Help for English

Oxford Word Skills (Basic)

Komentáře k článku: Oxford Word Skills (Basic)

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka Jedličková vložený před 15 lety

učebnice

Hledám něco pro své studentky, strašně moc se brání klasickým učebnicím, kde je důraz kladen na rozšiřování gramatiky a moc chtějí učit se především slovní zásobu a tu mluvnici jaksi až „navíc“, zatím to vypadá, že by s touhle knihou mohly být spokojené, nebo se mýlím?

Re: učebnice

mohly, ale dovolím si oponovat v tom smyslu, že slovní zásoba a gramatika jdou ruku v ruce, společně s rozvíjením jazykových dovedností a dalších aspektů… udělat z OWS páteř výuky by sice mohlo vyjít, ale přesto jen velmi šikovně, s chytrým doplněním z dalších zdrojů… nechci Vám (nebo Ti) samozřejmě mluvit do výuky, ale je to můj pocit, který naléhal, že chce býti sdělen

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lamanai2 vložený před 15 lety

Re: učebnice

mohly, ale dovolím si oponovat v tom smyslu, že slovní zásoba a gramatika jdou ruku v ruce, společně s rozvíjením jazykových dovedností a dalších aspektů… udělat z OWS páteř výuky by sice mohlo vyjít, ale přesto jen velmi šikovně, s chytrým doplněním z dalších zdrojů… nechci Vám (nebo Ti) samozřejmě mluvit do výuky, ale je to můj pocit, který naléhal, že chce býti sdělen

Re: Re: učebnice

Ano, to je samozřejmě pravda. Ale zase víme, že gramatiku často učitelé přeceňují. Nejde potom ruku v ruce, ale je tahounem. Lidé pak umí všelijaké gramatické konstrukce a struktury, ale nemají ta slova, kterými by tyto konstrukce obalili.

Pokud člověku jde skutečně o to, aby se domluvil anglicky, stačí mu na to gramatika na úrovni ELEMENTARY. S tou dojde poměrně daleko. Se slovní zásobou na úrovni elementary velmi brzy narazí.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Re: učebnice

Ano, to je samozřejmě pravda. Ale zase víme, že gramatiku často učitelé přeceňují. Nejde potom ruku v ruce, ale je tahounem. Lidé pak umí všelijaké gramatické konstrukce a struktury, ale nemají ta slova, kterými by tyto konstrukce obalili.

Pokud člověku jde skutečně o to, aby se domluvil anglicky, stačí mu na to gramatika na úrovni ELEMENTARY. S tou dojde poměrně daleko. Se slovní zásobou na úrovni elementary velmi brzy narazí.

Re: Re: Re: učebnice

s tím nelze než souhlasit, Marku :-)

výuka

ad m.m., prohlídla jsem si knížku v obchodě, zdá se mi velmi zajímavá, možná ale pro studenty na úrovni A2 už trochu nudná, takže asi sáhnu po 2. díle.
ad Lamanai2 – nesouhlasím, Marek má podle mě pravdu, gramatika opravdu není všechno, upřímně, stokrát radši bych pokračovala v gramatickém výkladu – měla bych pocit, že jsme se někam „hnuli“, ale studentky jsou už dospělé, umějí toho tolik, že se opravdu mohou domluvit, chybí ale slovní zásoba a nácvik mluvení, další gramatiku už můžeme přidat jaksi navíc, vyplyne to samo při čtení a poslouchání a podle vlastních problémů v angličtině si myslím, že lépe znát víc např. frázových sloves v praxi než předbudoucí čas :-) (jinak ale nic proti grammar)

intermediate a advance

mám info pro ostatní – učebnice Oxford Word Skills pro úrovně Intermediate a Advance se teprve připravují, můžete si stáhnout pouze ukázku na stránkách uvedených výše v tomto článku, doufám, že to přes prázdniny stihnou … :-)

omlouvám se

mám pocit, že je tady těch mých komentářů už dost, takže omluva, na stránkách Oxford.. je tedy napsáno, že se I a A připravují, ale na english books je vpohodě objednáte, takže jsem z toho jelen :oops:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka Jedličková vložený před 15 lety

omlouvám se

mám pocit, že je tady těch mých komentářů už dost, takže omluva, na stránkách Oxford.. je tedy napsáno, že se I a A připravují, ale na english books je vpohodě objednáte, takže jsem z toho jelen :oops:

Re: omlouvám se

Vyšly poměrně nedávno, úroveň ADVANCED je novinka asi dva měsíce stará, myslím. Takže na všech stránkách nemusí mít úplně aktuální informace.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka Jedličková vložený před 15 lety

výuka

ad m.m., prohlídla jsem si knížku v obchodě, zdá se mi velmi zajímavá, možná ale pro studenty na úrovni A2 už trochu nudná, takže asi sáhnu po 2. díle.
ad Lamanai2 – nesouhlasím, Marek má podle mě pravdu, gramatika opravdu není všechno, upřímně, stokrát radši bych pokračovala v gramatickém výkladu – měla bych pocit, že jsme se někam „hnuli“, ale studentky jsou už dospělé, umějí toho tolik, že se opravdu mohou domluvit, chybí ale slovní zásoba a nácvik mluvení, další gramatiku už můžeme přidat jaksi navíc, vyplyne to samo při čtení a poslouchání a podle vlastních problémů v angličtině si myslím, že lépe znát víc např. frázových sloves v praxi než předbudoucí čas :-) (jinak ale nic proti grammar)

Re: výuka

Já myslím, spolu s Lamanaiem souhlasíme.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví M. M.
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka Jedličková vložený před 15 lety

výuka

ad m.m., prohlídla jsem si knížku v obchodě, zdá se mi velmi zajímavá, možná ale pro studenty na úrovni A2 už trochu nudná, takže asi sáhnu po 2. díle.
ad Lamanai2 – nesouhlasím, Marek má podle mě pravdu, gramatika opravdu není všechno, upřímně, stokrát radši bych pokračovala v gramatickém výkladu – měla bych pocit, že jsme se někam „hnuli“, ale studentky jsou už dospělé, umějí toho tolik, že se opravdu mohou domluvit, chybí ale slovní zásoba a nácvik mluvení, další gramatiku už můžeme přidat jaksi navíc, vyplyne to samo při čtení a poslouchání a podle vlastních problémů v angličtině si myslím, že lépe znát víc např. frázových sloves v praxi než předbudoucí čas :-) (jinak ale nic proti grammar)

Re: výuka

Já učím na prvním stupni, pro páťáky je úroveň odpovídající, vhodně doplňuje i slovní zásobu čtvrťákům (tam se už ale musí vybírat).

V ruce právě držím knihu úrovně ADVANCED a je to kniha velmi zdařilá. Jen si myslím, že k procvičení slovní zásoby mohlo být věnováno více cvičení. Dvě nebo tři cvičení k dané problematice mnohdy nestačí.

včera jsem také navštívil Luxtor a tak dlouho jsem si tam četl tu ADV. verzi až sem neodolal a koupil jí :-) ted jsem se k tomu odpoledne dostal a je to fakt výborná věc na rozšíření slovní zásoby a jak říkal McKay s nedostatkem cvičení,tak to je celkem pravda ale lidi,co jsou trošku pokročilejší,tak si myslim najdou na internetu plno různých textů nebo článků,kde se požadovaná slovíčka nacházejí. Pěkně seřazená témata,opakovací lekce,takže za mě určitě doporučuju

už ji také mám!

Dnes mi přišla (jak mi bylo hned jasné, neodolala jsem :-D… aby mi to nepřišlo náhodou moc levně, vybrala jsem si další 3 knihy a na englishbooks jsem nechala skoro 2 tisíce :oops:). Po prvním rychlém prolistování musím napsat, že se mi hodně líbí!

Ještě jednou tedy děkuji za recenzi, jinak bych si knihy nevšimla, a to by byla škoda :-) Těším se na další dobrý tip.

také jsem si koupila

Díky pěkné recenzi jsem si knihu, v oranžové verzi, (nevím jakým zázrakem se mi letos podařilo udělat PET) ale teď mi nezbývá čas na www.helpforenglish. :-D
Určitě se zase vrátím, protože stránky jsou skvělé a moc mi pomohly. I díky tipům jak angličtinu zvládnout.

Dětem

Doporučila jsem ji „svým“ páťákům. Jako doplněk k učebnicím na druhém stupni (teď mluvím o klasických základkách, ne o jazykových školách nebo gymnáziích) je ideální.

Používám ji i jako extra-work pro šikovnější děti na prvním stupni a musím říct, že je oblíbená (jak mnou, tak dětmi). Určitě doporučuji!

bezvadná recenze

Ano, výborná recenze!!! Zvláště pro začátečníka velká, neocenitelná pomoc za což autorům tohoto webu velké díky!!!!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.