražší po ruce nemám, takže nemohu říct. Pravděpodobně jim jde ale o ten gramatický obsah, a ten by měl být stejný.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 17 lety

Re: Re: Rozdíl mezi levnější studentskou edicí a paperbackem/HB

Prý je to ještě v těch vynechaných kapitolách o nadávkách a sprosťárnách. Já tu dražší po ruce nemám, takže nemohu říct. Pravděpodobně jim jde ale o ten gramatický obsah, a ten by měl být stejný.

Re: Re: Re: Rozdíl mezi levnější studentskou edicí a paperbackem/HB

No tak to je rozhodnuto. Nadávky to je to nejdůležitější. :) Koření každého jazyka. Myslel jsem, že bych mohl nějakou kačku ušetřit na pivko, ale asi si koupim tu nejdražší. Učitel říkal, že mi ji přinese ukázat, takže pak se definitivně rozhodnotu. Díky za odpověď.

pro zajímavost

To je zvláštní, že první vydání této knihy obsahuje těch hesel 639, tedy o 3 více než recenzované „kompletně přepracované“ vydání třetí :-). Tedy alespoň se domnívám, že mám jedno z prvních vydání – v knize je uvedeno „First published 1980, Twenty-sixth impression 1994“.
Naprosto souhlasím, že se jedná o velmi zdařilou knihu. Hlavně oceňuji, že u většiny hesel zmiňuje Typical mistake. Určitě je vhodná jako doplněk k nějaké kvalitní učebnici gramatiky.
Osobně se domnívám, že nemá cenu uvažovat např. o CAE, dokud člověku nepřipadne při čtení jednotlivých hesel, že „to už vlastně zná“. (Sám jsem se o CAE dosud nepokoušel, snad se v únoru dozvím, že jsem úspěšně absolvoval FCE :-) ).

Teda že jsem taková detailistka – když je tam 4×35 nejčastějších chyb různých úrovní, je jich tedy celkem 140? :)

Re: Re:

Je to opravdu výborná kniha! :-) a pane Vít, možná by stálo za to udělat ještě recenzi na Longman English Grammar by L.G.Alexander, kdyby se Vám podařilo vyšetřit trochu času… Myslím, že mnozí by ji uvítali :-)..kombinace Alexandera a Swana je myslím geniální ;)

Přidávám se k tomu, že je to nejlepší ‚atlas‘ gramatiky, co je momentálně na trhu.

těch chybějících 5 procent bude nejspíš jen přísností pana Víta, ale tahle knížka by oprávněně mohla dostat rovných 100%.

Alfa a omega každého angličtináře, který se o ni zajímá alespoň trochu do hloubky. Na své si v ní rozhodně ale přijde i leckterý ADVANCED angličtinář.

Third edition

Je nejaky rozdil mezi touto ,,zelenou" knizkou FULLY REVISED a tretim nejnovejsim vydaním?

Mám doma tu edici, kde je na předním obalu nápis Fully Revised, uvnitř je ale uvedeno, že je to třetí vydání, tak nevím, jestli tam vůbec nějaký rozdíl bude.

hm, tak asi je jedno kterou si poridim, myslela jsem, jestli to neni nejak rozdelene na urovne jako je treba Grammar in use od Murphyho..

Tak dekujiiii :-D

Dala som na Vaše odporúčanie, rovnako i u MED a neľutujem túto investíciu. Obe publikácie sú veľmi užitočnými a prehľadnými pomocníkmi. Vrelo odporúčam.

Pouze 95% je trochu škoda ;-)

Pokud si tato kniha nezasluhuje 100% tak už pak asi žádná.

Našel jsem v ní odpovědi, které mi nedávaly žádné jiné gramatické knihy (a že jich mám požehnaně :)

Prosím, za uplynulá léta, změnilo se něco?

– např. stále je studentská nejlevnější edice skutečně neochuzená o informace (kromě tedy sprosťáren)?
- předpokládám, že nevyšla od té doby nějaká převratně lepší novinka…

Díky kuba

Ne, nic lepšího jsem zatím neviděl. A studentská verze je nadále ta nejlevnější a nejvhodnější.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 10 lety

Ne, nic lepšího jsem zatím neviděl. A studentská verze je nadále ta nejlevnější a nejvhodnější.

Tak Vám budu i tentokrát věřit, zatím se mi to jen vyplatilo. 

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.