Help for English

What does he look like? vs. What is he like?

Komentáře k článku: What does he look like? / What is he like?

 

Pekny clanok…pekne vysvetlene…

Děkuji za pěkné vysvětlení

– ostatně jako vždy :-). Právě včera jsem měla v článečku 2 takové věty. „What type of food do you like“ – to je mi jasné. Ale právě ta „What does he look like“ mi nedávala smysl. Chtěla jsem tam mít how :oops:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lidka vložený před 15 lety

Děkuji za pěkné vysvětlení

– ostatně jako vždy :-). Právě včera jsem měla v článečku 2 takové věty. „What type of food do you like“ – to je mi jasné. Ale právě ta „What does he look like“ mi nedávala smysl. Chtěla jsem tam mít how :oops:

Re: Děkuji za pěkné vysvětlení

No a právě to je nejčastější chyba. Teď byste ho tam ale už určitě nechtěla :-)

takže rozdíl mezi How was the concert a What was the concert like bude velký??

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 15 lety

takže rozdíl mezi How was the concert a What was the concert like bude velký??

Re:

V těchto dvou větách je rozdíl v podstatě minimální.
How was the concert se ptá spíše na náš pocit z koncertu.
What was the concert like se ptá na obecnější popis koncertu.
Oboje znamená ‚jaký byl koncert‘.

Being vs to be

Dobrý den,

šla by věta „What is it like to be a father?“ nahradit nějak takhle „what is being a father like?“?

díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MattoniLover vložený před 15 lety

Being vs to be

Dobrý den,

šla by věta „What is it like to be a father?“ nahradit nějak takhle „what is being a father like?“?

díky

Re: Being vs to be

V podstatě ano, ale lépe mi zní ta první věta :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MattoniLover vložený před 15 lety

Being vs to be

Dobrý den,

šla by věta „What is it like to be a father?“ nahradit nějak takhle „what is being a father like?“?

díky

Re: Being vs to be

Proč je to lepší se dozvíte v článku o zájmenu IT.

Mam problem prave s tim jak se tu uz nekdo zeptal. Napr. kdyz reknu: HOW IS THE WEATHER? Tak znamena to opravdu JAKE JE POCASI? Neni to pitomost tipu: JAK SE MA POCASI? Protoze normanle tento typ otazky je HOW IS HE, HOW ARE YOU? JAK SE MA, JAK SE MAS?…

Moc pěkné…
:-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Mam problem prave s tim jak se tu uz nekdo zeptal. Napr. kdyz reknu: HOW IS THE WEATHER? Tak znamena to opravdu JAKE JE POCASI? Neni to pitomost tipu: JAK SE MA POCASI? Protoze normanle tento typ otazky je HOW IS HE, HOW ARE YOU? JAK SE MA, JAK SE MAS?…

Re:

‚How is the weather‘ určitě neznamená ‚jak se má počasí‘.
Zde si ptáte ‚jaké mají počasí‘.

‚What is the weather like‘ pak je více obecné a ptáte se na místní klima.

Špatně by však bylo ‚how is the weather like‘

Mohu tedy Romane tu otazku HOW IS THE WEATHER pouzit treba v situaci kdy jsem byl dlouho zavreny nekde v uzavrene budove bez moznosti videt jak je venku a pak potkam nekoho kdo zrovna z venku prisel?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Mohu tedy Romane tu otazku HOW IS THE WEATHER pouzit treba v situaci kdy jsem byl dlouho zavreny nekde v uzavrene budove bez moznosti videt jak je venku a pak potkam nekoho kdo zrovna z venku prisel?

Re:

Já bych řekl, že rozhodně ano :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Mohu tedy Romane tu otazku HOW IS THE WEATHER pouzit treba v situaci kdy jsem byl dlouho zavreny nekde v uzavrene budove bez moznosti videt jak je venku a pak potkam nekoho kdo zrovna z venku prisel?

Re:

Myslím, že HOW'S THE WEATHER a WHAT'S THE WEATHER LIKE jsou úplěn stejné otázky, stejně používané. Možná tu první bych viděl jako neformálnější, ale obě se ptají na to samé.

Asi to moc komplikujete…

Už pár dní se peru s „like“ v otázkách a tady je to moc pěkně vysvětleno, jen to navždy uložit do paměti :-)
Díky.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.